شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سور مقصور کاسبان روان

آیا شما به هم جنس خود گرایش دارید؟

دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴

دیدگاه خانم ز. ن. درباره «مافیای روان»
این انجمن روانپزشکان و روانپزشکانش خیلی جالبند؛ خوب بلدند برای روانشناسان و مشاوران خط و نشان بکشند و بگویند این محدوده ماست و شما حق ندارید دارو بدهید، مشاور حق رواندرمانی ندارد، فقط روانشناس بالینی حق دارد، تازه اگر ما صلاح دیدیم به روانشناس بالینی ارجاع می دهیم و … (*)
بعد همین IPA وطنی و اعضایش روزی نیست که پایشان را از گلیمشان درازتر نکنند و از محدوده تخصصی خود فراتر نروند و همه اش از اقصا نقاط ایران می شنویم که فلان روانپزشک، روانکاوی می کند، کارگاه روانکاوی گذاشته و … و …
دوستی برایم می گفت که یکی از آشنایانش در اهواز به روانپزشکی مراجعه کرده و آن روانپزشک برایش روانکاوی!!! تجویز کرده است. در جلسه دوم که روانکاوی مثلاً شروع شده، جناب روانکاو پرسیده است: آیا شما به همجنس خود گرایش دارید؟ یعنی یکهوویی و اصلاً بی ربط به مسئله، چون این مراجع به خاطر اضطراب امتحان و… مراجعه کرده بوده و اصلاً حرفی از ارتباط حتی با جنس مخالف نزده بوده است. از آنجا که مراجع آدم عاقلی بوده، بعد از این جلسه دیگر به این جناب مراجعه نمی کند.

 

البته این کارهای غیراخلاقی روانپزشکان به خاطر بی اخلاقی های IPA وطنی است؛ همانطور که از قدیم گفته اند: «آب از سرچشمه گل آلود است».

 

*
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920708000597


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=11030

  تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت: ۱۶:۳۴