چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، قابل تامل، وزارت بهداشت، وزیر مستعفی بهداشت

بیگ بنگ طرح تحول سلامت

 
?  بیگ بنگ طرح تحول
? چگونه جایزهٔ بهترین روش به باد دادن بیت المال به وزارت بهداشت تعلق گرفت 
✍️ به قلم دکتر حامد یحیی‌زاده
————–
فیزیکدانان نظری برای توضیح وجود ماده، زمان و شکل‌گیری کیهان نیاز به درک نقطه آغازین بیگ بنگ دارند. به همین قیاس، برای افرادی که نگاه تحلیل‌گرانه به طرح تحول دارند همواره یک سوال اساسی مطرح بود، نطفه این مصیبت کجا و چرا بسته شد؟
 
آقای حریرچی در دیماه امسال: “ببینید ما طرح تحول سلامت رو چطوری شروع کردیم. من، دکتر نمکی، دکتر نوبخت و دکتر هاشمی توی خونه‌هامون نشسته بودیم. مغضوب هم بودیم! طرح تحول از اینجا شروع شد که آقای دکتر روحانی می‌خواستن از هدفمندی یارانه‌ها عده‌ای را حذف کند، میگفت می‌خوام کل پول اینرو درست صرف کنم. دستگاه‌ها بیایند با هم رقابت کنن، طرح بدن. ما برنده شدیم، ۱۵ آبان ۹۲ طرح رو تو روزنامه رسمی زدن که شروع بشه، دستگاه‌های دیگه نتونستن و این به نظر شما عیبه یا حسن؟”
 
مایهٔ تاسف ابدی برای سیستم پزشکی و سرافکندگی نزد مردم شریف ایران است که سلامت کشور را نه به نیازها و تدبیر، بلکه به توهم «وجود یک مقدار پول باد آورده» آویختند. شگفتی ماجرا دو چندان می‌شود که آقایان در مورد اساس قضیه شروع به تجاهل کرده و خواستار ادامه طرح! در شرایطی هستند که چیزی بعنوان «مازاد هدفمندی یارانه‌ها» دیگر وجود خارجی ندارد.
 
نو مدیرانی که درخشانترین ابتکار ایشان کشف تشابه اقتصادی بین پفک نمکی و دارو بوده، با ذوق زدگی از مشمول «پول توجیبی» شدن، سرنوشت میلیونها انسان را به رویایی کودکانه گره زدند. دکان بیمه سلامت با زرق و برق فریبنده عَلم شد تا به میزانِ چند میلیارد تومان موجودی قلک که آنهم فقط در سالیان اول وجود داشت، بصورت داروی رایگان صرف اعطینا گردد. نوای طبل تو خالی تبلیغات در ژانر جوزف گوبلز و محمد سعید الصحاف به موزیک متنِ حراج مال و جان مردم اضافه شد.
 
به نظر می‌رسد ماموریت پاکسازی خزانه توسط گروه نام برده به پایان رسیده و وقت آن است که دست از پا درازتر راهی منزل شده و از مزایای مغضوب بودن برخوردار شوند. امیدوارم تدبیری اتخاذ شود که سازمان برنامه و بودجه در سیاستهای پزشکی و وزارت بهداشت در کار بیمه و رفاه مداخله نکنند تا منبعد برای کار اجرایی، کسی مصدع اوقات شریف افراد خانه نشین نشود.
 
 

منبع:@Autopsy7

 

پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=39071

  تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۶، ساعت: 13:46