دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان، وزیر مستعفی بهداشت

برداشتن هر گامی بدون پاسخ به پرسش « آقای دکتر صنعتی، دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟» توهین به شعور مردم است

 

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۴

دیدگاه خانم زهرا محمودی درباره «مافیای روان»

 
دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم تکریم و معارفه معاون آموزشی وزارت بهداشت حضور دکتر لاریجانی در حوزه آموزش وزارت بهداشت را به فال نیک گرفت و ابراز امیدواری کرد تا شاهد تغییرات و تحول اساسی در حوزه آموزش باشند.
وزیر بهداشت با بیان این که در یکی دو دهه گذشته حوزه آموزش پزشکی آسیب دیده است، علت آن را گسترش بی رویه دانشگاه‌ها عنوان کرد. دکتر هاشمی همچنین عنوان کرد باید خارج از قالب فعلی آموزش پزشکی، نگاه بلند مدت تری داشته باشیم، گفت: باید در کشورهای منطقه حضور یابیم و اجازه دهیم بخش خصوصی اقدام به دایر کردن دانشگاه کند. وزیر بهداشت گفت: گام چهارم طرح تحول، سلامت در حوزه آموزش پزشکی است و بزودی شاهد تغییرات جدی در این حوزه خواهیم بود.دکتر هاشمی تاکید کرد: روند سنتی آموزش پزشکی حتما تغییر خواهد کرد و در عین حال هماهنگی آن با حوزه های پژوهش، درمان و بهداشت افزایش پیدا خواهد کرد.
دکتر هاشمی با تاکید بر ضرورت اصلاح زیر ساختارهای حوزه آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر ۵۰ هزار تخت از مجموع ۸۰ هزار تخت بیمارستانی فعال در کشور فرسوده هستند بنابراین باید تعدا تخت های بیمارستانی و نیز امکانات آموزشی را افزایش دهیم و افراد بیشتری را تربیت کنیم.
http://dme.behdasht.gov.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=113&pageid=53973&newsview=118703

 

آقای وزیر!
مهمترین رکن آموزش وجود اساتید متبحر و خبره است و با تغییرات ظاهری نمی توان از تغییرات و تحولات اساسی سخن گفت. هر وقت شما جرائت یافتید از عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و رئیس بخش روان درمانی بیمارستان روزبه بپرسید: «آقای دکتر صنعتی(!) دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟!» ما باور خواهیم کرد که شما امین مردم و نگران سلامت مردم هستید.
طرح تحول سلامت، در حوزه آموزش پزشکی بدیهی است که باید با پزشکان مجرب، خبره، متخصص و متعهد سر و کار داشته باشد. شما با فارغ التحصیلان «مکتب روزبه» مانند وحید شریعت چگونه به گام چهارم طرح تحول سلامت دست یافتید؟!
همچنین در خبرها شنیده شد که شما معتقد هستید که با راه اندازی فلوشیپ ها می توانید از خروج دانشجویان به کشورهایی مانند امارات، مالزی، و … جلوگیری کنید.(نقل به مضمون).

 

آقای وزیر!
با وجود افرادی مانند صنعتی و فاضل علوی در آموزش پزشکی چگونه تصور می کنید که استانداردهای علمی ما در منطقه فراتر از سایر کشورهاست؟! راه اندازی چنین فلوشیپ هایی توسط چنین پزشکانی حیثیت جامعه پزشکی را بر باد می دهد.

 

وزیر محترم!
در راستای توسعه زیر ساخت در حوزه پزشکی و تغییرات جدی در آموزش به نظر می رسد حذف شبکه مافیایی در دانشگاه های علوم پزشکی ایران در اولویت قرار گیرد و با «فساد علمی» و اخلاقی مبارزه شود. برداشتن هر گامی، بدون پاسخ به پرسش «آقای دکتر صنعتی(!) دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان کجاست؟!» توهین به شعور مردم است.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=9574

  تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۴، ساعت: 22:13