دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، وزیر مستعفی بهداشت

بابا فانتاسم این وزیر رهبر شدن است بعد شما او را با «سران سه قوه» مقایسه می‌کنید!

چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴

معصومه هاشمی:

 
بخش اول:

«وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهارمین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا:
مردم را از آلودگی هوا آسوده کنیم / ترجیح می دهم آمارهای آلودگی هوا فعلا اعلام نشود»

 
بخش دوم:
«در ادامه این نامه آمده است: بر اساس بند ‘ه’ ماده ۸ قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور مصوب ۱۳۶۰ و اصلاحیه آن مصوب ۱۳۷۵، ‘اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی از طریق رسانه‌های عمومی’ از جمله وظائف سازمان است. بنده بر اساس حق مذکور در ماده ۲ قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب سال ۱۳۸۸، که مقرر می دارد: ‘ ماده۲ـ هر شخص ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد، مگر آنکه قانون منع کرده باشد’ درخواست می کنم گزارش تقدیمی به سران سه قوه را در اختیار بگذارید تا سازمان مردم نهاد ‘دیده بان شفافیت و عدالت'( daad.ir) آن را منتشر سازد یا سازمان بازرسی کل رأسا به انتشار آن اقدام فرماید…
قانونگذار در فصل چهارم مذکور طی مواد ۱۳ تا ۱۷ در مقام بیان مواردی است که دولت باید از دادن اطلاعات چه شخصی، چه عمومی خودداری ورزد ولی در تبصره ماده ۱۷ با صراحت مقرر می کند:
«موضوع مواد ۱۳ تا ۱۷ شامل اطلاعات راجع به وجود یا بروز خطرات زیست محیطی و تهدید سلامت عمومی نمی گردد.»…

علاوه بر این، مستندا به ماده ۵ قانون مورد بحث، آن گزارش نه تنها قابل محرمانه شدن نیست بلکه باید منتشر گردد؛ چون متضمن حق و تکلیف برای مردم است. تبصره ماده ۵ مقرر می دارد:
‘ تبصره ـ اطلاعاتی که متضمن حق و تکلیف برای مردم است باید علاوه بر موارد قانونی موجود، از طریق انتشار و اعلان عمومی و رسانه های همگانی به آگاهی مردم برسد.’»

 

بخش سوم:
«ما کاری را با زور انجام نمی دهیم بلکه رضایت مردم در چهارچوب قانون برای ما شرط است، چرا که هدف ما خدمت به مردم و دردمندان است…
از ساکنان منطقه عذر خواهی می کنیم و آنها اطمینان داشته باشند که هیچ تصمیمی بر خلاف قانون و مقررات کشور گرفته نخواهد شد…
وزیر بهداشت تأکید کرد: قرار است سردار طلایی جلساتی را داشته باشند و بررسی کنند که قانون چه چیزی را حکم می کند.»

 

زمزمه خواننده سه بخش با خودش:
«قانون» چیست؟ قانونگذار کیست؟ «قانون» آن چیزی نیست که من فکر می کردم؟ به چه چیزی می گویند «قانون»؟ این واژه در چه جاهایی کاربرد دارد؟ وقتی وزیر باشی، معنی «قانون» با وقتی که نماینده مجلس باشی فرق دارد؟ مگر «قانون» آن چیزی نیست که در مجلس تصویب می شود و ماده و تبصره دارد و برای اجرا به دولت ابلاغ می شود؟ یعنی اصلا این نماینده های مجلس که «قانون» وضع می کنند، معنی آن را نمی دانند؟ پس چرا وزیر بهداشت که می بایستی «قانون» را اجرا کند، آن را در معنی دیگری به کار می برد؟ ترجیح دادن، ارجح بودن، رجحان داشتن، «قانون»، قانونگذار، مستندات، حرف های باد هوا، محرمانه بودن یا نبودن، «قانون»، زور، «مردم»، «قانون»، واژه «قانون»، خود «قانون»، ژست گرفتن با «قانون»، کاربرد «قانون»، اجرای «قانون»، نفع «قانون»، بهره از «قانون»، «خلاف قانون»، «مردم»، «قانون»، «رضایت مردم»، «خلاف قانون»… خدایا کمـــــــــــک!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=17750

  تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴، ساعت: 18:33