سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

بازداشت خبرنگار بجای تشکیل تیم تحقیق و تفحص

حافظی:

بازداشت مدیرمسئول معماری نیوز اعضای شورای شهر را متاثر کرد/ بازداشت خبرنگار بجای تشکیل تیم تحقیق و تفحص جای تامل دارد

 

عضو شورای شهر تهران گفت:‌طرح شکایت از سوی شهردار تهران و رئیس شورای شهر از یک خبرنگار به جای تشکیل سریع تیم تحقیق و تفحص جای تامل دارد.

به گزارش ایلنا، رحمت‌الله حافظی در واکنش به بازداشت مدیرمسئول سایت معماری نیوز گفت:‌ متاسفانه روز گذشته خبر بازداشت مسئول سایت معماری نیوز، یاشار سلطانی، به یقین افکار عمومی، رسانه ها و حتی اعضای شورای شهر را متاثر کرد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد:‌ در شرایطی که مقام معظم رهبری و تمام مسئولان نظام بارها از رسانه ها خواسته اند تا ناظران شجاع و منتقد بر قدرت و ثروت باشند، نباید به گونه ای رفتار کرد که افکار عمومی، این پیغام را دریافت کنند که بر خلاف سیاست های کلان نظام، رویکرد منتقدانه رسانه‌ها بر خرج کرد بیت المال، هزینه اش بازداشت و حبس است.

وی یادآور شد: آنچه در هفته های گذشته توسط رسانه ها رخ داد، سبب شد تا حساسیت مسئولان نظارتی بر نحوه واگذاری املاک در شهرداری تهران بالا رود، لذا برخورد سلبی با روشن کنندگان ابعاد این ماجرا، تنها سبب بازتولید ناامیدی در جامعه می شود.

حافظی با بیان اینکه ضمن احترام به استقلال قوه قضائیه، طرح شکایت از سوی شهردار تهران و رئیس شورای شهر از یک خبرنگار به جای تشکیل سریع تیم تحقیق و تفحص جای تامل دارد، اظهارکرد: اگر این سایت و هر رسانه دیگری در مسیر شفاف سازی و اطلاع رسانی، عملی خلاف قوانین مصرح مطبوعاتی انجام داده اند، پسندیده این بود که بررسی آن، دور از فضای ملتهب احضار و بازداشت صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: ما در عین حال پیگیر هستیم تا اگر اقای سلطانی ناتوان از تامین وثیقه بودند به ایشان یاری رسانیم تا در فضایی آرام، روند پیگیری ها ادامه یابد.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=25801

  تاریخ انتشار: ۲۸ شهریور ۱۳۹۵، ساعت: ۱۶:۴۸