پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان

آقای کردان باز هم دروغ؟

اینطور که از شواهد و قرائن بر میاد بخشی از دفاعیه کردان که در ادامه اومده اشاره به مطلب طنز این وبلاگ با عنوان «واکنش حیوانات به مدرک جعلی کردان» بوده:

“فرزندانم از این‌که با وجود نیش و کنایه‌ها و تصورهای ناروا ساده‌ترین زندگی را با جان و دل پذیرا شده‌اید و این سرباز کوچک را همراهی کرده‌اید و یکی از شما روزی که در یکی از سایت‌های دوستان اصولگرا و انقلابی که کردان را با حیوانات تشبیه کرده بود برای من آوردید و اشک ریختید عذرخواهی می‌کنم، و از شما به خاطر این‌که در زادروز تولدتان به دلیل حضور در ماموریت‌ها نتوانستم باشم که در دل‌تان باقی مانده است.”

در این زمینه نکاتی چند رو خدمتتون عرض می کنم:

در وهله اول خیلی خوشحال شدم که این مطلب رو مشاهده کردید.

و البته براتون متاسفم که هرگز دست از دروغگویی بر نداشتید. کجای این مطلب شما رو به حیوانات تشبیه کرده است؟ شما از هر وسیله ای برای مطلوم نمایی استفاده کردید.

روز دفاع خیلی از آبروی خودتون و خانوادتون گفتید و بعد از اون هم افرادی بودند که گفتند هر چند کردان کار اشتباهی کرد اما باید آبروش حفظ می شد. شما از جعلی بودن مدرکتون خبر نداشتید از افتخاری بودنش که خبر داشتید! چرا زمانی که حقوق مدرک دکتری دریافت میکردید فکر آبروی خانوادتون نبودید؟ چرا اون روز که از خاطرات آکسفوردتون تعریف میکردید فکر آبروی خانوادتون نبودید؟ مگر شما به فکر آبروی هفتاد میلیون آدم بودید که دیگران به فکر آبروی شما باشند؟

 

حفظ آبروی مومن

این هم برای همه اونهایی که فکر میکنن حفظ آبروی مومن خیلی مهمه.ما پیرو کسی هستیم که حتی حاضر نشد یه زناکار رو بی آبرو کنه. اون وقت همین شخص در مورد یکی از کارگزاران حکومتیش به حاکم اهواز اینجور مینویسه: «هنگامی که نامه مرا خواندی، ابن هرمه را… برکنار کرده و به مردم معرفی کن!‌ به زندانش افکن! آبرویش را بریز! به همه بخشهای تابع اهواز بنویس که من چنین عقوبتی برای او معین کرده‌ام. مبادا در مجازات او غفلت یا کوتاهی کنی که نزد خدا خوار می‌شوی و من به زشت ترین صورت ممکن، تو را از کار برکنار می کنم و خدا آن روز را نیاورد… شبها زندانیان را برای هواخوری به فضای باز بیاور جز ابن هرمه…» (دعائم الاسلام، جلد ۲، ص ۵۳۲).

هر کسی این جملات رو بخونه براش سوال پیش میاد مگه ابن هرمه چه کار کرده بود که مستحق چنین مجازاتی شد؟این فرد مسئول نظارت مالی بر بازار اهواز بود و  مرتکب تخلف مالی شد. در چنین موردی علی (ع)‌ نه فکر آبروی اون شخص رو کرد نه فکر آبروی خانواده اش رو و نه فکر حفظ نظام اسلامی خودش رو!

منبع: وبلاگ فریاد بی صدا

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=4652

  تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۳، ساعت: ۲۱:۲۸