جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

برگزاری جشنواره ملی شاهنامه‌خوانی و نقالی نوروز ۹۵ در سیستان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، جشنواره ملی شاهنامه خوانی و نقالی نوروز ۹۵ در منطقه سیستان برگزار می شود.

 

 

کامبیز مشتاق گوهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره در کهن دژ کوه خواجه برگزار می شود و در نظر داریم این محل را به مرکز آیینی جنوب شرق کشور تبدیل کنیم.
وی گفت: به دنبال برگزاری دائمی این جشنواره و ثبت آن در تقویم سالانه کشور هستیم.
وی در خصوص سفر اخیر معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به سیستان گفت: حضور رحمانی موحد در این منطقه سبب برنامه ریزی لازم برای برگزاری این جشنواره مهم با محوریت اساطیر ایرانی نوروز ۹۵۵ در سیستان شد.
وی تاکید کرد: سفر دوم معاون گردشگری میراث فرهنگی کشور به سیستان و بلوچستان قبل از عید ۹۵ با برنامه دیدن از مناطق ساحلی جنوب استان خواهد بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ارگ سردار محمدحسین خان نارویی در روستای هدف گردشگری قلعه نو سیستان بازسازی می شود.
مشتاق گوهری افزود: نزدیکی ارگ سردار محمدحسین خان نارویی به چاه نیمه ها، دهانه غلامان، کوه خواجه و شهرسوخته این بنا تاریخی را به عنوان یکی از مراکز اقامتی درجه یک جذب گردشگر خارجی تبدیل کرده است.
وی بافت معماری ویژه و ثبت شده را یکی دیگر از جذابیت های این بنا برای اقامت گردشگران معرفی کرد.
وی تصریح کرد: در صورت موفقیت جذب گردشگران برای اقامت در این بنا که در دوران قاجاریه و پهلوی ساخته شده است در قلعه سه کوهه، ارگ خان ملک و قلعه مچی نیز طرح اقامتی درجه یک گردشگر اجرا می شود.
وی تاکید کرد: ارگ سردار محمدحسین خان نارویی حدود یک سال و نیم دیگر بازسازی و آماده پذیرش گردشگران داخلی و خارجی خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اعتبارات سال جاری را ۶۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این اعتبارات نمی تواند پاسخگو مطالبات عظیم مردم باشد.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با ۱۹ شهرستان زاهدان، زابل، هیرمند، زهک، هامون، نیمروز، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب سوران، مهرستان، ایرانشهر، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، کنارک و چابهار و داشتن صدها اثر باستانی، تاریخی، فرهنگی و مکان های تفریحی و دیدنی، سواحل زیبا، بازارهای متعدد با کالاهای داخلی و خارجی، منطقه آزاد و کوه سرفراز تفتان و از همه مهمتر مردمی مهربان و میهمان نواز همواره آماده میزبانی از مسافران و گردشگران است.
وجود مرزهای طولانی زمینی ، دریایی ، سدها و رودخانه های متعدد، باغات میوه های گرمسیری و صنایع دستی منحصر به فرد از دیگر توانمندیها و جاذبه های پهناورترین استان کشور است.
سفر به سیستان و بلوچستان از طریق هوایی، دریایی و سه مسیر زمینی خراسان- زاهدان – زابل، کرمان – زاهدان، کرمان – ایرانشهر و جاسک -کنارک – چابهار امکان پذیر است.

 

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=15098

  تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴، ساعت: ۱۶:۴۳