چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی

آقای دکتر صنعتی! دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟ (۱۷)

آقای دکتر صنعتی! دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟ (۱۶)

 

چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۶

سمیه ر.:
“چه اتفاقی برای هم دوره ای مریم میرزاخانی که به ایران برگشت افتاد؟” [۱]

“دانشگاه خواجه نصیر پس از اعتراضات وی و رسانه‌ای شدن آنها نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و طی بیانه‌ای اعلام کرد که ادعای وی کذب است. در این بیانیه علت قطع همکاری با وی اتمام قرارداد و عدم امتیاز آوری در ارزیابی آموزشی، پژوهشی و اخلاقی، رعایت نکردن شئونات دانشگاه، درخواست نامتعارف برای ارتقاء رتبه به دانشیاری و ایجاد مشکلات حقوقی در این مورد برای دانشگاه و رفتار غیر متعارف در برخورد با مسئله از قبیل مصاحبه با رسانه‌های بیگانه اعلام شد. این دانشگاه در بیانیه خود اعلام کرد به هیچ وجه تن صدای وی معیار عدم تمدید قرارداد با وی نبوده و نیست.[۷]” [۲]

“.. درخواست نامتعارف برای ارتقاء رتبه به دانشیاری…”
نمی دونم ملاک توی این دانشگاه ها چیه فقط این عبارت رو که دیدم تنم لرزید. یاد صنعتی افتادم…

۱- https://freudianassociation.org/?p=35855
۲-https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%82%D8%A7%D8%B3%D9%85_%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%B1%DB%8C%E2%80%8C%D9%81%D8%B1%D8%AF

 

 

 

یکشنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۶

افروز ر.:
سامان تقلا را جان به جانش کنید زاده شده برای “تقلا”. تقلا می کند برای نوشتن مقاله “فروید چگونه به ایران آمد؟”[۱] و بعد هم آنرا در روزنامه اعتماد و دایره المعارف بزرگ اسلامی چاپ می کند، تقلا می کند برای سرقت ادبی از دکتر کدیور[۲] تقلا می کند با کمک افتخار ویبراتور چهار نفر تماشاچی برای سیرکِ کنگره جعلی صنعتی پیدا کند [۳]، تقلا می کند به رئیس جمهور نامه درخواست بنویسد برای ابقای بهداشت السلطنه [۴] و در آخرین “شات” هم که خلاصه تقلا کرده و سمت راست بهداشت السلطنه ایستاده! و از “بیانات” او استفاده کرده!! [۵]
[۱] مافیائی فراتر از مافیای روان/ عین مقاله روزنامه اعتماد در دائره المعارف بزرگ اسلامی!!!/ و در همان تاریخ ۱۵ مهر ۹۲!!!
https://freudianassociation.org/?p=13088

[۲] به نظر شما similarity ratio این دو متن چقدر است؟ (سرقت ادبی سامان توکلی)
https://freudianassociation.org/?p=26411

[۳] متاسفانه نتوانستم منبع آنرا پیدا کنم!

[۴] آقای رییس جمهور! شما را به جد «سید محمد صنعتی» قسم می دهیم برای تداوم ناندانی ما این «وزیر پولدار خوبست» را حفظ بفرمایید! آمین!
https://freudianassociation.org/?p=35725

[۵] این «شات» را از دست ندهید: افتخار ویبراتور- سامان تقلا – بهداشت السلطنه، همه با هم!
https://freudianassociation.org/?p=35868

 

 

 

چهارشنبه ۰۴ مرداد ۱۳۹۶

فاطمه س.:
وقتی نوجوون بودم در مدرسه با بقیه همکلاسی ها، یک بازی داشتیم به نام هیات دولت و هر کدوم از بچه های کلاس یک سمتی در اون هیات دولت خیالی داشتند. هر کسی یه وزیری بود، هر هفته جلسه ای داشتیم و آخرش هم یه بیانیه ای صادر می کردیم. البته اون موقع فکر نمی کردم امثال این بازی ها تو دنیای بیرون جایی داشته باشند.
ماجرای این هیات مدیره ی کمیته ی رواندرمانیِ انجمنِ علمیِ!! روانپزشکانِ جناب صنعتی و دوستان* هم یه بازی کذاییه مثل بازی دوران نوجوونی ما.
ما هیچ وقت اون بازی رو جدی تلقی نکردیم؛ در آخر هم اسم «بورکینافاسو» و «گینه نو» رو به هیات دولت اضافه کردیم تا یادمون نره این یه بازی خیالیه و توی دنیای بیرون کسی جدی اش نمی گیره.
فکر می کنم بهتره جناب صنعتی و دوستانش هم به آخر این عناوین پر طمطراق، یک «بورکینافاسو» یا «گینه نو» اضافه کنند تا دچار هذیان و توهم نشن که این عناوین چیزی حساب می شن.
آخه یک قطار اسم هم که ردیف کنند دیگه همه می دونند جناب صنعتی نه مدرک روانپزشکی داره، نه آموزشی تو حیطه رواندرمانی دیده و نه روانکاوی شده؛ فقط متبحر در ازدواجه!!!

*

https://freudianassociation.org/%d8%a8%d8%ba%d9%84-%d8%af%d8%b3%d8%aa-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1-%d8%b9%d8%a8%d8%a7%d8%b3-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2-%d8%a8%d9%87-%d8%a7%d9%88%d9%86-%d8%a8%da%86%d9%87-%d9%85%d8%b9%d8%b5/

 

 

 

پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶

منصوره اردشیرزاده:
بغل دست امیر عباس کشاورز به اون بچه «معصوم» زیر سبدی هم یک سِمَتی میدادین!
https://freudianassociation.org/?p=36023
دکتر امیرعباس کشاورز اخلاقی: دبیر
هیچوقت یادم نمی رود تشخیص!!! کشاورز خیلی خیلی اخلاقی: سایکوز late onset!!!
حالا بعد از سه چهار سال از آن فاجعه تاریخی و اینهمه خوش خدمتی برای پدرخوانده، کل آنچه از این خوان به یغما برده شده رواندرمانی، نصیب اش شده دبیری است؟؟
ای اخلاقی کیلومتر ۷ جاده کرج!!!

 

 

 

پنجشنبه ۰۵ مرداد ۱۳۹۶

منصوره ا.:
بغل دست امیر عباس کشاورز به اون بچه «معصوم» زیر سبدی هم یک سِمَتی میدادین!
https://freudianassociation.org/?p=36023

ااااا، راستی سامان تقلا کوش؟؟ دوز تقلاش تموم شده یا بابا جان وزیر بهش یه وعده چرب تو وزارتخونه داده یا پدرخوانده تو آب نک نگهش داشته یا…..یادشون رفته؟!
ای بابا طفلک!

 

 

جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶

سوده ص:
سه شنبه ۳ امرداد ماه ۱۳۹۶ فردی به نام سیما ع در تلگرام من پیامی فرستاد و در این گفتگوی متنی من به معنای واقعی آیۀ شریفۀ۱۷۰ سورۀ بقره پی بردم.
خداوند در سورۀ بقره می فرماید:
وَمَثَلُ الَّذِینَ کَفَرُوا کَمَثَلِ الَّذِی یَنْعِقُ بِمَا لاَ یَسْمَعُ إِلاَّ دُعَاءً وَنِدَاءً صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لاَ یَعْقِلُونَ
تفسیر: این آیه به تمثیل قرآن درباره پیامبران و کافران اشاره کرده و فرمود این گروه که مقلد کوری‌اند نسبت به نیاکان گذشته، جریان اینها مثل جریان اغنام و احشام است که اغنام و احشام حرف چوپان را که آنها را به حق هدایت می‌کند نمی‌فهمند (فقط صدا را می‌شنوند). اگر یک رمهٴ گوسفندی باشند و یک شبانی داشته باشند که این شبان آنها را راهنمایی می‌کند که کجا آب است و کجا چاه و خطر، کجا راه است و کجا پرتگاه، اینها حرف آن چوپان را نمی‌فهمند فقط صدا را می‌شنوند (هیچ درکی ندارند).
متن تلگرام بدین شرح بود:
س ع: شما هنوز تو انجمن فرویدی هستی؟
پاسخ من: سلام من هنوز در کلاس های یکشنبه آفریقا شرکت می کنم و در ارتباط با این جمع هستم ، اگر سؤالی دارید بفرمایید.
س ع: شناختی با روانکاوی در تضاد نیست؟ (منظور علوم شناختی است).
پاسخ من: دو حیطه متفاوت هستند و شناختی یک حوزه بین رشته ای هست. روانکاوی حتی به روانشناسی امروز هم شباهت نداره و کسانیکه ذره ای مطالعه روانکاوی ندارند متأسفانه حرف های نا مربوط زیادی می زنند.
س ع: امیدوارم اینجا اصطلاح ساختگی علوم شناختی واقعی نسازید و از علم حقیقی شناختی دین درست نکنید مثل روانکاویتون
پاسخ من: نه روانکاوی دین ساختگی دارد نه علوم شناختی واجد چنین قابلیتی هست. معمولا کسانی شروع به این رفتار یا مرید و مراد سازی می کنند که دانش کافی از آن حوزه ندارند و به دنبال کسب مال از هر روش ممکن هستند.
تا بحال کتاب خانم دکتر میترا کدیور را خوانده اید؟ درسنامه های ایشان را در سایت دیده اید؟ فایل صوتی کلاس ها را از طریق سایت گوش کردین؟ أون جا درباره همین موضوع از فروید و لکان حرف زده شده
آدرس سایت انجمن فرویدی:
Freudianassociation.org
س ع: بله کامل خوندم و ادبیات انجمن فرویدی را بی منطق یافتم، روانکاوی واقعی میخواهید؟ تکست بوک های مهم روانکاوی را بخوانید. در هیچیک نام لکان ۱۰ بار هم تکرار نشده
پاسخ من: منظورتون از تکست بوک کدام متون هست؟
س ع: تکست بوک روانکاوی گابارد
پاسخ من: گابارد!؟! شما کتاب ٢۴ جلدی استاندارد أدیشن که ترجمه انگلیسی سخنرانی های خود فروید هست را دور انداخته و مطالب کسی را بعنوان روانکاوی می خوانید که خودش نفهمیده روانکاوی چیست.
لکان ادامه دهنده راه فروید بود و شعارش بازگشت به فروید. چون افرادی مثل یونگ و آدلر و آنا فروید و… که قسمت کوچکی از اصول روانکاوی را گرفتند و مابقی را دور انداختن و خود را نئو فرویدین نامیدند نه تنها کمکی به علم روانکاوی نکردند ، بلکه آنرا به بیراهه بردند و ذهن من و شما را گمراه کردند.
س ع: از تعهد شما به پاسخگویی ممنونم ولی فروید صاحب روانکاوی نیست. موفق باشبد
پاسخ من: لابد گابارد صاحب روانکاوی هست؟! شایدم جناب محمد صنعتی و گهر همایونپور ؟ بهر حال روانکاوی از نظر شما یعنی تراوشات یک ذهن بیمار نه دستاورد علمی بزرگانی چون فروید و لکان.

 

 

 

چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

سمیه ر.:
خر روحانی از پل گذشت!/ راستی چرا از مدرک تحصیلی محمد شریعتمداری با ۱۰۰۰ سال سابقه وزارت صحبتی نشده؟!!
https://freudianassociation.org/?p=36170

تیتر رو که خوندم با خودم گفتم: وا! خب نوشتن حتما. رفتم خوندم دیدم نیست مدرکش ولی مال باقی هست. گفتم حتما از قلم افتاده. اینو که گفتم یکهو یادم اومد که ببین! با یه روانکاو طرفی! انقدر دنبال بهانه نگرد. برو سند و مدرک گیر بیار.
رفتم تو اینترنت و دیدم توی سایت خودش، توی زندگینامه خودنوشت اون هم درست حسابی نگفته که چه مدرکی از کدام دانشگاه داره:
“اینجانب تحصیلات ابتدائی و دبیرستان را به تبعیت از خانواده، در تهران و شهرستان های مختلف گذرانده و در کلیه سالهای تحصیلی به فضل خدا در همه پایه ها در رتبه های اول هر پایه قرار گرفته ام . در سال ۱۳۵۶ در رشته الکترونیک وارد دانشگاه شدم . با توجه به برخی از فعالیت های سیاسی پیش از دانشگاه که داشتم، از بدو ورود به دانشگاه در جریانات سیاسی آن زمان وارد شده و در تعطیلی ها،تحصّن ها، تکثیر ، انتقال و توزیع اعلامیه ها ی صادره از سوی حضرت امام (ره) قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و نیز در راه اندازی دانشگاه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از انقلاب فرهنگی، نقش اندکی داشته ام که امیدوارم این اندک را خداوند متعال به فضل و کرمش قبول فرماید. علاوه بر تحصیل در رشته مذکور، بنا به علاقه شخصی و ضروریاتی که احساس می کردم، مطالعاتی در عرصه مدیریت و علوم اقتصاد خصوصاً اقتصاد اسلامی و اقتصاد ایران داشته و دارم که حاصل آن در مقالات، سخنرانیها و مصاحبه ها به سمع و نظر علاقمندان رسیده است و در این راستا پس از اتمام مقطعی ازتحصیل در رشته الکترونیک، با تغییر گرایش تحصیلی به رشته مدیریت،کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۳۸۲ با دفاع از پایان نامه با نمره ۱۸ با موفقیت به پایان برده و از همان سال در خارج از ایران در مقطع دکترا به ادامه تحصیل اهتمام داشته ام و اینک نیز در مرحله دفاع از پایان نامه دوره دکتری قرار دارم.”
http://mohammadshariatmadari.ir/%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87

راستش خیلی یاد صنعتی ام…

 

 

 

جمعه ۰۳ شهریور ۱۳۹۶

سوده ص:
بعد از مطلب ارسالی در جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶ درباره تبادل پیام تلگرامی در سه شنبه ۳ امرداد ماه ۱۳۹۶با فردی به نام سیما ع، دنبال متن مثلاً تخصصی گابارد مشارالیه گشتم. تنها چیزی که در جستجو پیدا نشد روانکاوی بود.
جالب آنکه جناب پدرخوانده “محمد صنعتی” با نوشتن یک مقدمه بر یکسری متن آن را تبدیل به روانکاوی میکنند!!
کتاب هایی که اووووشان احتمالا به عنوان رفرنس روانکاوی می خوانند عجیب شیر بی یال و دم و اِشکَمی را به ذهن متبادر میکند که بیشتر شبیه بُزِ گَر هست.
کتاب ۱: روانپزشکی روان پویا (گابارد) برای متخصصان بالینی- انتشارات ابن سینا۱۳۹۵
مترجمان: دکتر فرهاد شاملو -دکترفرهاد فرید حسینی -دکتر ندا فرزانه -دکتر محیا مجاهدی-دکتر گل مهر شاملو رضائی و با مقدمه ای از دکتر محمد صنعتی
منبع: http://ebnesinapress.com/Book/Details/161
از نظر این قماش فروید صاحب روانکاوی نیست!! یعنی حتی نام فروید هم نمی گذارد لقمه نان کاسبی روان را راحت فرو ببرند!!
کتاب ۲: عصب شناسی روانپویشی پایانی بر فروید- انتشارات ابن سینا ۱۳۹۵
مترجمان: دکتر علی فخرائی-دکتر آذرخش مکری
منبع: http://ebnesinapress.com/Book/Details/147

 

 

سه شنبه ۰۷ شهریور ۱۳۹۶

منصوره ا.:
واقعا این مافیای روان در این مملکت هم حکایتی است!
نمیدانم چرااین مصیبت های مملکت مافیا زده در ذهن ام جنبه طنز هم پیدا کرده! برای خودم عجیب می نماید که اینهمه فاجعه آفرینی کجایش طنز است؟ ولی می آید بدون اراده؛
– مرکز مشاوره مرادی – مینا برای من معادل «لمکده» است؛ بر اقیانوس ژوئی سانس هایت لم بده! آری تو میتوانی، مثل کامران، ببینید چگونه با این ژوئی سانس هایش حال می کند؟
– کلینیک سکس دانشگاه علوم پزشکی ایران؛ با مدیریت مهرداد افتخار!
وای این یکی دیگر قشنگ مرا یاد داستانی از عزیز نسین می اندازد، وقتی که یک فارغ التحصیل رشته حسابداری جویای کار حسابدار یک «خانه» شد! می فهمید که؟
– بیمارستان روزبه: خانه اشباح! آن سه شبح سرگردانی که تا علت مرگ شان آشکار نشود دست از سر ساکنین برنمی دارند….
البته این یکی ترسناک بود و لبخند را بر لیانم خشک کرد!
– وزارت بهداشت؛ مملکت السلطنه « شاه حسن» که درست مرا یاد به توپ بستن مجلس توسط لیاخف روسی می اندازد! با وجود افرادی مثل دیناروند!! باز هم البته چند دینار فاتحه به روح لیاخف روسى!!
دارم فکر می کنم با یک ایده طنز شروع کردم و به این نکات درد آور رسیدم…….

 

 

جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶

سوده رخشا:
مطلب “باز هم درباره حامد داننده” را می خواندم که یاد رئیس جمهور افتادم.
“پس از مدتی متوجه شدم این تنها یکی از نمونه های پشت پرده این بیمارستان است و شکایت های خانواده به دلیل رابطه نزدیک رییس بیمارستان آقای نقوی با آقای دکتر امینی و جعفریان به عنوان روسای دانشگاه تهران بی ثمر مانده و چون دختر وزیر هاشمی در روزبه رزیدنت بوده هرگز این موضوع پیگیری نشده و چه بسا این پرونده مرتبط با موارد مجهول بخش روانکاوی باشد…. به نظر می رسد مدعی العموم شهر و دفتر مقام عظمی ولایت و ریاست محترم جمهوری اگر مطلع بشوند پیگیری های موثرتری انجام خواهد شد.چون دانشگاه تهران و وزارت متبوع ظاهرا مرجع بی طرف نیستند.”

فکر کردم روحانی کافی بود این را مد نظر می داشت تا ۲۳٬۶۳۶٬۶۵۲ رای مردم را به فنا ندهد (یعنی ۵۷٫۱۴٪ آرا)*
دوباره به این تیتر انجمن ایمان می آورم: “والله اون رییس جمهورم اگه مردمی بود وزیر ۱۰۰۰ میلیاردی نداشت”

۱- https://freudianassociation.org/?p=35663
۲- https://freudianassociation.org/?p=30602
۳- منبع ارقام:
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA_%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%B3%D8%AA%E2%80%8C%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C_%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86_(%DB%B1%DB%B3%DB%B9%DB%B6

 

 

 

جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶

ایرانی:
صنعتی در آذر ۹۲ در دومین کنگره سالیانه روان درمانی در بیمارستان روزبه می گوید: ” …باید اصول حرفه ای خودمان را به جامعه و کسانی که بر کار ما نظارت دارند یعنی پزشکی قانونی و نظام پزشکی نشان دهیم.”

http://www.khabaronline.ir/detail/327137/society/health
بیایید نگاهی به “تاریخچه” عملکرد ” کسانی که بر کار ما –صنعنی اینها- نظارت دارند” بیندازیم:
پزشکی قانونی:
“جناب اعتضادی «نظر و پیشنهاد» نداد بلکه رفت بیمارستان و «اصرار» کرد که باید درمان دارویی شروع بشه با «تشخیصی» که چنین شخصی گذاشته بود: سایکوز!!! در واقع دکتر قدیری تا اون زمان ـ یعنی تا یک ماه ـ اصلا دارویی رو شروع نکرده بود چون چیزی پیدا نکرده بود! ولی وقتی کسی از «پزشکی قانونی» میاد و اصرار میکنه که باید درمان دارویی شروع بشه… دکتر قدیری به ما گفت که اون باید پاسخگوی پزشکی قانونی باشه و «ناچار» هست که درمان دارویی رو شروع کنه!
بله افشین اعتضادی با مدرکی که از دانشگاه آزاد گرفته در شبکه مافیایی صنعتی در «پزشکی قانونی» کار میکنه و برای «تنها روانکاو عضو انجمن جهانی روانکاوی از دریای چین تا دریای سیاه» تشخیص سایکوز میذاره، چون در شبکه مافیایی صنعتی ـ همایونپور «سواد» و «صلاحیت» نه به معنای اصلیش بلکه به معنای «میزان سرسپردگی در نوکری» تعریف میشه! و پدرخوانده بر این اساس دست نوکران مافیاییش رو از «دانشگاه» تا «ریاست بیمارستان» تا «پزشکی قانونی» «بند» می کنه! ”
https://freudianassociation.org/%D8%A7%D9%81%D8%B4%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B6%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A7%D8%B5%D8%B1%D8%A7-2/

نظام پزشکی:
طرح شکایت IPA وطنی
بر علیه دکتر میترا کدیور
در دادسرای نظام پزشکی

https://freudianassociation.org/%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D8%B4%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-ipa-%D9%88%D8%B7%D9%86%DB%8C/

همین “…سازمان نظام پزشکی در مورد شرح وظایفش دچار سوء تفاهمات اساسی است چون در دادسرای نظام پزشکی هم ظاهرا نمی دانند مراحل دادرسی چگونه است. عزیزان! وقتی کسی با احضاریه دعوت به دادسرا می شود باید تفهیم اتهام شود نه اینکه دادستان خودش هم نداند برای چه آن شخص را به دادسرا احضار کرده.”
https://freudianassociation.org/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D9%86-ipa-%D9%88%D8%B7%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%AC%D8%B1%D8%A3%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%A8%D8%B1%D9%88-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%AF/
آنها رفته اند آدم بار آورده اند و تربیت کرده اند که ما را از هست و نیست ساقط کنند بعد هم برای ما ژس نظارت دار بودن می گیرند؟!؟!
واقعا ” جناب صنعتی، اینهمه وقاحت را از کجای انگلند ابتیاع فرموده اید؟!”
https://freudianassociation.org/?p=8999

 

 

جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶

زهره . ی :

مردمانی که کشور خود را دوست ندارند/ اینست دستاورد صنعتی ها !
https://freudianassociation.org/?p=36571
وطنم ای شکوه پابرجا
در دل التهاب دورانها
رگت امروز تشنه ی عشق است
دل رنجیده خون نمیخواهد
دل تو تا ابد برای تپش
غیر از عشق و جنون نمی خواهد
“…اینست دستاورد صنعتی ها !” مردمانی که کشور خود را دوست ندارند”
کشور روزهای دشوار
زخمی سربلند بحرانها
ایستادی به جنگ رودررو
خنجر از پشت میزند دشمن
گویی از ما و در نهان برما
وطنم پشت حیله را بشکن
وطنم ای شکوه پابرجا
…..
“وطنم پشت حیله را بشکن
وطنم پشت حیله را بشکن”

 

 

شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶

زهره .ی:
ما در خانه صنعتی را داریم
https://freudianassociation.org/?p=36578
” ما در خانه صنعتی داریم”
” ما در خانه صنعتی داریم”
بخشی از صحبت های دکتر محمد صنعتی در سایت فرهنگ و روانکاوی در باره ایران عزیزمان!!!!!!!!!!!!!!!!

اینجا خشونت ارزش است!
” بله، از نظر من منهای قرون دوم، سوم هجری تا ششم و هفتم هجری که همزمان بود با شکوفایی تمدن اسلامی که خرد در این جامعه جایگاه رفیعی پیدا می‌کند و دانشمندان بزرگی مثل رازی و ابوریحان، فارابی، بوعلی و … پیدا می‌شوند. اما پیش از آن مشخصن ما بیشتر مردمانی جنگجو بوده‌ایم، به خشونت علاقه خاصی داشتیم و فکر می‌کردیم خشونت است که می‌تواند در جهان گیری و ساختن امپراطوری به ما کمک کند. مشابه همین چیزی که انگلستان و اسپانیا و …. هم برای فتح دیگر نقاط جهان استفاده می‌کردند. البته آنها با خشونت کمتر و بیشتر با استفاده از فکر خود سعی می‌کردند بر بقیه ملل سلطه پیدا کنند. یعنی آن‌ها بیشتر با سیاست ولی ما بیشتر با شمشیر. در آن دوره به جوانان پسر شمشیر زنی، اسب سواری و تیرآندازی آموخته می‌شد. کمتر من شنیده‌ام در ایران مرسوم باشد که فرزندان پسر را بفرستند نزد متفکرانی مثل ارسطو و افلاطون در حالی که در آن سوی جهان شاهزادگان را ارسطو تعلیم می‌داد اما در ایران، رستم معلم شاهزادگان بود. این تفاوت فرهنگی چیز جزئی نیست و بسیار مهم است. در کشور ما هموار در قرون متمادی به خصوص بعد از حمله مغول اندیشیدن خطرناک بوده، بنابراین همه تشویق به نیاندیشیدن شده‌اند. واقعیت این است که اگر ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش مدارس وارد ایران نمی‌شد مدرسه هم در ایران معمول نمی‌شد، شاعر ما هم گفته خوشبخت آنکه کره خر آمد و الاغ رفت”
http://www.mohammadsanati.net/1392/t/culture/820

 

آقای دکتر صنعتی! دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟ (۱۸)


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37354

  تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۶، ساعت: ۱۷:۲۱