شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

اتوپسی برنامه پیشنهادی وزیر بهداشت: بیشترین پاراپرکسی در املای «تجهیزات پزشکی»!

 اتوپسى برنامه وزیر بهداشت 
 به قلم دکتر حامد یحیى‌زاده
 
«وقتى یوسف اباذرى در روزنامه شرق گفت: “یک نظرسنجى نشان مى‌داد پزشکان از نظر معلومات عمومى در سطح بسیار ضعیفى قرار دارند” به قرینه شخصى برایم سنگین آمد. چنین سخنى از فردى که در یکى از سخنرانیهاى خود در مورد حافظ، اشتباهاً شعرى از صائب تبریزى را خوانده بود!! یاوه‌ایى بیش محسوب نمى‌شود. اما قضاوت به قرینه شخصى منحصر به من نیست بلکه متولیان پزشکى مانند وزارت بهداشت و زواید ادارى آن مانند نظام پزشکى بنا بر قرینه شخصى احساسى نسبت به این جمله نداشته و عکس‌العملى نشان ندادند. با نشر برنامه وزیر پیشنهادى بهداشت معما برایم گشوده شد. 
 
شیوه نویسندگى هر فرد علاوه بر آنکه نشان از فرهیختگى فرد دارد، رعایت اصول نگارش در تهیه و آراستگى متن نشانگر احترام به خواننده مى‌باشد. وزیر بهداشت برنامه به مجلس مى‌دهد. دریغ از یک صفحه که فاقد غلط املایى یا مفهومى باشد!!! 
 
این نوشته وزارت را مى‌توان سه قسمت کرد. قسمت اول (اقدامات) که رزومه کارى است و معلوم نیست در برنامه پیشنهادى چه کاربردى دارد. این قسمت مدعى است که کمر تمام مشکلات سلامت را در کشور شکسته است. قسمت دوم (چالشها و مشکلات) که همان آیتمها که در قسمت اول حل شده به مبارزه طلبیده مى‌شود!! قسمت سوم (نقشه راهبردى) که جمع جبرى دو فصل قبل است و بعنوان اهداف پیش رو گذاشته مى‌شود!!! تمام صفحات قسمت اول که توسط وزارت ادعا شده است، پر از انواع غلط است و قسمتهاى بعد هم کپى از برنامه ششم توسعه است. 
 
به عنوان نمونه فقط به صفحه نهم نوشتار مراجعه کنید. جاییکه مدعى است به صدها هزار زن که باردار هستند، آموزش رایگان توانمندسازى براى بارورى داده شده است!!!!! در همین صفحه یاسوج و زاهدان و شهرکرد استان محسوب گردیده!!!
 
? لینک به فایل غلطگیرى شده برنامه پیشنهادى وزیر:
 
براى شخص من یک سوال مانده است. چرا در پرونده اقدامات ساخت و ساز وزارت هیچ طرحى نیمه کاره وجود ندارد؟! شما که در مهندسى کردن نظام پزشکى کفایت غایى را به اثبات رساندید به داد نظام مهندسى برسید که اینهمه پروژه ساخت و ساز ناتمام مملکت به سر و سامان برسد.»
 
منبع اتوپسی

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=36302

  تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۳۹۶، ساعت: 11:02