پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:اعلامیه عاشورایی انجمن فرویدی، دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، کمپین اطلاع رسانی «فروید در ایران»، مافياي روان، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

اعلامیه عاشورائی: سند ۲۷: حامد داننده از داخل گور: دکتر نقوی… دکتر نقوی… دکتر نقوی…

اساتید گران‌قدر، همکاران گرامی
روز گذشته بخش روان‌درمانی بیمارستان روزبه مورد بازدید ارزیابان محترم وزارت بهداشت قرار گرفت و انتظار می‌رود، پس از برگزاری چند دوره فلوشیپ، صلاحیت این بخش به عنوان نخستین مرکز آموزش تکمیلی روان‌درمانی در کشور مورد تأیید قطعی شورای آموزش پزشکی قرار بگیرد.
بخش روان‌درمانی روزبه، با همت بلند و کوشش پیگیر استاد فرزانه جناب آقای دکتر صنعتی و همراهی و تلاش دلسوزانه دیگر اساتید روان‌پزشک و روان‌شناس، خوشبختانه اکنون موقعیت مستحکمی پیدا کرده و به ظرفیت‌های ارزشمندی نایل شده و سزاوار همین است که جایگاهش به عنوان اولین، کامل‌ترین و برترین مرکز آموزش روان‌درمانی در کشورمان به رسمیت شناخته شود.
راه درازی تا کنون برای تثبیت نقش شیوه‌های مختلف روان‌درمانی در عرصه خدمات بهداشت روان کشور و آموزش این روش‌ها با کیفیت برتر طی شده است. در کنار این تلاش‌های ارزنده، به جاست که از این پس بخش روان‌درمانی روزبه به عنوان یک مرکز دانشگاهی پیشرو، همگام و هم‌دوش با کوشش‌های معتبر جهانی، در صدد پیگیری کنکاش‌های نوآورانه برای توسعه و ارتقای روش‌های روان‌درمانی باشد.
روان‌درمانی دانش و فن ایجاد تحولات سازنده در اندیشه، احساس و رفتار انسان‌هاست، و کامیابی در این حیطه مطمئناً بدون اتکا به عالی‌ترین سطح معارف بشری برای شناخت ماهیت پیچیده انسان و ذهن و شخصیت او ممکن نیست. تازه‌ترین یافته‌های معتبر علمی در کنار آموزه‌های قدیم و جدید فرهنگ‌های پیشرو می‌تواند بهترین دست‌مایه برای توسعه پویا و مستمر بنیان‌های نظری و شیوه‌های عملی روان‌درمانی باشد.
تردیدها و تذبذب‌های قدیمی در باره مؤثر بودن مداخلات روان‌درمانی شایسته است که از این پس جای خودشان را به تلاش برای طراحی شیوه‌های کارآمدتر تأثیرگذاری سازنده بر ذهن و رفتار انسان بدهند‌.
بخش روان‌درمانی روزبه می‌تواند و باید نه تنها جایگاهی برای آموزش دیدگاه‌های موجود و فنون رایج روان‌درمانی با بهترین کیفیت ممکن، بلکه علاوه بر این، محلی برای طرح اندیشه‌های نو و گشودن راه‌های تازه در این عرصه خصوصاً با بهره‌گیری از دستاوردهای فرهنگ غنی ایرانی باشد.
برای اساتید و همکاران گران‌قدرمان در این بخش آرزوی کامیابی و موفقیت روزافزون دارم.
دکتر سید حمیدرضا نقوی
مدیر گروه روان‌پزشکی و رییس بیمارستان روزبه
 

 

منبع: کانال تلگرامی روابط عمومی بیمارستان روزبه

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=41052

  تاریخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، ساعت: 08:55