پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

«آیا رییس جمهور محترم همان گونه که منتقد برخورد گاز انبری در عرصه فرهنگ بودند، آیا به زیر مجموعه دولت خود در وزارت بهداشت نهیب خواهند زد»/ مُردَم از خنده… خداوند شادی را نیز آفرید !!!

پنجشنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۶

مردم:
باز هم واردات تجهیزات پزشکی باز هم رانت بخشی بهداشت السلطنه باز هم بگیر و ببند!
https://freudianassociation.org/?p=35386
«حداقل از زمان فروید، تفاوت میان ادعا، انگیزه و عمل از بدیهیات محسوب می شود…. اخیرا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهانه رفع کمبود نیروی متخصص، اقدام به اصطلاح، توانمندسازی طب آزمایشگاه با استناد به یک قانون منسوخ کرده است و مصوبه ای را ابلاغ کرد که به دانش آموختگان رشته های علوم پایه مجوز ورود به عرصه طب بالینی را می دهد!»
«بهانه رفع کمبود نیروی متخصص» «استناد به یک قانون منسوخ» همه اینها برای من تداعی کننده این گفته وزیر بهداشت است که «کار روانپزشک روانکاوی است»!!! یعنی این گفته حتی یک چیزی آنورتر از یک قانون منسوخ است! اما اینکه وزارت بهداشت دنبال «بهانه» است تا اقداماتی غیر قانونی انجام دهد درست مثل همان جدایی آموزش پزشکی از وزارت علوم است. از همان سالهای ۶۳-۶۴ متولیان «بعضی امور» سعی کردند پزشکی و آموزش آن را از سایر علوم جدا کنند. بعد از سفره سوا کردن، کم کم تمام رشته های دیگر که به وزارت بهداشت رسیدند شدند پس مانده خور پزشکان. و وزارت بهداشت اخیرا سعی کرده سایر متخصصان و تحصیلکرده ها را به تکنسین کاهش دهد، کسانی مثل پرستاران را. تا دیگر در مقابل سلطنت پزشکان هیچ متخصص دیگری نباشد که قد علم کند. اما نکات جالبتر این مقاله در ادامه آن است:
«این بار نیز «سرکنگبین صفرا فزود» و معرفی رزیدنت ها به کمیته های انضباطی در دستور کار بخشی از وزارتخانه قرار گرفت. گویی فراموش کرده اند که وظیفه کمیته انضباطی رسیدگی به تخلفات اخلاقی است و نه برخورد با یک اعتراض منطقی. حال این سوال پیش می آید که آیا رییس جمهور محترم همان گونه که منتقد برخورد گاز انبری در عرصه فرهنگ بودند، آیا به زیر مجموعه دولت خود در وزارت بهداشت نهیب خواهند زد که حوزه بهداشت و سلامت مردم را به روش پادگانی نمی توان اداره کرد؟آیا رییس جمهور اینجا هم با کسانی که فقط در فکر به کرسی نشاندن حرف خود از طریق لوله کردن رزیدنت و دانشجو هستند، برخورد خواهد کرد؟ آیا از رییس جمهوری که منشور حقوق شهروندی را تدوین می کند انتظار نمی رود که نگذارد در وزارت تابعه دولت، منشور مذکور در موارد متعدد نقض شود؟ آیا رییس جمهوری که عقلانیت را سر لوحه همه اقدامات خود قرار داده است زیر مجموعه خود را توصیه به میانه روی و پرهیز از لجاجت خواهد کرد؟»
این «روش پادگانی» روش آشنایی برای اعضای انجمن فرویدی است. در شب ۱۵ مهر ۹۴ ما همگی شاهد بودیم که چگونه حراستی های وزارت بهداشت با همین روش قصد «لوله کردن» اعضای انجمن را داشتند. راستی این اصطلاح از کجا آمد؟… آهان یادم افتاد این اصطلاح را قالیبافِ «از مشهد آمده» در مورد ضرب و شتم دانشجویان استفاده کرد. حالا جناب وزیر بهداشتِ «از مشهد آمده» نیز در مجموعه خود از همین روش همشهریش استفاده می کند. فقط نمی دانم چه اصراری دارد که مثل احمدی نژاد بگوید خدمتکار مردم با نوکر مردم (یک همچین چیزی)است!!! ظاهرا برای جناب وزیر بهداشت متخصصان و دانشجویان معترض «مردم» نیستند فقط «مزاحم» اند!
و اما این قسمت مقاله: «اما متاسفانه برخلاف انتظار، حامیان این طرح بر شتاب خود افزودند و بدون آنکه حتی طول دوره آموزشی این رشته مشخص شده یا سرفصل های دروس تعیین شده باشد اقدام به راه اندازی سایت و ثبت نام کردند!این اقدام و اقدام های مشابه مانند ابلاغ آیین نامه در روز تعطیل، روشن ساخت که بر خلاف ادعای مدافعین طرح، توانمندسازی آزمایشگاه و تربیت نیروی متخصص هدف نیست و نیت ایجاد راه میانبر برای عده ای خاص است که یک شبه می خواهند ره صد ساله را طی کنند.»
این دقیقا همان کاری بود که با فلوشیپ رواندرمانی کردند یعنی هنوز اولین پدیرفته شدگان سر کلاس نرفته بودند که انجمن روانپزشکان با معاونت و حمایت وزارت بهداشت برگزار کننده اولین کنگره روانکاوی ایران شد!!!! جل الخالق! امتیاز بازآموزی آن هم ۱۴ بود یعنی جزو کنگره هایی با بالاترین امتیاز بازآموزی! و رییس و دبیر علمی این کنگره کی بود؟ جناب محمد صنعتی که فقط یک پزشک عمومی است!!! و آنهمه متخصص متخصص کردن وزارت بهداشت به جناب صنعتی که می رسد می شود هیچ! دیگر هیچ کسی در آن وزارتخانه عریض و طویل که خیلی خوب نشان می کنند کدام دانشجو اعتراض کرد تا او را به کمیته انضباطی فرا بخوانند و لوله اش کنند، به روی خودش نمی آورد که در همین دانشگاه مادر و همین مکتب روزبه یک بابایی سالهای سال با مدرک پزشکی عمومی ادعا کرده که روانپزشک و رواندرمانگر است و از این بابت هم ۳۰ سال حقوق گرفته!!! یعنی برای مدرک نداشته حقوق گرفته! و به همین تعداد سال هم ادعا کرده که روانکاو است و برایش «بخش روانکاوی» در مکتب روزبه تاسیس کرده اند! یعنی برای دروغ یک آدم یک بخش تاسیس کرده اند و هیچکس هم ازش مدرک نخواسته! حالا نمی دانم چرا به اینجا که می رسد آن «کشورهای پیشرفته دنیا» که جناب وزیر بهداشت آنقدر به آنها استناد می کند و در همانجاها امکان ندارد چنین اتفاق مسخره ای بیفتد که یک پزشک عمومی بشود دانشیار روانپزشکی و رییس بخش رواندرمانی!!! اصلا جناب وزیر یادشان می رود که «کشورهای پیشرفته دنیا» هم وجود خارجی دارند!!!
و تمام این مسایل نشان می دهد وزارت بهداشت مدتهاست از جایگاه یک وزارتخانه به جایگاه یک «پادگان» سقوط کرده. به جناب رییس جمهور یادآوری می کنم کسانی که ساعتها در صف رای ایستادند تا به شما رای بدهند، نمی توانند بپذیرند که شما شعار آزادی بدهید ولی بخاطر اعتراض مدنی به یک امر تخصصی در فضای علمی با دانشجویان برخورد «لوله ای» شود! اعتراض به اقدامات غیر قانونی وزارت بهداشت یک حق است . خاطر نشان می کنم در قانون اساسی فصلی به نام «حقوق ملت» وجود دارد و با استناد به قانون اساسی این حق برای آحاد ملت محفوظ است که نسبت به ظملی که به آنها رفته اعتراض کنند. ماده ۲۷ قانون اساسی یکی از ابزارهای مردم برای گفتن حرفهایشان است. و در راستای همین حقوقی که در قانون اساسی برای مردم در نظر گرفته شده برخوردهای مسئولین وزارت بهداشت محکوم و خلاف قانون است. آقای رییس جمهور محبوب ما، رای دهندگان منتظرند ببینند واکنش شما در مقابل حق مردم چیست؟


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=36601

  تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۶، ساعت: ۲۳:۳۹