جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:خاک بر سر ما ملت حیف نان، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

این «اپیدمی ملی» شما در اسراییل معکوس است، آنجا همین ها را چال می کنند و برای خودشان تاریخ می‌سازند

چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶

زهره. ی:

گزارشهای ضد و نقیض از انفجار در معبد باستانی شمی در ایذه
https://freudianassociation.org/?p=36848
“اهواز ـ ایرنا ـ درحالی که رییس انجمن دوستداران میراث فرهنگی ایذه از تخریب و انفجار در محوطه معبد باستانی شمی خبر می دهد رییس میراث فرهنگی این شهر این انفجار را رد و اعلام می کند که دراین منطقه که تاریخی هم نیست تنها حفاری غیرمجاز توسط حفاران صورت گرفته است.”

یعنی من شیفتۀ پاسخگویی برخی از این مسئولین هستم

” هیچ گونه انفجاری رخ نداده است/ منطقه مورد نظر حفاران تاریخی نبوده است
درهمین حال رییس اداره میراث فرهنگی ایذه با رد وقوع هرگونه انفجار در این محوطه تاریخی به خبرنگار ایرنا گفت: محوطه‌ مورد ادعا ‘قلعه چُل قلعه’ نام دارد که یکی از چهار قلعه‌ای است که در اطراف محوطه شمی واقع شده و در آن هیچگونه صدای یا شواهد انفجار شنیده یا دیده نشده است.
ایوب سلطانی تاکید کرد: براساس بررسی محوطه این مکان اصلا معبد نیست و هیچ نشانه تاریخی ندارد بلکه آنجا فقط یک دژ دیده‌بانی بوده، حال نمی‌دانیم چه پشتوانه مطالعاتی پشت این منطقه است که اسم آن را معبد گذاشته‌اند. ”
اصلاً هر کی هر چه دوست دارد و دلش می¬خواهد بگوید، برود بگوید به ما چه آقا !!!! شواهد موجود ، شاهد عینی، تحقیق و بررسی اصلاً بود و نبودش برایشان فرقی ندارد !! راحت ، نه خیلی راحت بدون کوچکترین نگرانی و دل آشوبی دوخط یعنی یک دو خطی می¬نویسند یا دو کلام ایراد می¬فرمایند که اصلاً چنین چیزی نبوده و چنین اتفاقاتی هم نیافتاده است . اینهایی هم که گفته می¬شود یک مشت خزعبلات و شایعه است از طرف یک مشت شایعه پراکن بیکار !!
به طور کلی منکر این می¬شوند که آن اثر وجود داشته یا اگر قبول دارند که وجود دارد، همچین هم مهم نبوده است و تاریخی نیست . دو تا چاله بوده که به اشتباهی اسم آثار تاریخی روی آن گذاشته اند !!! و خبرها حاکی از آن است که “چال اسکندرون” برره ارج و قربش ظاهراً بیشتر از آثار ۷۰۰۰ ساله کشور ماست!!!
آقای رئیس شما عنوان می فرمایید :” منکرحفاری در منطقه نیستیم چراکه حفاری آثار تاریخی در همه جای کشور انجام می‌شود و یک اپیدمی ملی است اما مساله این است که مشکل کمبود نیرو یگان حفاظت داریم و این یک واقعیت است.” که البته خدا را هزاران بار شکر که این یکی را منکر نمی-شوید . خب آقای رئیس محترم برای این کمبود آیا ارزش ندارد بودجه بندی صورت بگیرد و دو نفر جوان رشید جویای کار که البته در این سرزمین کم هم نیستد استخدام شوند که اگر مشکل همین است مرتفع شود انشاله به امید یزدان پاک.
در این اثنا بهتر است دیگردست ازاین تکنیک پاک کردن صورت مسئله بردارید چون خیلی نخ نما شده است !!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=37695

  تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۶، ساعت: 14:45