جمعه ۱۲ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، قابل تامل، وزیر مستعفی بهداشت

اگر گفتید چرا تاریخ چاپ این عکس در سایتشان ۱۷ مرداد است ولی در سایت ما ۲۶ تیر است؟؟؟/ چون که با احتمال حذف بهداشت السلطنه از کابینه این عکس را از سایتشان برداشته بودند!!!!!!!!!!

 

دیدار اعضای هیأت مدیره‌‌‌ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 

 

اعضای هیأت مدیره‌ی #انجمن_علمی_روان‌درمانی_ایران، در تاریخ ۱۷ تیرماه ۱۳۹۶، با جناب آقای دکتر #حسن_هاشمی، #وزیر_بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار کردند.

در این دیدار که با حضور جناب آقای دکتر #احمد_حاجبی، مدیرکل #دفتر_سلامت_روانی_اجتماعی_و_اعتیاد، تشکیل شده بود، درباره‌ی وضعیت ارایه‌ی خدمات و مداخلات #روان‌درمانی در #نظام_سلامت گفت‌وگو شد.

در ابتدای این جلسه، هیأت مدیره‌ی انجمن از اقدامات وزارت بهداشت در دولت یازدهم و توجه خاص این دولت و وزارت بهداشت به موضوع #سلامت_روانی_اجتماعی قدردانی و ابراز امیدواری کرد که اولویت سلامت و توجه به سلامت روان در دولت‌های بعد تداوم داشته باشد. سپس، گزارشی از وضعیت سلامت روان و روان‌درمانی در کشور ما، مشکلات موجود در زمینه‌ی ارایه و دست‌رسی افراد نیازمند، و نیز کیفیت آموزش‌ها و خدمات ارایه‌شده و راه‌کارهای پیش‌نهادی انجمن مطرح و درباره‌‌ی کمک‌هایی که انجمن می‌تواند در این زمینه‌ها انجام بدهد و حمایت‌های وزارت بهداشت گزارش گفت‌وگو شد.

در ادامه، جناب آقای دکتر #حسن_هاشمی درباره‌ی اهمیت سلامت روان در جامعه و نظام سلامت، و لزوم مشارکت همه‌ی گروه‌های جامعه در این زمینه بیاناتی داشتند.

در زیر فرازهایی از گفته‌های وزیر محترم بهداشت نقل خواهد شد:

 

  • مطالبه برای سلامت روان باید در اذهان تمام جامعه، اعم از مسؤولان و سیاست‌گذاران و سیاسیون، جا انداخته شود و ذهن جامعه و مسؤولان نسبت به این موضوع آگاه و حساس شود. این کار از طریق حمایت‌جویی (advocacy) شدنی است.

  • انجمن شما که تازه تأسیس شده و انجمنی نوپا است، باید تلاش زیادی برای جلب توجه مخاطبان خود به این موضوع کند.

  • باید ببینید چه طور می‌شود گروه‌های مختلف جامعه و بخش‌های مختلف حاکمیت، از دولت گرفته تا مجلس و قوه‌ی قضاییه و سایر نهادها را نسبت به این موضوع مهم حساس و آگاه کنید و حمایت و هم‌راهی آنان را جلب کنید.

  • موضوع آسیب‌های اجتماعی که در سال‌های اخیر به آن توجه شده است، موضوع مهمی است و باید تمام جامعه و مسؤولان و حاکمیت نسبت به آن احساس تعهد سیاسی (political commitment) کنند.

  • نباید برای حل مشکلات جامعه همه‌ی چشم‌ها به سمت دولت و وزارت‌خانه‌ها باشد و همه باید نسبت به آن احساس مسؤولیت کنیم.

  • انجمن‌ها می‌توانند در زمینه‌سازی این کار و حساس کردن مردم و جامعه و مسؤولان فعالیت کنند و وزارت بهداشت هم از اقداماتی که در راستای حل مشکلات مردم و ارتقای سلامت‌شان باشد، حمایت خواهد کرد.

  • مهم‌ترین عامل در حل مشکلات این است که نسبت به وظیفه‌ و اهداف خود ایمان داشته باشیم و برای رسیدن به آن اهداف وقت و انرژی بگذاریم.

هیأت مدیره‌ی انجمن علمی روان‌درمانی ایران

 

منبع: سایت انجمن علمی روان درمانی ایران

 

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=36321

  تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۶، ساعت: 13:08