چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

اعلام فهرست دارایی عبدالله عبدالله

اداره عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان فهرستی از دارایی‌های عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان را منتشر کرده و از مردم خواسته که اگر او دارایی دارد که ثبت نشده، به این نهاد اطلاع دهند.

این اطلاعات در روزنامه دولتی «انیس» منتشر شده و براساس اعلام این روزنامه قرار است که دارایی‌های تمام مقامات ارشد دولت وحدت ملی منتشر شود.

براساس این اطلاعات، عبدالله متولد سال ۱۹۶۰ میلادی است و مدرک پزشکی دارد.

وی از سال ۱۳۸۱ تاکنون به عنوان وزیر خارجه، منشی احمدشاه مسعود، رئیس اپوزیسیون دولت و رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی کار کرده‌ است.

همسر و چهار فرزند عبدالله در هند زندگی می‌کنند. هزینه آموزش سالانه هر کدام از فرزندان وی در هند ۳۰ هزار روپیه (حدود ۴۶۰ دلار) تا ۳۵ هزار روپیه هندی (حدود ۵۳۰ دلار) است.

براساس فهرست ادارۀ عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان، اعضای خانواده عبدالله عبدالله ماهیانه ۱۰۰ هزار روپیه هندی ( حدود ۱۵۰۰ دلار) کرایه خانه می‌دهند. هزینه خانواده‌اش نیز ماهانه ۶۰ هزار روپیه ( حدود ۹۳۰ دلار) است و ۸ هزار روپیه نیز ماهانه بابت آب و برق می‌پردازد.

عبدالله میزان دارایی‌های منقول خود را ۱۰ میلیون افغانی ( بیش از ۱۵۳ هزار دلار) ذکر کرده‌ است.

وی گفته است که در شماره حساب بانکی‌اش در بانک «الفلاح» شعبه کابل هفت هزار دلار سرمایه دارد.

عبدالله درباره اینکه چه مقدار زیورآلات دارد، نوشته که یکی از قاب‌های ساعتش ۴۵۰ هزار افغانی ( حدود ۶۷۰۰ دلار) قیمت دارد و قاب دیگرش نیز ۴۳۰ هزار افغانی ( حدود ۶۴۰۰ دلار) ارزش دارد که هر دو را تحفه گرفته است.

وی گفته است که همسرش نیز یک ست طلا دارد که ارزش آن ۵۰۰ هزار افغانی (حدود ۷۴۰۰ دلار) است.

عبدالله گفته است که دارای سه خودرو است که یکی را ۱۰۰ هزار دلار خریده، دومی را به ۲۰ هزار دلار که قیمت این دو به ترتیب اکنون به ۶۰ هزار و ۸ هزار دلار کاهش یافته است.

وی نوشته است که همسرش در هند نیز یک خودرو دارد که به ارزش ۱.۳ میلیون روپیه هندی خریده شده و اکنون قیمت آن به ۸۰۰ هزار روپیه کاهش یافته است.

عبدالله نوشته که یک خانه در منطقه پروان کابل و یک زمین در شهرستان پغمان در غرب کابل دارد که هر دو به نام همسرش «فخریه» است. او خود نیز یک قطعه باغ در پغمان کابل دارد و صاحب یک مهمانخانه در ولایت پنجشیر در شمال کابل است.

عبدالله عبدالله گفته است که املاک موروثی و غیر موروثی مشترک و دام ندارد.

به گفته آقای عبدالله او درآمد دیگری به جز ۲۹۸ هزار افغانی حقوق ماهانه و ۱۰۰ هزار افغانی مصرف ماهانه که از دولت می‌گیرد، ندارد.

 

منبع: صراط


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=15684

  تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴، ساعت: ۰۰:۰۷