یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی

باغی بهشتی که در یک گودال مخفی شده است

منطقه ای در جنوب شرقی بخش های جنوبی استرالیا نزدیک Mount Gambier وجود دارد که با ساختارهای آتشفشانی زیادی همچون دهانه های آتشفشانی، دریاچه ها، غارهای آهکی، غارهای پر آب و گودال ها پوشیده شده است. یکی از این گودال ها دقیقا در نزدیکی بزرگراه شرقی Jubilee قرار گرفته و به دلیل محیط زیبا و دل انگیز خود ارزش بازدید دارد. آنچه زمانی یک غار معمولی حاصل از فرسایش سنگ های آهکی توسط آب دریا بود، با فرو ریختن سقف اش تبدیل به مکانی ایده آل برای ایجاد باغی زیبا گشت.

 

این باغ بهشتی در دهه ی ۱۸۸۰ میلادی در گودال آمفرستون توسط جیمز آمفرستون ساخته شد. جیمز این ملک را پس از بازنشستگی یعنی ۲۰ سال پس از خرید، دستخوش تحول کرد؛ او می خواست مکانی دل انگیز خلق کند که مردم Mount Gambier بتوانند برای استراحت و فرار از گرمای تابستان به آن پناه برند. او در کناره های سنگی این گودال مسیری ایجاد کرده و در آن پله های چوبی تعبیه کرد تا مردم بتوانند از طریق آنها به داخل گودال آمده و از باغ بهشتی او لذت ببرند. باغی که در آن انواع مختلفی از سرخس، درختچه و گل کاشته شده بود. این گودال همچنین دریاچه ی کوچکی در میان خود داشت که بازدیدکنندگان می توانستند در آن قایق سواری کنند.

باغ بهشتی به سرعت با استقبال زیادی مواجه شد و بین شهروندان Mount Gambier از محبوبیت زیادی برخوردار گشت. بعد از اینکه جیمز آمفرستون در سال ۱۹۰۰ از دنیا رفت، باغ او مورد کم لطفی قرار گرفت تا اینکه ۴۰ سال پیش باغ او را که تبدیل به محل تخلیه ی زباله شده بود از این وضعیت نجات دادند. این باغ در سال ۱۹۷۶ توسط کارکنان بخش چوب و جنگل استرالیای جنوبی احیا شد. آنها زباله ها را از داخل گودال جمع آوری کرده، علف های هرز را کندند و در امتداد تراس ها گیاهان و گونه های متنوع کاشتند.

پس از این اقدامات یکبار دیگر این باغ تبدیل به مکانی محبوب در میان شهروندان این نقطه شد. در سال ۱۹۹۵ این باغ به لیست میراث استرالیای جنوبی اضافه گشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع: lastsecond


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=38381

  تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶، ساعت: ۱۳:۲۱