چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان

آزمون تشخیص بالینی امیر عباس کشاورز

دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۳

دیدگاه خانم م. ن. درباره «مافیای روان»

 
معرفی آزمون:
آزمون تشخیص بالینی امیر عباس کشاورز!!!
این تست در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط روانپزشک ایرانی امیر عباس کشاورز ابداع و به سرعت توسط مراکز علمی معتبر روانپزشکی و روانشناسی دنیا تایید گردید. این آزمون منحصرا برای تشخیص بیماریهای سایکوتیک می باشد و نمی توان برای تشخیص بیماریهای نوروتیک از آن استفاده کرد.
به دلیل سادگی اجرا، تفسیر و نیز دقت بالای آزمون در تشخیص فوری سایکوز، هم اکنون در مراکز آموزشی و تشخیصی- درمانی دنیا حتی بیش از آزمونهایی مانند رورشاخ استفاده می شود. آزمون شامل یک عکس، برگه گزارش و یک خودکار است.
دستورالعمل اجرا: در فضایی آرام، با نور و دمای مناسب روبرو یا با زاویه ۴۵ درجه با بیمار بنشینید. عکس را روبروی او قرار دهید بطوریکه کاملا برای آزمودنی قابل مشاهده باشد. به آرامی بپرسید: “آیا صاحب این عکس را می شناسی؟”*
در صورتیکه آزمودنی پاسخ داد: “بله، دکتر امیر عباس کشاورز روانپزشک ایرانی است” آزمودنی نرمال یا نوروتیک و درصورت “نشناختن” ایشان آزمودنی سایکوتیک است.**

* برای اطمینان از نتیجه آزمون، دقت کنید هیچگونه تغییری در دستورالعمل داده نشود.
**هرگونه پاسخی که نشانه “شناختن” باشد قابل قبول است مانند: دکتر کشاورز یا امیرعباس کشاورز، ولی اگر آزمودنی فقط به “روانپزشک ایرانی” اشاره کرد بهتر است برای اطمینان آزمون معتبر دیگری مانند رورشاخ نیز انجام شود.

کلیه حقوق این آزمون متعلق به بیمارستان ایران است. برای خرید آزمون می توانید با بیمارستان تماس گرفته یا به وبسایت بیمارستان مراجعه نمایید.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=7738

  تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۳، ساعت: ۱۴:۰۳