جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:راز کرونا، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

ای بابا، مجرمین را از زندانها آزاد کردید واردات اتانول را آزاد نمی کنید؟؟!!

مصرف الکل تقلبی در ایران همچنان قربانی می‌گیرد

 
 

در ادامه خسارت جانی ناشی از نوشیدنی‌های الکلی تقلبی در ایران، رئیس اورژانس استان فارس اعلام کرد شمار قربانیان الکل صنعتی در این استان به ۶۵ نفر رسید.

محمدجواد مرادیان در گفت‌و‌گوی روز ۲۹ اسفند خود با خبرگزاری ایسنا از افزایش آمار مسمومیت‌ الکلی در استان فارس به ۴۲۷ نفر و مرگ ۶۵ نفر بر اثر آن خبر داد.

در روزهای پیش اعلام شده بود که دست‌کم ۳۶۲ نفر به علت مسمومیت با الکل در استان فارس به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند و آقای مرادیان، میانگین سنی آنها را بین ۲۰ تا ۴۰ سال اعلام کرده است.

به گفته رئیس اورژانس استان فارس، ۱۴ تن از مراجعه‌کنندگان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

خبرگزاری مهر نیز روز پنج‌شنبه نوشت که وزارت اطلاعات این استان، بیش از «۵۰ هزار لیتر انواع الکل و مشروبات الکلی» کشف و ضبط کرده و در این رابطه «جمعی از تولید و توزیع‌کنندگان» نیز بازداشت شدند.

پس از شیوع کرونا در ایران و آزاد شدن تولید الکل، شایعه تاثیر نوشیدن آن بر این بیماری و در دسترس قرار گرفتن این نوشیدنی ممنوع در جمهوری اسلامی، موجب رونق بازار زیرزمینی و تقلبی این محصول شده و قربانیان بسیاری بر جا گذاشته است.

احمد دهقان، رئیس سازمان اورژانس استان یزد نیز از مسمومیت پنج نفر در این استان بر اثر مصرف الکل خبر داده و افزود که تاکنون هیچ مورد مرگ و میری ناشی از این مسمومیت ثبت نشده است.

روز ۲۸ اسفند، علی احسان‌پور، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از افزایش شمار قربانیان مشروبات الکلی تقلبی در خوزستان به ۵۹ نفر خبر داده بود.

به گفته وی، شمار مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی این استان نیز که ناشی از مصرف نوشیدنی‌های الکلی تقلبی بود، به ۶۴۷ مورد افزایش یافته است.

تا روز ۲۵ اسفند، تعداد افراد مسموم شده بر اثر نوشیدن الکل صنعتی در ۱۴ استان ایران به ۱۹۲ نفر رسیده بود.

به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در استان‌های ایران، این افراد برای «پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا» اقدام به خوردن یا غرغره الکل کرده بودند.

با این حال بر اساس برخی گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی، برخی از افراد سودجو اقدام به تغییر رنگ الکل متانول و فروش آن به جای الکل اتانول کرده‌اند و افرادی که قبلا الکل اتانول را برای مصرف خوراکی تهیه می‌کردند، با خرید الکل‌ متانول تقلبی قربانی شده‌اند.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=50676

  تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ساعت: ۱۹:۴۴