پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

باز هم خبرگزاری «ابجد هوز حوتی تاتی تاتی»

یک روانکاو تاکید کرد

نقش مهم آموزش‌های پیش از ازدواج در موفقیت زندگی زوجین

 

یک روانکاو با اشاره به اهمیت آموزش‌های پیش از ازدواج گفت: آموزش‌های پیش از ازدواج از اهمیت زیادی در ساختن پایه‌های زندگی مشترک برخوردار است و با کاهش خطرات احتمالی جدایی و افزایش رضایت از زندگی ارتباط تنگاتنگی دارد.

نسرین طهرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، افزود: بسیاری از تعارضات و مسایل موجود در روابط بین فردی زوج‌ها و خانواده و درنهایت اجتماع به صورت نهفته در حال رشد است.

وی با بیان اینکه ازجمله روابط بین فردی حائزاهمیت روابط زوج‌هاست، گفت: روابط نزدیک و صحیح همسران می‌تواند نتایج مثبتی بر سلامت جسمی و روانی داشته باشد و موجب کاهش واکنشهای قلبی-عروقی ، افزایش رفاه و زندگی بهتر فردی و روانی شود همچنین مشاهدات و پژوهش‌ها نشان داده است فرزندان رشد یافته درمحیط مناسب رفتاری وعملکردی، نتایج بهتری درکسب امتیازات دانشگاهی و رقابتهای اجتماعی دارند.

این روانکاو ادامه داد: فراهم سازی زمینه‌های ازدواج‌های مستحکم یک هدف با ارزش برای نسل انسان و فارغ از حیطه‌ها و چارچوب های فرهنگی است. همه انسان‌ها تلاش می‌کنند تا با داشتن ارتباط‌های فردی و میان فردی در زندگی مشترک و زندگی اجتماعی جایگاهی متعالی برای خود به وجود آورند. بنابراین پایه‌گذاری ازدواج‌های آگاهانه و پیش‌روی این فرایند می‌تواند فواید بسیاری را برای افراد، جامعه، فرزندان و خانواده‌ها به همراه داشته باشد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت نهاد خانواده لازم است بررسی‌های بیشتری در زمینه شکل‌گیری، تداوم و بقای این بخش ارزشمند اجتماعی انجام شود. بنابراین وجود طرحی جامع برای چک آپ پیش از ازدواج، شکل گیری ازدواج و تداوم آن در جهت حل تعارضات و پیشگیری از وقوع بحران اهمیت دارد ،چرا که بر سلامت فردی و اجتماعی افراد تاثیر زیادی می‌گذارد.

طهرانی در پایان اظهار کرد: برنامه ریزی جهت پیشگیری از تعارضات زوجین و ایجاد سیستم های آموزشی جهت قدرتمند سازی زندگی متأهلی و همگام سازی اهداف در زمینه ارایه خدمات به زوجین ضروری به نظر می‌رسد. با در نظر گرفتن آینده کاربرد فضاهای مجازی جهت دریافت خدمات آموزشی و درمانی و مزایای این فضا مانند امکان صرف زمان و هزینه کمتر به کارگیری این ابزار در جذب جمعیت بیشتری از زوج‌ها می‌تواند بسیار مؤثر و راهگشا باشد.

 

منبع: ایسنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=9679

  تاریخ انتشار: ۳۰ فروردین ۱۳۹۴، ساعت: 17:52