سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

ایازی جان، مجوز داشتن از وزارت کشور که افت داشت و بی کلاسی بود!/ راستی مثل این که در تفکر «نیروی انتظامی» یک جورهائی «نشاط اجتماعی» و «ایدز» به هم گره خورده اند!!!

 

 

معاون اجتماعی وزارت بهداشت:

نشاط اجتماعی، دغدغه جدی وزارت بهداشت است/ ایجاد شبکه‌ای از سازمانهای مردم نهاد در حوزه ایدز

 

معاون اجتماعی وزیر بهداشت از ایجاد شبکه‌ای از سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه HIV خبر داد و گفت: همچنین باید کمیته فنی زنان و خانواده را با رویکرد سلامت بانوان در دبیرخانه شورای عالی سلامت ایجاد کنیم.
 
به گزارش وبدا، دکتر محمدهادی ایازی در نشست مشترک وزیر بهداشت و معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: در وزارت بهداشت اقدامات خوبی درباره بیماری‌های غیرواگیر و تفاوت بیماری‌های زنان با مردان انجام شده است. همچنین کاری را در حوزه آموزش پیش از ازدواج آغاز کردیم که در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم مطرح شد و در کشور اجرا می‌شود. در عین حال اقدامی هم در زمینه کانون‌های اجتماع محور سلامت انجام دادیم که در این زمینه باید مشارکت بانوان بیشتر شود. در حال حاضر این موضوع در محلات به طور پایلوت انجام شده، اما باید گسترش یابد.

وی با بیان این‌که در حوزه HIV (ایدز) شبکه‌ای از سازمان‌های مردم‌نهاد را تشکیل دادیم و مجوز آن را از وزارت کشور دریافت کرده‌ایم، گفت: بنابراین بستر خوبی برای فعالیت در این حوزه فراهم شده است. از طرفیبه نظر می رسد ایجاد یک کمیته فنی زنان و خانواده با رویکرد سلامت بانوان در دبیرخانه شورای عالی سلامت ضروری است و پیشنهاد می‌کنم در حوزه سلامت بانوان، تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت بهداشت و معاونت زنان و خانواده تدوین شود.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت با بیان این‌که در وزارت بهداشت چند کارگروه مربوط به سلامت روان، سلامت جنسی و خودکشی تشکیل شده است، گفت: بنابراین باید در این حوزه‌ها فعالیت‌ کنیم. به عنوان مثال لازم است در زمینه‌های پیشگیری از اقدام به خودکشی اقداماتی انجام شود؛ به ویژه این‌که در حال حاضر اقدام به خودکشی در بین زنان کمی بالا رفته است. در عین حال باید به مسئله نشاط اجتماعی نیز توجه کرد. در این زمینه تیم‌هایی شکل گرفته‌اند که موضوعات آن را دنبال می‌کنند و در برخی استان‌ها اقداماتی را در این حوزه‌ها آغاز کرده‌ایم. به عنوان مثال در زمینه پیشگیری از خودکشی اقداماتی را در ایلام و کرمانشاه آغاز کرده‌ایم.

دکتر ایازی با بیان این‌که موضوع نشاط اجتماعی دغدغه جدی ماست، گفت: در کمیته‌های سلامت روان این موضوع را به ویژه در حوزه جوانان و نوجوانان دنبال می‌کنیم. همچنین در چهارچوب طرح “نماد” تفاهم‌نامه‌ای را با آموزش و پرورش در حوزه دانش‌آموزی شکل دادیم. البته موضوع نشاط اجتماعی بحثی است که تمام کشور باید درباره آن اقدام کنند.

 
 
منبع: پایگاه خبری وزارت بهداشت 

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37594

  تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ساعت: 13:37