یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، میراث فرهنگی دلخراش ما

آیت الله هاشمی: بعضی‌ها نمی‌پسندیدند میراث فرهنگی باقی بماند

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:یکی از مشکلات پس از پیروزی انقلاب، چگونگی حفظ و نگهداری و حتی استفاده از مجموعه میراث‌های فرهنگی کشور بود.که بعضی‌ها نمی‌پسندیدند ابنیه های تاریخی مثل کاخ ها باقی بماند.
 

به گزارش انتخاب، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در دیدار رئیس و معاونین سازمان میراث فرهنگی و جمعی از اعضای پژوهشکده این سازمان و کارشناسان طراحی و اجرای مرمت و بازسازی تابلوهای نقاشی مربوط به آثار فرهنگی کشور، بر اهمیت ابنیه تاریخی کشور و ضرورت حفظ آنها تأکید کرد و با اشاره به سوابق تاریخی کاخ‌های باقی‌مانده  از دوران گذشته به عنوان میراث‌های فرهنگی کشور و ویژگی‌های ساختمان و امکانات آنها، گفت: یکی از مشکلات پس از پیروزی انقلاب، چگونگی حفظ و نگه‌داری و حتی استفاده از مجموعه این‌گونه ساختمان‌ها بود که بعضی‌ها نمی‌پسندیدند.
 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این مطلب که «در سال‌های حضور در مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری، به همه‌ی شهرستان‌های ایران سفر کرده‌ام»، از آثار باستانی با ارزش و میراث ارزشمند فرهنگی و صنایع دستی کشور به نیکی یاد کرد و گفت: ایران جزو کشورهای نادر دنیاست که اگر به گنجینه‌های فرهنگی و تمدنی آن توجه و برای نشان دادن آن به جهانیان، برنامه‌ریزی شود، مردم اغلب کشورهای دنیا به این کشور خواهند آمد.
 

هاشمی رفسنجانی، سیاست‌ خارجی درست و ایجاد شرایط مناسب و امن را شرطی مهم برای گسترش توریسم، ایرانگردی و سفرهای مردم اقصی نقاط جهان به ایران دانست.
 

وی با یادآوری جایگاه و نقش جاده‌ی ابریشم و دانشگاه جندی شاپور به عنوان دو مصداق روشن از سوابق تمدنی و فرهنگی ایران، گفت: با دلایل متقن و مستند و بدون مبالغه می‌گویم که تمدن ایرانی سهم بزرگی در تمدن‌های بشری دارد و حیف است که نتوانیم ایران عزیز و امکاناتش را معرفی کنیم.
 

وی با اشاره به زحماتی که کارشناسان برای ترمیم تابلوها کشیدند، افزود: اما کاری که کارشناسان سازمان میراث فرهنگی برای ترمیم تابلوهای سوخته شده انجام داده‌اند، قابل ستایش است.

 

منبع: انتخاب


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=25025

  تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵، ساعت: ۱۴:۲۵