دوشنبه ۳ مهر ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سیرک های ادواری محمد صنعتی، مافياي روان

بیلدربرگی ها سر «خاک- آب» بابای گهر دور هم جمع شدند!!

اجلاس ۲۰۱۹ بیلدربرگ و اعلام آمادگی بدون پیش‌شرط دولت ترامپ برای مذاکره با ایران

شصت و هفتمین اجلاس سالیانه گروه بیلدربرگ در روزهای ۳۰ مه تا ۲ ژوئن ۲۰۱۹ (پنجشنبه، ۹ خرداد تا یکشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۸) در هتلی مجلل در شهر مونترو واقع در ساحل شرقی دریاچه لمان ژنو (سوئیس) برگزار شد.

بیلدربرگ کلوپی است که در سال ۱۹۵۴ در هتل بیلدربرگ هلند،‌ متعلق به خاندان روچیلد، تأسیس شد و از آن پس هر ساله اجلاس‌های خود را با حضور اعضای ثابت و میهمانان بلندپایه (بر اساس موضوعات در دست بررسی) به شکل کاملاً سری برگزار می‌کند. رازداری اکید حاکم بر اجلاس‌های بیلدربرگ، حتی در اعلام اسامی شرکت‌کنندگان و موضوعات مورد بررسی، این نشست‌های سالیانه را آماج کنجکاوی فراوان قرار داده است.

اجلاس ۲۰۱۹ بیلدربرگ این کنجکاوی را تشدید می‌کند زیرا در آن جرد کوشنر، داماد و دستیار ترامپ، و پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، شرکت کردند. به گزارش تایمز اسرائیل، علاوه بر کوشنر و پمپئو حداقل دو مقام ارشد پنتاگون و دو عضو ارشد شورای امنیت ملی آمریکا در این اجلاس حضور داشتند. بعلاوه، باید به نمایندگان بلندپایه دو غول انرژی (توتال و رویال داچ شل) و یک غول مالی (اچ‌اس‌بی‌سی، بزرگ‌ترین مجتمع بانکی خصوصی جهان) در اجلاس فوق اشاره کرد که از نیمه دوم دهه ۱۳۷۰ در ایران حضور چشمگیر داشته‌اند.

ترکیب این جمع، به اضافه ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده پیشین ارتش آمریکا در منطقه و رئیس پیشین سیا، و شخص هنری کیسینجر، که سال‌هاست در مقام «شیخ» بیلدربرگ حضور دائم داشته، نشان می‌دهد که ایران از موضوعات اصلی ولی اعلام نشده اجلاس ۲۰۱۹ بیلدربرگ بوده است.

آنچه این فرضیه را تقویت می‌کند اعلام جنجالی پمپئو در روز پایانی اجلاس (یکشنبه، ۲ ژوئن/ ۱۲ خرداد) است دال بر آمادگی آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران.

بنظر می‌رسد این رویکرد جدید دولت ترامپ پیامد نشست بیلدربرگ و تبادل نظر هیئت آمریکایی با نظرات و تجارب کانون‌های مالی- سیاسی مرتبط با ایران باشد.

 

منبع: @abdollahshahbazi


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=48971

  تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸، ساعت: 21:12