شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، عفاف و حجاب!، ویدئوها

آخه ابله، وقتی انجام یک کاری اجباری است که نمی توان صحبت از نفاق کرد!!!

نماینده ولی فقیه در سپاه: خیلی از شخصیت‌ها و انسان‌های مدعی، کشف حجاب کردند

 

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران می‌گوید در جریان اعتراضات اخیر «حمله به حوزه‌های علمیه خواهران بیشتر از برادران بوده است»
 

عبدالله حاجی صادقی روز پنجشنبه سوم آذر در جمع گروهی از طلاب حوزه علمیه در قم، با توصیف اعتراضات سراسری در ایران به عنوان «فتنه»، گفته که یکی از «برکات» آن، «کشف حجاب از چهره‌های نفاق است و در همین رابطه خیلی از شخصیت‌ها و انسان‌های مدعی، کشف حجاب کردند».

او افزوده است: «این باعث ریزش‌ها شد و ما این ریزش‌ها را غده‌های سرطانی می‌دانیم».

نماینده ولی فقیه در سپاه به نام خاصی اشاره نکرده است، ولی در بیش از دو ماهی که از اعتراضات سراسری در واکنش به جان‌باختن مهسا امینی در بازداشت «گشت ارشاد» می‌گذرد، بسیاری از زنان و دختران معترض و چهره‌های هنری و ورزشی حجاب اجباری را کنار گذاشته و یا روسری‌های خود را آتش زده‌اند.

تصاویر و فیلم‌های منتشر شده نیز حاکی است که تردد افراد بدون حجاب اجباری در خیابان‌ها به امری عادی تبدیل شده و دانش‌آموزان و دانشجویان نیز این محدودیت را به چالش کشیده‌اند.

در همین زمینه، محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی در شماره روز ۲۴ آبان روزنامه «اعتماد» نوشته بود: «در شهرهای بزرگ تعداد زنانی که بدون روسری در معابر حضور می‌یابند، بسیار چشمگیر است و نه‌تنها گشت ارشاد وجود ندارد که برخورد (به صورت نهی از منکر لسانی) هم صورت نمی‌گیرد».

او افزوده بود: «بعید نیست آنچه را که شاهدیم، به‌تدریج به عرف تبدیل شود و جامعه آن را بپذیرد، همان‌طور که در مورد ماهواره پذیرفت».

غلامعلی رجایی، فعال سیاسی، نیز روز ۳۰ آبان به سایت «جماران» گفت که «مسئله گشت ارشاد را عملا متوقف کرده‌اند، ولی اعلام نشده یا قضیه حجاب را خود مردم به تغییر رسیده‌اند و حاکمیت در این زمینه اقدامی نکرده است».

«حمله به حوزه علمیه خواهران بیشتر بوده»

به گزارش خبرگزاری ایرنا، نماینده ولی فقیه در سپاه در ادامه اعلام کرد که در جریان اعتراضات اخیر «حمله به حوزه‌های علمیه خواهران بیشتر از برادران بوده است».

تصاویر و گزارش‌های منتشر شده از سوی شهروند- خبرنگاران و همچنین رسانه‌های حکومتی حاکی است که برخی از مدارس علوم دینی در شهرهای مختلف کشور با کوکتل مولوتوف به آتش کشیده شده‌اند.

در این اعتراضات حتی خانه‌موزه آیت‌الله خمینی در شهر خمین از حملات و آتش‌سوزی در امان نماند.

آقای حاجی صادقی در بخش دیگری از اظهاراتش، دشمنان را عامل بروز اعتراضات دانسته و گفته که «عصبانیت آن‌ها این است که این فضا نخوابد و دیگر این‌که انتقام بگیرند. آن‌ها به هدف خود نرسیدند و به‌دنبال این هستند که فضا آرام نشود».

 

play-sharp-fill

مقام‌های جمهوری اسلامی همواره در اشاره به اعتراضات چند دهه گذشته در ایران از واژه‌های «اغتشاش» و «فتنه» استفاده می‌کنند و با نادیده گرفتن ناکارآمدی حکومت جمهوری اسلامی در چهار دهه گذشته و خواسته‌های معترضان، قدرت‌ها و رسانه‌های خارجی را عامل «تحریک» اعتراضات معرفی می‌کنند.

 

منبع: رادیو فردا

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=64526

  تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۴۰۱، ساعت: 09:03