چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی

از کی سمت های شهرداری تهران موروثی شد؟!

شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵

سوده ر.:
توی پایانه اتوبوسهای بیهقی، اتوبوسهایی که هنوز وقتش نشده حرکت کنن روشن می ایستن تا ساعتش برسه و حرکت کنن.
چند وقت پیش از یکی از این مسئول خط ها پرسیدم که چرا ماشینها بیخودی روشن هستن و سوخت هدر می دن؟! گفت چون قرار شده که راس ساعت حرکت کنن، ماشینای ما هم قدیمیه، طول میکشه که روشن بشه در نتیجه نمیتونن راس ساعت حرکت کنن!! و چیزی گفت شبیه اینکه این سیستم به دستور پسر شهردار، الیاس قالبیافه!
اینکه همه چی سر ساعت انجام بشه خیلی خوبه ولی به چه بهایی! این همه بنزین سوخت بشه که ناوگان لَنگ ما بتونن خودشون رو به دستور فلانی برسونن؟!
فقط ادای یه چیزی رو در آوردن واقعا مصیبتی است برای ما با این شهرداری.

 

شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۵

سمیه ر.:
به ۱۳۷ شهرداری زنگ ردم می گم فلان جا آبش چکه می کنه.
بعد چند روز زنگ زده می گه درست شد؟ می گم نه. یکهو شروع کرد به مثل طوطی حرف زدن که نه این رو کارشناس ناحیه چک کرده و درسته و… و آخرم گفت این آب چاهه و جای نگرانی نداره! وقتی به حرفش اعتراض کردم کم مونده بود منو بزنه. گفتم شما توضیحت رو دادی. من با رئیست می خوام صحبت کنم. گفت نمیشه. جواب همینه که گفتم. و آخر سر هم گفت اگه می خواهید این موضوع هدر رفت آب رو پیگیری کنید از آقای مختاری وقت بگیرید توی سازمان پارکهای میدون آرزانتین برید باهاشون صحبت کنید.
… و این تو دهنی محکم ۱۳۷ برای حراست از آب و محیط زیست در سطح شهر بود!
قدیم تست هوش می گرفتن برای استخدام.
الان فکر کنم ۱۳۷ یه تست میگیره که آدماش کلا نگران هیچی توی محیط زیست نباشن، درکی از محیط زیست و بدبختی هامون نداشته باشن و این مردمی هم که بهشون زنگ می زنن رو یه مشت آدم بیکار مزاحم تلقی کنن.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=27651

  تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۵، ساعت: 12:59