سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، وزیر مستعفی بهداشت

برخورد دکترهاشمی با طرح تحول سلامت مانند برخورد احمدی‌نژاد با بودجه است/

تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت کلید خورده

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه برخورد وزیر بهداشت در خصوص طرح تحول سلامت مانند برخورد احمدی نژاد با بودجه بوده است، گفت: تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت کلید خورده است.

 

222182_923

 

به گزارش شفاآنلاین، نادر قاضی‌پور در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۲۹ آن گفت: برخورداری از تامین اجتماعی از نظر بازنشستگی، بیکاری، پیری، ازکارافتادگی، بی سرپرستی، در راه ماندگی، حوادث و سوانح و نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی و مراقبت های پزشکی به صورت بیمه و غیره حقی است همگانی و دولت مکلف است طبق قوانین از محل درآمدهای عمومی و درآمدهای حاصل از مشارکت مردم ، خدمات و حمایت های مالی فوق را برای یک یک افراد کشور تامین کند.

وی ادامه داد: متاسفانه اقدام وزیر بهداشت در طرح تحول سلامت مانند برخوردی بود که احمدی نژاد با بودجه کرد و به ایجاد اختلاف شدید طبقاتی بین پزشکان منجر شد.

قاضی پور افزود: ما به استناد ماده ۲۱۴ آئین نامه داخلی مجلس طرح تحقیق و تفحص از طرح تحول سلامت را تقدیم کرده ایم از این رو درخواست داریم دستور بدهید تا این تفحص در دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قرار بگیرد.

دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر، گفت: نیازی به طرح اخطار در این باره نبود اما موضوع تفحص از این طرح را پیگیری می‌کنیم.‌

 

منبع: شفاآنلاین


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=22556

  تاریخ انتشار: ۲ تیر ۱۳۹۵، ساعت: ۱۸:۵۳