یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

امروز ایران به بزرگترین قدرت نظامی جهان پهپاد می دهد و نیروهایش را آموزش می دهد/ اتوماتیسم تاریخی!

کاخ سفید: ایران آماده تحویل پهپادهای مسلح به روسیه می‌شود

 
 

کاخ سفید روز دوشنبه اعلام کرد که معتقد است روسیه از ایران خواسته است «صدها هواپیمای بدون سرنشین» تحویل این کشور دهد تا در تهاجم نظامی خود علیه اوکراین از آنها استفاده کند.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی ایالات متحده که در جمع خبرنگاران حضور یافته بود، گفت مشخص نیست که آیا ایران تاکنون هیچ هواپیمای بدون سرنشینی تحویل روسیه داده باشد، اما واشینگتن «اطلاعاتی» در اختیار دارد که نشان می‌دهد ایران خود را برای آموزش نیروهای روسی جهت استفاده از این پهپادها آماده می‌کند.

وی اظهار داشت: «اطلاعات ما حاکی از آن است که حکومت ایران قصد دارد صدها هواپیمای بدون سرنشین در یک بازه زمانی سریع تحویل روسیه دهد، از جمله پهپادهای دارای قابلیت حمل تسلیحات نظامی.»

آقای سالیوان گفت، این امر نشان می‌دهد بمباران‌های شدید روسیه در اوکراین – که طی هفته‌های اخیر جا پای مسکو در شرق اوکراین را محکم کرده است – به بهای از دست رفتن تسلیحات خودشان تمام شده است.

در روزهای گذشته گزارش‌ها، تصاویر و ویدئوهای متعددی از حمله موشکی و هوایی روسیه به ساختمان‌ها، مدارس، مراکز خرید و دیگر نقاط غیرنظامی منتشر شده است، اگرچه کرملین کماکان حمله به غیرنظامیان را انکار می‌کند و مدعی است که این حملات برای «غیرنظامی کردن اوکراین» است.

جیک سالیوان در ادامه اظهارات خود گفت که ایران پیش از این نیز پهپادهای مشابهی را در اختیار شورشیان حوثی در یمن برای حمله به عربستان سعودی گذاشته بود.

این اظهارات در آستانه سفر جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، به عربستان سعودی و اسرائیل بیان شده است. انتظار می‌رود که برنامه هسته‌ای ایران و فعالیت‌های آن در منطقه از موضوعات کلیدی گفت‌وگوی آقای بایدن با رهبران عربستان سعودی و اسرائیل باشد.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=62183

  تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۱، ساعت: ۰۶:۵۳