جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:انتخابات 1400، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

اظهارات جنجالی درباره فروش جزایر ایران؛ مدیرکل بیمه‌های اجتماعی وزارت کار برکنار شد

سجاد پادام

 

گزارش‌ها حاکی است‌که سجاد پادام، مدیر بیمه‌های اجتماعی وزارت کار، که اظهارات جنجالی اخیر او در خصوص فروش جزایر ایران برای برای پرداخت حقوق بازنشستگان واکنش‌هایی درپی داشت، از کار برکنار شده است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت اعلام کرد: «در پی اظهارات حاشیه‌ساز و خلاف‌ واقع مدیرکل بیمه‌های اجتماعی این وزارتخانه، در خصوص ناتوانی دولت در پرداخت حقوق بازنشستگان، وی با دستور معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سمت خود برکنار شد.»

پیش از این تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی طی روزهای اخیر از دولت سیزدهم خواسته بودند تا سجاد پادام را به دلیل اظهاراتش برکنار کند.

سجاد پادام روز سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت در گفت‌وگو با «نود اقتصادی» گفته بود: «۳۰۰ هزار شهید دادیم که یک وجب خاک از دست ندهیم، اما ممکن است ما هم مثل یونان که برای مطالبات بازنشستگانش حدود ۱۰۰ جزیره را فروخت، مجبور شویم کیش و قشم و خوزستان را بفروشیم تا بتوانیم حقوق بازنشستگان را بدهیم».

او در ادامه گفته بود: «حتی اگر سه میلیون بشکه نفت را بدون تحریم بفروشیم و پولش را کامل بگیریم، باز هم نمی‌توانیم بحران بازنشستگان را حل کنیم».

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=67733

  تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، ساعت: 07:31