جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!

آبجی جان، مطمئنی مدافع حرم بوده نه مدافع صنم؟ ضمناً کدام حرم وقتی زینب کبری از دربار یزید به مدینه بازگشته؟!

نامه قالیباف به همسر شهید در مورد لایحه عفاف و حجاب، بعد از پخش از شبکه افق

در پی پخش گفت‌وگوی همسر شهید مدافع حرم از شبکه افق و مطالبه او از رئیس مجلس برای تسریع در تصویب لایحه عفاف و حجاب، قالیباف در نامه‌ای به او پاسخ و وعده تصویب این قانون بعد از رفع ایرادات را داد.

«زینب پناهی هستم، همسر شهید مدافع حرم، حمیدرضا باب‌الخانی… من تو سن ۲۲ سالگی همسر شهید نشدم که تو جامعه با این پوشش ها رفت و آمد بشه…»

این بخشی از سخنان همسر شهید باب‌الخانی است که دو روز قبل، در قالب آیتم میان‌برنامه از شبکه افق پخش شد؛ او در این گفت‌وگو خطاب به محمد باقر قالیباف گفته بود: من به عنوان عضو کوچکی از خانواده شهدا از شما در جایگاه رئیس مجلس انقلابی می‌خواهم هر چه سریع‌تر و قاطعانه‌تر، لایحه حجاب و عفاف را با قوانین درست و بازدارنده تصویب کنید، دست دست کردن را کنار بگذارید چون ساعت‌ها و دقیقه‌ها مهم هستند و باید با کسانی که مغرض هستند برخورد شود.

روز گذشته، قالیباف مجلس در نامه‌ای به این همسر شهید پاسخ داد و نوشت: سخنان دغدغه‌مندانۀ شما را، که با انگیزه‌های الهی و انقلابی بیان کرده بودید، شنیدم. گرچه من به‌عنوان یک کارگزار جمهوری اسلامی مکلف هستم به تک‌تک مردم ایران پاسخگو باشم، اما برای ما، که شاهد عروج دوستان زیادی از هم‌رزمان خود بوده‌ایم، خانوادۀ شهدا جایگاه متفاوتی دارند. ما در هر شرایطی خود را بدهکار همیشگی خانوادۀ شهدا می‌دانیم… بیان دلسوزانۀ دغدغه‌های شما را فرصتی دیدم که پاسخی به نگرانی خانوادۀ شهدا در موضوع حجاب و عفاف بدهم.

او در ادامه خاطرنشان کرده است: به شما حق می‌دهم که نگران تأخیر در تصویب قانون برای حجاب و عفاف باشید. اما در نظر بگیرید که لایحه فقط یک ماه است که به دست مجلس رسیده است. ساده‌ترین کار برای ما تصویب دوفوریتی و چندروزۀ لایحۀ دولت بود، اما قبول کنید پیرامون لایحه بحث‌هایی جدی و انتقاداتی قابل‌توجه وجود دارد… لازم است برای آرامش خاطر شما و مردمی که نگران حفظ بنیان خانوادهٔ خود هستند، اطمینان دهم با برگزاری پرحجم و فوری جلسات کارشناسی در حضور خودم و کمیسیون‌های تخصصی مجلس و مرکز پژوهش‌ها، حتی یک روز در تصویب قانون حجاب تأخیر نخواهیم داشت و شما به‌زودی شاهد بررسی آن در مجلس خواهید بود.      

خواهر گرامی‌ام، به شما اطمینان می‌دهم که من پیروِ همان مرام رهبر انقلاب هستم که بدون ذره‌ای انفعال بی‌حجابی را حرام شرعی و سیاسی اعلام کردند و، در کنار آن، دختران کم‌حجاب را مخالف انقلاب و دین نمی‌دانند و حتی به حالات معنوی آن‌ها غبطه می‌خورند. به فضل الهی، قانونی تصویب خواهد شد که با عقلانیت انقلابی این دو رویکرد را، با مصوبات ایجابی مؤثر در کنار برخوردهای بازدارندهٔ بجا، لحاظ خواهد کرد تا ما شاهد تقویت بنیان خانواده‌های ایرانی باشیم.

منبع: سایت شبکه افق

منبع: صفحه اینستاگرام eyes_of_iran


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=69360

  تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۴۰۲، ساعت: 20:40