چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، وزیر مستعفی بهداشت

بیخود نیست که شفا آنلاین دیدگاه‌های اعضای انجمن فرویدی را چاپ نمی‌کند، گوگل هم برای عکس‌ها و خبرهای باباجان وزیر جا کم می‌آورد!

 

وزیر بهداشت در حرم حضرت زینب (س)+عکس

 

 

 

منبع: شفاآنلاین

 

 

 

 

درخواست هاشمی از رسانه ها

 

دکتر«حسن قاضی زاده هاشمی» وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با قدردانی از تلاش ها و زحمات رسانه های کشور از آنها خواست تا برای انعکاس منصفانه خدمات بزرگ دولت و نظام در خارج از کشور برای آشنائی بیشتر ملت های منطقه با واقعیت ها و ایجاد امید و اطمینان بیشتر در داخل کشور تلاش کنند.

 

Hashemi

 

پیش از ترک بیروت، دکتر هاشمی  به سئوالاتی در باره نتایج سفر سه روزه اش به لبنان و سوریه و انتظارهایی که مقامات دولتی و بخش خصوصی این دو کشور دارند، پاسخ گفت.
وی اظهارداشت:سفری خوب و پرثمر درهمه ابعاد به ویژه معنوی ، عاطفی ، اقتصادی و اجتماعی بود، موفق شدیم با دوستان عزیز در لبنان و سوریه ملاقات های خوبی برگزار و در نشست با مدیران شرکت ها و سرمایه گذاران ایرانی و لبنانی شرکت کنیم و در کل تصمیم های خوبی گرفته شد که امیدواریم به اجرا و نتیجه منجر شود.
دکتر هاشمی گفت: انتظار داریم حاصل این سفر ارتقای سطح روابط و گسترش همکاری های ایران با لبنان و سوریه به ویژه در سرمایه گذاری در حوزه های سلامت ، بهداشت و خدمات پزشکی ، درمانی و داروئی باشد.
وزیر بهداشت با بیان این که « پرونده سوریه و لبنان متفاوت است و درعین حال ما هم اهداف متفاوتی داریم»، افزود:در سوریه به دلیل این که درگیر یک جنگ خانمان سوز است، نیازها در حوزه خدمات پزشکی و داروئی و تجهیزات پزشکی متمرکز است وهمان طور که بارها اعلام کرده ایم، آماده ارائه همه گونه کمک به این کشورهستیم.
وی خاطرنشان کرد:همچنین آماده هستیم درعرصه آموزش به دوستان سوری کمک کنیم و در این رابطه به وزیر آموزش عالی سوریه اعلام کردیم که برای برگزاری دوره های مختلف تخصصی و فوق تخصصی ، فنی و اداره بیمارستان ها آمادگی داریم.
دکتر هاشمی تصریح کرد: در لبنان بیشتر بحث ورود داروهای ایرانی به بازار لبنان ، ثبت داروها و سرمایه گذاری مشترک تجار ایرانی و لبنانی است.
وزیر بهداشت اظهارداشت:امیدواریم بعداز این سفر تجار لبنانی که نفوذ و حضور خوبی در بازارهای کشورهای عربی و آفریقائی و تجار ایرانی هم در بازارهای آسیای میانه و کشورهای منطقه نفوذ و حضوری مناسب دارند، بتوانند سرمایه گذاری های مشترکی انجام دهند.
وی به دیدارش با تمام سلام نخست وزیر لبنان اشاره کرد و گفت: بیشتر مقامات و مردم کشورهای منطقه و از جمله لبنان عمده شناختی که از ایران دارند در خصوص موفقیت ها و توانمندی های بالای در حوزه های نظامی، ساخت موشک ها و دفاع ملی و مدنی است و به همه این توفیقات بزرگ و مهم که بعداز پیروزی انقلاب اسلامی حاصل شده است، اعتراف می کنند.
دکتر هاشمی افزود:اما توفیقات مهم و بزرگ دیگری هم ایران در حوزه های علمی به ویژه در زمینه های پیشرفته دانش و حرکت در مرز دانش در پزشکی و غیرپزشکی کسب کرده که مردم و مقامات کشورهای منطقه و جهان با آنها کمتر آشنا هستند.
وزیربهداشت خاطرنشان کرد: توضیحات ما برای نخست وزیر لبنان بسیار جالب بود به ویژه زمانی که از اهتمام دولت دکتر حسن روحانی برای بیمه کردن همه ایرانیان ، بهداشت و پیشگیری و دیگر خدماتی که در قالب طرح تحول سلامت در ایران ارائه می شود، شنید.
وی تصریح کرد:از ایشان خواستم تا کمک کنند در دوره پسا تحریم همکاری ها و روابط بین ایران و لبنان در حوزه های تجارتی و سرمایه گذاری مشترک ارتقا پیدا کند و در آینده شاهد کمک های متقابل تجاری به ویژه بین بخش خصوصی دو کشور باشیم تا آنها بتوانند از فرصت ها برای خدمات رسانی به ملت های ایران و لبنان استفاده زیادی کنند.
از وزیر بهداشت سئوال شد که چرا مردم ومقامات دنیا به ویژه کشورهای منطقه وحتی دوستان از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران و خدمات نظام به ملت در سطح مطلوب آگاه نیستند و تنها آوازه بخشی از این خدمات و پیشرفت ها از جمله در زمینه نظامی و پزشکی و سلامت طنین انداخته است؟
دکترهاشمی در پاسخ اظهارداشت: در داخل کشورهم موفق نبوده ایم و در داخل ایران هم مردم از خدماتی که در دو سال گذشته دولت یازدهم به ویژه در بخش سلامت و درمان اتفاق افتاده است، بی اطلاع هستند.
وی تاکید کرد: یکی از وظایف عمده رسانه ها که از بیت المال استفاده می کنند معرفی موفقیت های نظام اسلامی ایران در همه حوزه ها در داخل و خارج از کشوراست اما متاسفانه گاهی گرفتار سیاست و سیاست بازی هستند و به نظر من برخی از آنها کاراصلی شان را که انعکاس درست و خوب توفیقات دستگاه های مختلف از جمله قوه مجریه است، به طور کامل و مطلوب انجام نمی دهند.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: وظیفه ما کار کردن و تلاش شبانه روزی برای این است که مردم در آسایش ، رفاه و آرامش باشند اما معرفی کارها به عهده دستگاه هائی است که از مردم ارتزاق می کنند و وظیفه حرفه ای آنها است.
دکتر هاشمی تصریح کرد: هر قدر ما تلاش می کنیم تا مردم امیدوار باشند و اطمینان پیدا کنند که دولت ، مجلس و قوه قضائیه درصدد رفع مشکلات آنها، تحقق اهداف انقلاب و ایجاد وحدت ملی و تقویت امنیت کشورهستند در مقابل بیگانگان هم ازاول انقلاب تاکنون درحال ایجاد شکاف و بی اعتمادی بین حاکمیت و مردم می باشند و به مردم دنیا هم می گویند که حکومت در اداره امور مردم و کشور موفق نیست.
وی اظهارداشت: حال سئوال این است که چه طرفی باید باید این شکاف را پر و اطمینان ، اعتماد و امید را تقویت کند تا مردم احساس کنند دولت و حکومت در راستای حل مشکلات آنها سر از پا نمی شناسد و مردم دنیا هم با واقعیت ها و حقایق بیشتر آشنا شوند، آیا این وظیفه رسانه ها نیست؟
وزیر بهداشت گفت: اصلا انتظار نداریم رسانه ها خلاف واقعیت بگویند ولی انتظار داریم این واقعیت را که تلاش جمعی برای رفع مشکلات و محدودیت ها درعین دشمنی دنیا با ما جریان دارد، درست منعکس شود و متاسفانه در این زمینه گاهی کم کاری زیادی شده است.
دکترهاشمی با تاکید برآمادگی وزارت بهداشت برای همکاری با رسانه ها به منظور انعکاس توفیقات دولت در زمینه سلامت و درمان، افزود: برخی رسانه ها اگر آبی نمی آورند کوزه را برای ما نشکنند، نمی خواهیم تبلیع و معرفی کنند لااقل اشکالاتی را که وجود ندارند به پای دولت، مجلس و نظام ننویسند.
وی اظهارداشت:اگر اشکالی کوچک هم پیدا می کنند آن را خیلی بزرگ نکنند که باعث آسیب به کل نظام می شود، ممکن است طرفی فکر کند یک دستگاه اجرائی یا یک وزارتخانه و یا یکی از قوا را تخریب کرده اما واقعیت این است که این تخریب یک دستگاه و یا قوه نیست بلکه تخریب همه امیدهائی است که به این نظام بسته شده است.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد:حضرت امام خمینی (ره) فرموده اند هرکسی که یاس را در دل مردم بپاشاند و یاس هم از جنود ابلیس است او هم در مسیر ترویج همان فکر تلاش می کند.
دکتر هاشمی تصریح کرد:برای تبلیغ کارهائی که در جمهوری اسلامی ایران انجام می شود باید در داخل و خارج از کشور رسانه ها انصاف داشته باشند، نه خیلی کارهای انجام شده را بزرگنمائی و نه کم کاری کنند اما ما متاسفانه شاهد کم کاری، بی توجهی و گاهی اوقات بی انصافی هستیم.
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در پایان سفر سه روز به لبنان و سوریه، شامگاه جمعه (به وقت محلی) بیروت را به مقصد تهران ترک کردند.
وزیر بهداشت و درمان صبح چهارشنبه هفته گذشته در پاسخ به دعوت وائل ابوفاعورهمتای لبنانی و در راس هیاتی از مقامات ارشد وزارت بهداشت و درمان و سرمایه گذاران و جمعی از سرمایه گذاران و مدیران ارشد شرکت های ایرانی حوزه غذا ، دارو و تجهیزات پزشکی وارد بیروت پایتخت لبنان شد.
دکتررسول دیناروند معاون وزیر و رئیس سازمان غدا و دارو، دکتر سید محمد هادی ایازی قائم مقام وزیر در امور مشارکت های اجتماعی و سازمان های مردم نهاد، دکتر عباس زارع نژاد مشاور وزیر و مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی ، دکتر محمد اسدی لاری مدیرکل امور بین الملل در این سفر همراهی کردند.
وزیر بهداشت در لبنان با نبیه بری رئیس مجلس، تمام سلام نخست وزیر، سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله، حسین الحاج حسن وزیر صنعت، وائل ابوفاعور وزیر بهداشت لبنان دیدار و گفت وگو و در نشستی با بیش از ۴۰ تن از فعالان حوزه دارو و پزشکی و اعضای سندیکاهای مرتبط راه های همکاری های دوجانبه را بررسی کرد.
بازدید از بیمارستان رسول اعظم (ص) در ضاحیه جنوبی بیروت و بیمارستان شهید راغب حرب در شهر نبطیه در جنوب لبنان ، ادای احترام به شهدای مقاومت لبنان با حضور در روضه الشهیدین از دیگر برنامه های سفر دکتر هاشمی به لبنان بود.
وزیر بهداشت و هیات بلندپایه همراه او صبح روز(پنجشنبه) هم از طریق مرز زمینی مصنع – جدیده وارد سوریه شدند و با وائل الحلقی نخست وزیر، نزار الیازجی وزیر بهداشت و محمد عامر الماردینی وزیر آموزش عالی سوریه دیدار و گفت وگو کردند و شامگاه پنجشنبه به بیروت بازگشتند.
محمد فتحعلی و محمدرضا شیبانی سفیران جمهوری اسلامی ایران در لبنان سوریه ، وزیر بهداشت را در سفر به این دو کشور و ملاقات ها همراهی کردند.
دکتر هاشمی و هیات همراه وی با وجود ضیق وقت و فشرده بودن برنامه ها با حضور در این مراقد مطهر و اقامه نماز برای پیروزی و موفقیت مسلمانان جهان دعا کردند.

 

منبع: شفاآنلاین


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=17178

  تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۴، ساعت: 17:48