سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:دیگر نمی توان دم فرو بست، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

برگزاری جلسه بازپرسی «صوری» در پی شکایت وحید و حبیب افکاری

حبیب (سمت راست)، وحید (سمت چپ)، برادران نوید افکاری که ماه‌ها است که در سلول انفرادی به سر می‌برند.

 

سعید افکاری، برادر نوید افکاری، کشتی‌گیر اعدام‌شده، از برگزاری جلسه بازپرسی «صوری» در پی شکایت دو بردار دیگرش، وحید و حبیب که ماه‌ها است در انفرادی به‌سر می‌برند، خبر داد.

او روز پنج‌شنبه، دوم اردیبهشت ماه در صفحه توئیتر خود نوشت ۲۲۸ روز پس از شکایت برادرانش بابت زندان «انفرادی»، «ضرب و شتم» و «تهدید به قتل توسط دو نفر از مقامات عالی‌رتبه جمهوری اسلامی»، یک جلسه بازپرسی «صوری» تنها با حضور وحید افکاری تشکیل شده است.

سعید افکاری در این توئیت به نام دو مقامی که برادرانش را تهدید به مرگ کرده‌اند و زمان دقیق برگزای جلسه بازپرسی اشاره نکرده و نوشته است که بازپرس، اجازه دسترسی به پرونده فیلم ضرب و شتم و گزارش پزشکی قانونی از صدمات را نمی‌دهد.

وحید و حبیب افکاری از اواسط شهریورماه ۹۹ در انفرادی زندان شیراز به سر می‌برند.

سعید افکاری پیشتر خبر داده بود که بر اساس دستور دادستان استان فارس در تاریخ دوم اسفند ۹۹، حبیب و وحید باید به بند عمومی زندان منتقل می‌شدند ولی با گذشت بیش از دو ماه از این دستور آن‌ها هم‌چنان در سلول انفرادی زندانی هستند.

پیشتر پدر و مادر وحید و حبیب افکاری در مهر ماه ۹۹ در نامه‌ای به قاضی ناظر زندان به ممنوع الملاقات بودن فرزندان‌شان و حبس آن‌ها در سلول‌های انفرادی اعتراض کرده و خواستار توضیح قوه قضائیه ایران در این زمینه شدند.

نوید افکاری با وجود ابهامات فراوانی که از سوی وکلایش اعلام شده بود و به‌غم کارزار جهانی در مخالفت با اعدامش، ۲۲ شهریور ۹۹، اعدام و شبانه دفن شد.

او که پس از شرکت در اعتراض‌های مرداد ۹۷ بازداشت و به قتل یک کارمند حراست متهم شده بود.

نوید افکاری و دو برادرش در جریان دادگاه گفته بودند که تحت شکنجه مجبور به پذیرش مسئولیت قتل شده‌اند.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=54981

  تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، ساعت: ۰۸:۵۶