پنج شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

باباجان وزیر، تیمارستان شریعت-کشاورز که گنجایش این رشتی‌ها رو نداره برو تو «لایحه سلامت روان»ت دخلشونو بیار!

اعمال قانون جریمه “پرتاب زباله از خودرو” در شهر رشت آغاز شد

 

اعمال قانون جریمه رانندگی «پرتاب زباله از خودرو» برای حفظ نظافت معابر در رشت آغاز شد و شهروندانی که این تخلف را انجام دهند از پلیس راهنمایی و رانندگی برگه جریمه ۳۰۰ هزار ریالی دریافت می‌کنند.

 

به گزارش پیک دانشجو همیشه توصیف تمیزی خیابان و معابر شهرهای کشورهای پیشرفته یکی از داستان‌هایی است که بسیاری با تأسف و غبطه برای همدیگر تعریف می‌کنند.

با تصویب قانون جریمه مالی برای خودروهایی که زباله به بیرون پرتاب می‌کنند یک مرحله در مسیر رسیدن به خیابان‌های تمیز گام برداشته شد، حال بسیاری از شهرها برای رسیدن به این هدف به سمت اجرای این قانون حرکت می‌کنند.

مرتضی عاطفی  مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت در بهمن ماه گذشته از رایزنی با پلیس راهنمایی و رانندگی گیلان برای اعمال جریمه رانندگی «پرتاب زباله از خودرو» در شهر رشت خبر داده بود.

جریمه‌های پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان رشت نشان می‌دهد اعمال قانون این تخلف به وقوع پیوسته است، این تخلف که با کد ۲۰۷۳ شناخته می‌شود شامل پرتاب کردن و یا ریختن ضایعات، زباله، اشیا، آب دهان و بینی می‌شود و شهروندانی که این  تخلف را انجام دهند از پلیس راهنمایی و رانندگی برگه جریمه ۳۰۰ هزار ریالی دریافت می‌کنند.

در همین ارتباط مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری رشت با بیان اینکه ما نیازمند فرهنگ سازی برای حفظ محیط هستیم تصریح کرد: سازمان پسماند شهرداری رشت در کنار برنامه‌های تشویقی، اجرای قوانین و برخورد با متخلفین را نیز پیگیری می‌کند.

عاطفی با بیان اینکه کارکنان رفت و روب به‌طور شبانه‌روزی به پاکسازی معابر مشغول هستند اظهار کرد: همراهی شهروندان در حفظ نظافت معابر منجر به کاهش هزینه‌های شهرداری می‌شود.

 

منبع: پیک دانشجو


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=22465

  تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵، ساعت: ۰۰:۱۶