جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

اگر قاضی زاده هاشمی «کلنگ» برجام را زده بود!

«کلنگ» نزده رئیس جمهور دارای «آسیب های جسمی و روحی فراوان» و مرهون «تلاش ما پزشکان» شد!

وزیر بهداشت:

اجرایی شدن برجام مایه خرسندی و افتخار برای دولت و ملت شریف ایران است

 

حسن قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: حقیقتا موضوع هسته‌ای، برجام و مشکلات مردم، مهم ترین دغدغه رئیس‌جمهوری در عمر دولت یازدهم و بلکه بیش از یک دهه اخیر بود که آسیب‌های جسمی و روحی فراوانی به ایشان و همه همراهان وارد کرد.

خبرگزاری فارس: اجرایی شدن برجام مایه خرسندی و افتخار برای دولت و ملت شریف ایران است

 

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید با انتشار تصویری از حسن روحانی و جواد ظریف در صفحه شخصی اینستاگرامش مطلبی را با عنوان «فرجام نیک برجام» منتشر کرد.

 

وی در این باره نوشت: اجرایی شدن برجام مایه خرسندی و افتخار برای دولت و ملت شریف ایران است؛ گامی بلند در راه حضور با عزت و موثرتر در عرصه روابط بین‌الملل و لغو تحریم های ظالمانه، که ان شاءالله باعث آرامش و آسایش بیشترمردم عزیزمان خواهد شد.

 

امروز در حالی همه مردم از اجرایی شدن برجام خشنود و شادمان هستند که اینجانب در جریان مذاکرات بارها از نزدیک شاهد بودم، رئیس جمهور محترم و نیز دوست عزیزم جناب آقای دکتر ظریف ناملایمات بسیاری را به جان خریدند و از نظر جسمی و روحی نیز صدمات فراوانی را متحمل شدند.

 

به دفعات دیدم که در روزهای سخت و نفسگیر مذاکرات،  سنگینی مسئولیتی خطیر و تاریخی، همراه با فشارهای گوناگون داخلی و خارجی؛ خنثی کردن طرح‌های معاندین بین المللی، خواب و آرامش از چشمان رئیس جمهور ربوده بود و تلاش ما پزشکان هم، کم اثر می‌نمود.

 

حقیقتا موضوع هسته ای، برجام و مشکلات مردم، مهمترین دغدغه رئیس جمهوری در عمر دولت یازدهم و بلکه بیش از یک دهه اخیر بود که آسیب های جسمی و روحی فراوانی به ایشان و همه همراهان وارد نمود.

 

در آن روزها، یک بار جناب آقای دکتر روحانی به من گفتند «جنگیدن بسیار راحت‌تر از صلح کردن است؛ چون در جنگ شما حداکثر جان خود را از دست می‌دهی و چه بسا عزیز می‌شوی؛ اما برای ایجاد صلح، آبرو و حیثیت خود را فدا می کنی و چه بسا نزدیک‌ترین دوستان و حتی اعضای خانواده خودت را به دلیل عدم فهم مشترک، در کوتاه زمان از دست بدهی…» امیدوارم اگر در رسیدن به این فرجام مبارک، گاه گاهی همه با هم و در کنار هم نبودیم؛ در بهره‌گیری از نتایج آن که باید عزت و رفاه این مردم عزیز و شریف را در پی داشته باشد، برای رضای خداوند سبحان و کریم با یکدیگر هم قسم شویم و با تجدیدنظر در برخی سیاست‌ها و رفتارها، پر کردن شکاف‌های اجتماعی و تحکیم وحدت ملی، محیطی امن برای سرمایه‌گذاران داخلی و بین المللی و شکوفایی اقتصاد ملی فراهم کنیم.

 

رییس جمهور امروز در مجلس گفت که “این پیروزی دستاورد اراده ملت، قوا و اقتدار نیروهای نظامی بود”. جا دارد به نمایندگی از دلیر مردان نیروهای مسلح که با جانفشانی در دور دست ها، پرچم امنیت و قدرتمندی ایران عزیز را برافراشته اند؛ از سردار سرافراز قاسم سلیمانی عزیز هم تشکر کنم.

 

اینجانب به نوبه خود، پروردگار مهربان را به خاطر دستیابی به چنین موفقیتی شاکرم و این پیروزی را به ملت بزرگ و رهبر بزرگوار جمهوری اسلامی ایران تبریک می گویم.

 

 

 

 منبع: فارس

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=17566

  تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۴، ساعت: ۲۳:۴۶