دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، مافياي روان، وزارت بهداشت

انجام مصاحبه قبل از اعلام نتیجه نهائی!!!/ حالا هی بپرسید «پدرخوانده» چه جوری مهره چینی می کند!

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی:

آزمون دستیاری در سلامت کامل برگزار شده است

تهران – ایرنا – قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: آزمون دستیاری در سلامت کامل برگزار شده است و هیچ خلل و مشکلی در روند برگزاری این آزمون نبوده است.

 

به گزارش ایرنا، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، حسن امامی رضوی روز شنبه با بیان اینکه در آزمون دستیاری امسال بیش از ۱۴ هزار نفر شرکت کردند، افزود: آزمون پذیرش دستیار هر سال با همکاری دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی و مرکز سنجش وزارت بهداشت برگزار می شود. آزمون امسال هم در ۱۴ اردیبهشت به صورت غیرمتمرکز در تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار شد.
قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه های علوم پزشکی گفت: کلید نهایی و اسامی پذیرفته شدگانی که مجاز به انتخاب رشته هستند، در سایت مرکز سنجش پزشکی اعلام شده است و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سایت از وضعیت خود و انتخاب رشته آگاهی پیدا کنند.
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی وزارت بهداشت افزود: فرآیند طراحی دفترچه سوالات آزمون که هر سال از چند ماه قبل از آزمون توسط دبیرخانه آموزش پزشکی و تخصصی انجام می‌شود، امسال با ساز و کار جدید و علمی‌تری انجام شد و سوالات در کمال امنیت در اختیار مرکز سنجش آموزش پزشکی قرار گرفت.
امامی رضوی با بیان اینکه در نحوه برگزاری آزمون دستیاری امسال، هیچگونه خللی وارد نشده و در سلامت کامل برگزار شده است، گفت: کارنامه داوطلبان با توجه به مصوبه‌ای که از سال گذشته وجود داشته، در پنج زیرگروه آموزشی اعلام شده و رتبه داوطلب در این پنج گروه متفاوت است.
وی افزود: داوطلبان آزمون دستیاری می توانند، در یکی از زیرگروه‌ها انتخاب رشته کنند و بعد در یکی از رشته‌های انتخاب شده، پذیرفته شوند. این فرآیند طی دو ماه آینده انجام می‌شود و تا قبل از پایان شهریور اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون دستیاری اعلام خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه برگزاری آزمون و سایر فرآیندها با کمک مرکز سنجش آموزش پزشکی، در کمال دقت و سلامت انجام شده، به داوطلبان توصیه کرد: رشته‌ای را که علاقه دارند، انتخاب کنند. چرا که پشیمانی در انتخاب رشته، در اوایل سال تحصیلی ما را با حجمی از افرادی که می‌خواهند رشته خود را تغییر دهند، مواجه می‌کند.
وی دلیل در نظر گرفتن ۵ زیر گروه آموزشی در آزمون دستیاری تخصصی پزشکی را انتخاب آزادانه رشته توسط داوطلبان اعلام کرد و گفت: حیطه توانمندی و علاقه داوطلبان باید در انتخاب رشته موردنظر باشد و رشته های مختلف را انتخاب نکنند و محل‌هایی که مورد انتخاب آنها است، باید مدنظر باشد.
امامی رضوی به داوطلبان توصیه کرد که محلی را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند که بعد از پذیرش نهایی بتوانند به آنجا بروند و هر سال تعداد زیادی از داوطلبان می‌خواهند محل تحصیل خود را تغییر دهند و طبق ضوابط تغییر محل تحصیل فقط با موافقت مبدا و مقصد امکانپذیر است.
وی گفت: امسال در سه رشته انجام مصاحبه خواهیم داشت، این مصاحبه قبل از اعلام نتیجه نهایی است و تعدادی از داوطلبان را بیش از حد نیاز در آن رشته محل‌ها به گروه‌های آموزشی معرفی می کنیم، تا مصاحبه انچام شود. این سه رشته شامل زنان و زایمان، روانپزشکی و پزشکی خانواده است و افرادی که در مصاحبه پذیرفته نشوند نیز در رشته دیگری که مورد انتخابشان بوده، پذیرفته خواهند شد.
وی در مورد سهمیه مناطق محروم نیز گفت: طبق مصوبه قانونی مجلس این افراد فقط در محلی که پذیرفته می‌شوند، باید ادامه تحصیل دهند و امکان تغییر محل و انتقال ندارند همچنین این افراد سه برابر مدت تحصیل، تعهد خدمت در آن منطقه محروم را دارند.
دریافت خبر: افشین شاعری ** انتشار: علی حبیبی

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=34952

  تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶، ساعت: ۱۴:۱۲