جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

برای اولین بار،پاسخگویی معاون اول قوه قضائیه به ۸۱درخواست مردمی

پاسخگویی معاون اول قوه قضائیه به ۸۱درخواست مردمی در سامانه ایرن

تهران – ایرنا – معاون اول قوه قضائیه برای نخستین بار به ۸۱ درخواست مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) پاسخ داد.

 

 

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا، سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان در صفحه اول سایت ایرنا به گونه ای طراحی شده است تا مردم بتوانند مشکلات خود را بدون واسطه با مسئولان درمیان بگذارند. 
محمدرضا صارمی عضو معاون دیوانعالی کشور و معاون بررسی و امور ارجاعی معاونت اول قوه قضائیه در این باره گفت: در مجموع از ۸۱ درخواست مردمی ارسالی به این معاونت ۳۷ فقره درخواست ها بررسی و تهیه گزارش جهت استحضار معاون اول قوه قضائیه انجام شد.
وی اظهار داشت: همچنین ۲۵ فقره از درخواست های مردمی نیز به دلیل ارتباط نداشتن با این حوزه کاری، بایگانی و به دستگاه های مرتبط ارجاع داده شد.
صارمی خاطرنشان کرد: همچنین از میان درخواست های ارسالی، ۱۹ فقره ارشاد و راهنمایی های لازم به متقاضیان صورت گرفت.
وی ادامه داد: پس از بررسی درخواست های این متقاضیان، با شماره متقاضیانی که درخواست شان مرتبط با قوه قضائیه بود، تماس تلفنی برقرار شد.
صارمی اضافه کرد: از اینکه آوای دادخواهی آنان به استماع معاون اول قوه قضائیه رسیده نیز ابراز خوشحالی کردند.
به گزارش ایرنا، یکی از بخش های سامانه بدون واسطه با مسئولان ایرنا، بخش ارتباط با وزیران، بخش های دفاعی، امنیتی، انتظامی و دستگاه های اجرایی است که اقشار مختلف جامعه درماه های گذشته صدها درخواست و مطالبه خود را از طریق این سامانه با مسئولان بخش های مختلف مانند قوه قضائیه و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مطرح می کنند.
سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز از دیگر دستگاه های رسیدگی کننده به درخواست های ارجاعی مردمی از سوی سامانه بی واسطه با مسئولان ایرناست که تاکنون به بیش از یکصد درخواست مردمی ثبت شده دستور رسیدگی داده است. 
همچنین در راستای رسیدگی به درخواست های مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان ایرنا، تاکنون دستگاه های مختلف قضایی گزارش هایی را دریافت و به آنها رسیدگی کرده اند.
وزارت دادگستری تاکنون دو بار به درخواست مردمی در سامانه ارتباطی بی واسطه با مسئولان ایرنا پاسخ داده است.
بنیاد شهید و امور ایثارگران در سه مرحله رسیدگی به درخواست های مردمی در سامانه ایرنا به ۱۲۶ درخواست پاسخگو بوده است.
رسیدگی به ۴۸۸ درخواست مردمی در سازمان بازرسی کل کشور برای دهمین بار، ارائه گزارش های بی واسطه با مسئولان از سوی معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری به دادگستری های لرستان، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی و کرمانشاه برای رسیدگی از دیگر موارد بررسی شده در این سامانه به شمار می آید.
وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درسال ۹۵ در دو مرحله(تیرماه و خردادماه) به یکصد درخواست مردمی رسیدگی کرد.
معاونت راهبردی قوه قضاییه نیز در سه مرحله، حدود ۴۰ درخواست مردمی در قالب مطالبات قضایی ثبت شده مردم در این سامانه را به قضات و روسای دادگستری ها در سال ۹۵ ارجاع داد که از این طریق رسیدگی شد.
وزارت ورزش و جوانان، مانند دیگر دستگاه های اجرایی و وزارتخانه ها به پنج درخواست مردم در سامانه ارتباطی ایرنا پاسخ داد.
ایرنا به عنوان خبرگزاری رسمی کشور بر اساس مسئولیت تعیین شده در اساسنامه وظیفه انعکاس نظرات، پیشنهادات، انتقادات و درخواست های مردم به مسئولان را عهده دار است. 
ارتباط بدون واسطه با مسئولان برای شهروندان در سامانه ایرنا ایجاد شده است و مردم می توانند، مطالب درخواستی خود را به صورت مستقیم و محرمانه به مسئولان ذیربط منعکس کنند.
خبرنگار: مهناز بیرانوند **انتشار: علی حبیبی

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=36674

  تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۶، ساعت: ۲۲:۱۸