دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

آیزنهاور: گمان نمی‌کنم منطقه‌ای مهمتر از ایران روی نقشه جغرافیایی جهان وجود داشته باشد

حسام نواب صفوی با انتشار بخش مهمی از سخنان آیزنهاور نوشت: فکر میکنم با سخنان رییس جمهور وقت آمریکا تقریبا همه متوجه اینقدر حساسیت روی توان دفاعی ایران بشوند.
 
 

به گزارش جام نیوز، حسام نواب صفوی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: نوامبر ۱۹۵۲در نخستین مصاحبه عمومی اش پس از انتخاب شدن به سمت رئیس جمهور آمریکا گفت: گمان نمی کنم منطقه ای مهمتر از ایران روی نقشه جغرافیایی جهان وجود داشته باشد. ایران؛ دارای نفت است و هم در چهار راه جهان واقع شده است [حایل میان قدرت های مطرح].

آیزنهاور در این مصاحبه افزوده بود: اگر روزگاری ایران و شوروی با هم کنار آیند، کره زمین جای امنی برای غرب (کشورهای عضو ناتو) نخواهد بود. همچنین نباید وضعیتی پیش آید که ایران به گذشته دور خود بازگردد و یک قدرت نظامی شود. وای به وقتی که میلیتاریسم ایرانی زنده شود؛ بروید تاریخ این کشوررا بخوانید تا متوجه حرف من بشوید.

آیزنهاور نزدیک دو ماه بعد زمام امور آمریکا را به دست گرفت. در دو دهه جاری (قرن ۲۱) مفسران غرب بارها از توجه ایران به نیروهای مسلح خود یادکرده و گفته اند که احتمال میلیتریزه شدن وجود دارد…و امروز همان روز است ترس از اتحاد ایران و روسیه و نیروهای دفاعی قدرتمند ایران .

اگر تحریمها بخاطر ایران هسته ای بود که برجام عملی شد. اینبار چرا باز هم صحبت تحریم است بخاطر توان دفاعی؟

چرا عربستان سعودی با کشتن هزاران نفر یکبار هم تذکری به او داده نشد؟ فکر میکنم با سخنان رییس جمهور وقت آمریکا تقریبا همه متوجه اینقدر حساسیت روی توان دفاعی ایران بشوند. ختم کلام.

 

منبع: جام نیوز


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=39679

  تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ساعت: ۲۳:۱۹