چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، قابل تامل، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

افسون مار واتیکانی دقیقاً همین است که وانمود کنی کاملاً عادی است که از عمر فقرا بردارند و روی عمر اغنیا بگذارند!

نظر وزیربهداشت درباره فروش کلیه

 

سالانه هشت هزار نفر دچار مرگ مغزی می‌شوند که ۴ هزار نفر از آنها آمادگی اهدای عضو دارند، اما تنها ٩٠٠ نفر اعضای بدن خود را اهدا می کنند.

 

شفا آنلاین: صحبت‌های وزیربهداشت درباره فروش کلیه؛ ناراحت کننده است اما افرادی هستند که وضعیتشان زیر خط فقر است

به گزارش شفا آنلاین:وزیر بهداشت گفت: کلیه فروشی و برچسب‌های تبلیغاتی فروش اعضای بدن در شهر ناراحت کننده است، اما چه می‌شود کرد؟ از یکسو با ٢۵ هزار نفر مواجهه هستیم که جانشان در معرض مرگ قرار دارد و از سویی دیگر افرادی هستند که به زیر خط فقر رفته اند.

حسن قاضی‌زاده هاشمی؛ وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران گفت: سالانه هشت هزار نفر دچار مرگ مغزی می‌شوند که ۴ هزار نفر از آنها آمادگی اهدای عضو دارند، اما تنها ٩٠٠ نفر اعضای بدن خود را اهدا می کنند.

او ادامه داد: هرفرد می‌تواند به هشت نفر زندگی ببخشد و معلولیت ۵٣ نفر را برطرف کند.

هاشمی افزود: وضعیت ایران در اهدای عضو بهتر از کشورهای افریقایی و اسیایی است اما امیدوارم فرهنگ اهدای عضو در کشور گسترش یابد چرا که ٢۵ هزار نفر در نوبت اهدا هستند و در هر روز و هر ساعت چندین بیمار به دلیل نبود عضو پیوندی جان خود را از دست می دهند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: از نظر دستورات دینی با محدودیت هایی مواجه بودیم اما با فتوای امام، جان هزاران نفر نجات پیدا کرد.

هاشمی افزود: اهدای عضو کاری عاقلانه، صحیح و منطقی است که بجای اینکه اندام ها در خاک مدفون شده و بپوسد جان دیگران را نجات می‌دهد.

هاشمی گفت: کلیه فروشی و برچسب های تبلیغاتی فروش اعضا بدن در شهر ناراحت کننده است اما چه می‌شود کرد؟ ما از یکسو با ٢۵ هزار نفر مواجهه هستیم که جانشان در معرض مرگ قرار دارد و از سویی دیگر افرادی هستند که به زیر خط فقر رفته اند.

وزیر بهداشت عنوان کرد: البته برخی از تبلیغات سیاه نمایی و دروغ است چراکه فقط کلیه قابلیت اهدا دارد و فروش کبد و قرنیه دروغ است.

 

منبع: شفاآنلاین


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37821

  تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶، ساعت: 08:49