پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

بعد از سیلی عین الاسد اکنون سیلی در شورای امنیت/ ۱۱ رأی ممتنع یعنی این که دیگر هیچ کشوری از آمریکا نمی ترسد

قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران رد شد

 
نشست مجازی اعضای شورای امنیت

 
تحریم تسلیحاتی ایران بر اساس قطعنامه در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سزمان ملل روز۲۷ مهر امسال پایان می‌‌یابد. این قطعنامه پیرو توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران در سال ۲۰۱۵ به تصویب رسید.

ایالات متحده با این که از توافق هسته‌ای، موسوم به برجام، خارج شده است می‌گوید از آنجا که در ابتدا یکی از طرف‌های این توافق بوده است می‌تواند با توسل به «مکانیسم ماشه» تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران را بازگرداند.

این استدلال اما با مخالفت روسیه، چین و ایران مواجه شده است که می‌گویند آمریکا با خروج خود از برجام دیگر نمی‌تواند به توافق هسته‌ای متوسل شود.

اروپا نیز پیش از این موضعی نظیر این اتخاذ کرده بود اما در ماه‌های اخیر آلمان، فرانسه و بریتانیا خواستار تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تا پایان سال ۲۰۲۳ شدند.

ولادیمیر پوتین در آستانه اعلام رای شورای امنیت درباره قطعنامه پیشنهادی آمریکا خواستار برگزاری یک نشست مجازی با حضور رهبران پنج عضو دائم شورای امنیت و همچنین آلمان و ایران شد.

آقای پوتین ضمن حمایت از برجام گفته که هدف از این نشست تلاش برای جلوگیری از رویارویی و وخیم‌تر شدن وضعیت در شورای امنیت است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روند رای گیری را به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا از روز پنجشنبه با ایمیل آغاز کرد و در نهایت نتیجه آن ۲۴ ساعت اعلام شد.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=52331

  تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹، ساعت: ۰۹:۳۲