دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

ای بابا، این داستان سونوگرافی هم برای ok گرفتن از مداحان کره شمالی ست

وزیر بهداشت:

شایسته نیست زنان را مردان سونوگرافی کنند

 

وزیر بهداشت

 

وزیر بهداشت با گلایه از برخی تجمعات غیرقانونی در مقابل وزارت بهداشت به‌خصوص در زمینه اعتراض رادیولوژیست‌ها،گفت: شایسته نیست خواهر و مادر افرادتوسط یک مردسونوگرافی شود درحالیکه دربازدیدی که ازبیمارستان نیویورک داشتم سونوگرافی را پرستارها انجام می‌دهد.

 

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، سید حسن هاشمی در حاشیه بیست‌ویکمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره واکنش‌های تند نسبت به تجمع رادیولوژیست‌ها در مقابل وزارت بهداشت که عنوان می‌شود باعث دستگیری و ضرب و شتم آنها شده است، اظهار داشت: پاسخ من همان چیزی است که سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرده است. ولی درباره دستگیری و بازداشت این افراد باید از پلیس امنیت سوال کرد ولی متعاقبا با هر نوع تجمع غیرقانونی در کشور برخورد می‌شود. (سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرده است که حدود ۶۰ مجوز انجام سونوگرافی واژینال با تعرفه گذاری مشخص برای متخصصان مراقبت‌های جنین صادر شده است).

وی در توضیح بیشتر و پاسخ به اعتراض رادیولوژیست‌ها بیان داشت: شاید شما رسانه‌ها ندانید پشت پرده این اعتراضات چیست به هر حال بنده این سئوال را از شما می‌پرسم آیا شما اجازه می‌دهید خواهر و یا مادرتان را یک مرد سونوگرافی کند بنابراین این کار اصلاً شایسته نیست از آن طرف هم این خدمت را گروه‌های دیگر نیز می‌توانند انجام دهند مثلا در بازدیدی که از نیویورک داشتم پرستاران این کار را انجام می‌دادند.

 

*آمار فرار مغزها در حوزه پزشکی دقیق نیست

وزیر بهداشت همچنین درباره آمار فرار مغزها در حوزه پزشکی پاسخ داد: این سوال را باید از دکتر ستاری معاونت فناوری ریاست جمهوری سوال شود ولی معتقدم بیشتر این آمار فرار مغزها دقیق نیست. زیرا فکر می‌کنم در هیچ کشوری در دنیا نیز چنین آمار دقیقی در باره فرار مغزهایشان نباشد زیرا ما نیز منبع و منشأ دقیقی از این آمارها نداریم.

 

*امیدواریم موج دوم آنفولانزا در کار نباشد

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه اداره کل بیماری‌‌های واگیر وزارت بهداشت از موج دوم آنفولانزا خبر داده است، گفت: موجب اول آنفولانزا کنترل شد امیدوارم موج دومی در کار نباشد کما اینکه در این مدت نیز رسانه‌ها برای کنترل بیشتر آنفولانزا کمک شایانی کردند. بنابراین امیدوارم برای کنترل بیشتر آنفولانز از تجربیات امسال به خوبی استفاده شود و به مردم نیز توصیه می‌کنم از این به بعد واکسن آنفولانز را در ماه‌های مرداد و شهریور تزریق کنند.

 

*سرنوشت بیمارستان سوختگی اوقافی

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره سرنوشت ساخت بیمارستان سوختگی وقفی که همچنان مردم آن محل به ادامه ساخت این بیمارستان معترض هستند، گفت: بنده معتقدم با وجود آنکه به ساخت بیمارستان سوختگی نیاز مبرم داریم ولی ساخت این بیمارستان نباید مشکلی برای مردم محل ایجاد کند و همه باید تابع قانون باشیم.

 

*تعرفه گذاری و سرمایه گذاری با محوریت بخش خصوصی

وزیر بهداشت همچنین درباره اظهارنظرهایی درباره واگذاری تعرفه‌های بخش خصوصی به صنوف مربوطه پزشکی که متضاد از صحبت‌های دو سال قبلش گفت، توضیح داد: منظور بنده درباره آزمایشگاه‌ها بود کما اینکه معتقدیم برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت باید بخش خصوصی را تشویق کنیم. همینطور در زمینه تعرفه گذاری نیز دولت باید در کنار بخش خصوصی این کار را انجام دهد. همانطور که در دیگر صنوف مانند خودروسازی و وسایل خانگی نیز رأی دو طرف دولت و بخش خصوصی لحاظ می‌شود.

 

منبع: تسنیم


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=17980

  تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴، ساعت: ۲۳:۳۸