پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

«البته انتقاد من ربطی به وزارت بهداشت نداشت»/ خب همینش این حکم را جذاب می کند!

با شکایت وزیر سابق بهداشت

دهباشی به ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد

تهران- ایرنا- حسین دهباشی نویسنده از محکومیت خود به چهار ماه حبس تعزیری قطعی با شکایت وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به اتهام نشر اکاذیب خبر داد.

 

 
حسین دهباشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره محکومیت خود به چهار ماه حسب تعزیری با شکایت سیدحسن هاشمی وزیر سابق بهداشت افزود: وزیر سابق بهداشت در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در سخنانی مدعی شده بود که گروه فرقان به این جهت شهید مطهری را ترور کردند که وی سرمایه دار بوده است. 
این نویسنده و پژوهشگر اظهار داشت: وزیر سابق بهداشت در ادامه سخنان خود گفته بود کسانی که امروز به ما منتقد هستند، همان افکار فرقانی را دارند.
وی اضافه کرد: در همین ارتباط همان موقع یک یادداشتی را در کانال تلگرامی خود نوشتم و توضیح دادم که پرونده محاکمه گروه فرقان را خوانده ام و اعضای این گروه در دلایلی که برای ترورهای اول انقلاب ذکر می کنند، از جمله شهید مطهری ربطی به سرمایه دار بودن یا نبودن شهید مطهری ندارد.
دهباشی ادامه داد: در این یادداشت عنوان کردم که اگر کسی از شما بپرسد که سرمایه خود را از چه طریقی کسب کرده اید، آیا افکار فرقانی دارد یا خیر؟ 
وی توضیح داد: وزیر سابق بهداشت بعد از این یادداشت از طریق معاونت حقوقی وزارت بهداشت شکایتی علیه من در دادسرا مطرح کرد. البته انتقاد من ربطی به وزارت بهداشت نداشت. 
دهباشی اظهار داشت: دادسرا این شکایت را پذیرفت و در هر حال این شکایت در هر دو مرحله بدوی و تجدیدنظر منجر به صدور چهار ماه حبس تعزیری به اتهام نشر اکاذیب برای من شد. 
وی با بیان اینکه نسبت به حکم صادره در دیوان عالی کشور درخواست اعاده دادرسی خواهد کرد، گفت: از نظر ما این حکم درست نیست و از دیوان عالی کشور درخواست نقض آن را خواهیم کرد. البته ممکن است تا آن موقع اجرای حکم متوقف نشود.
 
منبع: ایرنا

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=44492

  تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۷، ساعت: ۱۸:۱۵