دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

این خبر مربوط به روزنامه اطلاعات روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۵۴ است

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

سوده ص:
قابل توجه مسئولین محترم دولت!
اگر حتی با سبک و سیاق چهل سال پیش هم اقدام شود دیگر نه شاهد صحنه هایی از متکدیان و کارتن خوابها در سطح کلان شهرها خواهیم بود و نه معضل اشتغال به این شدت خواهد بود.
ضمیمه روز نامه اطلاعات یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴- صفحه ۸، ستون چهل سال پیش…
گدایان و بیکاره‌ها برای کار در معادن و صنایع اعزام میشوند.گدایان و بیکاره‌های تهران جمع‌آوری و در کارخانه‌ها، معادن و برنامه‌های راهسازی بکار گمارده میشوند. برای ادامه کار فروشندگان بلیط نیز شرایطی از لحاظ سن و موقعیت کسبی در نظر گرفته شده است، و از این پس فقط به کسانیکه سنشان از ۴۵ ببالا باشد و نیروی جسمی لازم برای کار در کارخانه‌ها را نداشته باشند اجازه بلیط فروشی داده میشود، اما جوانها بعلت نیاز واحدهای صنعتی بوجود افراد جوان و فعال، از اشتغال بامر فروش بلیط منع شده‌اند.امروز طرح جلوگیری از مهاجرت افراد به تهران و همچنین جلوگیری از تکدی و بیکارگی، مورد بررسی قرار گرفت و اعلام شد که گدایان و افراد بیکار و خرده‌فروش‌هایی که کار و کسب آنها اقتصادی نیست و کارشان مغایر شئون شهر است برای کار به مراکز صنعتی فرستاده می‌شوند.
این خبر مربوط به روزنامه اطلاعات روز شنبه ۴ بهمن ۱۳۵۴ است.

 

سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۴

سوده ص:
بزرگ مردان و تاریخ سازانی مثل دکتر محمد مصدق، سردار سلیمانی، جناب دکتر ظریف و… کجا و وزیر بهداشت پر هیاهوی ما کجا!
ضمیمه روزنامه اطلاعات یکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴- صفحه ۸، ستون امروز در تاریخ.
خلع ید از روس ها در شیلات
دکتر محمد مصدق نخست وزیر وقت چهارم بهمن ۱۳۳۱ به ملت اطلاع داد که روس ها از پنج روز دیگر در شیلات ایران و منابع دریای مازندران سمتی ندارند و خلع ید از آنان تا آن روز تکمیل خواهد شد. امتیاز شیلات ایران در دریای مازندران ۷۷ سال پیش از آن به روس ها داده شده بود. میرزا حسین خان سپهسالار [رئیس الوزراء وقت] درآن سال بهره داری از منابع دریای مازندران را به یک روس به نام استپان لیانازوف داده بود.عین الدوله این امتیاز را در سال ۱۹۰۶ به ازاء درآمدی برابر ۴۶۰ هزار فرانک طلا تمدید کرده بود. اوایل سال ۱۹۲۷ دولت رضاشاه درصدد لغو آن قرارداد برآمده بود که ورّاث لیانازوف به دادگستری ایران دادخواست دادند و قضات وطن حُکم به سود لیانازوف ها دادند!.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=19094

  تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۱۹:۰۳