چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:اوکراین پادوی دون پایۀ نظم نوین جهانی، ترور اسپهبد سلیمانی، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

به منظور جلوگیری از «قرصی شدن» بعضی ها، فرمانده سپاه لو نمی دهد کی «مسئول توقف پروازهای مسافربری» است!

فرمانده سپاه: ما مسئول توقف پروازهای مسافربری نیستیم

 

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران

 

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در جلسه غیرعلنی مجلس گفته است: «مسئولیت پروازهای مسافربری با سپاه نیست و لذا سپاه مسئول توقف این پروازها نمی‌باشد».

به گزارش ایسنا، علیرضا رحیمی، عضو هیات رئیسه مجلس ایران که در جلسه غیرعلنی روز یک‌شنبه ۲۲ دی مجلس شورای اسلامی حضور داشته، این اظهارات را به نقل از حسین سلامی گفته است.

آقای سلامی در این جلسه درباره حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق و سقوط هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک سپاه به نمایندگان توضیح داده است.

به گفته آقای رحیمی با وجود توضیح فرمانده سپاه درباره مسئولیت نداشتن برای توقف پروازهای مسافربری، «همچنان ابهامات و سوالات زیادی در ذهن نمایندگان وجود دارد».

آقای سلامی گفته در آن شرایط «حساسیت آسمان ایران» بالا بوده ولی نگفته است که در شرایط حساسیت بالا چه نهادی مسئول هماهنگی و جلوگیری از پرواز هواپیماهای مسافربری است.

فرمانده سپاه همچنین درباره علت اینکه دو روز بعد اعلام شد که هواپیما بر اثر شلیک موشک سقوط کرده،‌ گفته است: « شلیک صورت گرفته بر این اساس بوده که هدف‌شان کروز و نه هواپیما بوده» و در حال «بررسی دقیق» بوده‌اند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز شنبه پس از چند روز انکار اظهارات رهبران و کارشناسان بین‌المللی، مسئولیت سرنگون کردن غیرعمدی هواپیمای مسافربری اوکراین را که به مرگ کلیهٔ ۱۷۶ سرنشین و خدمه‌اش منجر شد برعهده گرفت.

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=49807

  تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸، ساعت: ۰۰:۵۶