سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:الیزابت رودینسکو و باند رجالگان اش، تاویستوک، درسنامه های دکتر کدیور، دکتر میترا کدیور، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، روانکاوی در فولکلور، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی، سور مقصور کاسبان روان، مافياي روان، معجون جادوگری «صن-هما-فر»

تداعی بر تداعی جلسات اکستانسیون با موضوع «صن-هما-فر»

تداعی بر تداعی جلسات اکستانسیون با موضوع “صن-هما-فر”

 

rakhsha.af

“آخرین دستاورد تمدن وقتی است که در آن حکومت قانون بر تمام افراد اجتماع به یک نحو عمل می کند. افرادی که همگی با قربانی کردن قسمتی از کامیابی های غریزی خود در ایجاد آن سهیم بوده اند”
نمی دونم دارم درست فکر میکنم یا نه. فکر میکنم این که پروا داره در ملاء عام آنالیز میشه عین عدالته. برای اینکه اون می خواد هرکاری –هرکاری- که خواست رو بدون هیچگونه ممانعتی انجام بده اما یک جامعه سالم و جامعه ای که “صاحب” داشته باشه این موضوع رو برنمی تابه. بنابراین عدالت رو اجرا می کنه. اون بجای اینکه فلاکت هاش رو در اتاق آنالیز، آنالیز کنه و از اونها خلاص بشه، اینطور خواست که همشونو با خودش ببره و دکتر کدیور هم اجازه داد “او آنقدر بگیرد که دیگر از شدت سنگینی توان هیچ حرکتی را نداشته باشد.”
فکر میکنم همین سنگین شدن پروا هم قسمتی از حکمی بود که برای اجرای عدالت براش صادر شده بود.

 

shahednaeemi

❤️ عجب جلساتی و عجب تداعی هایی. چقدر چیز میشه ازش یاد گرفت. دانش زنده لکان فروید یعنی همین واقعا. همه اش جملات لکان برام تداعی میشه: ناخودآگاه همان سیاست است زیرا این همان چیزی است که آدم ها را در کنار هم یا در مقابل هم قرار می دهد. حالا هی از این دانش زنده فاصله بگیرید، دربه در از این صفحه ی ایستاگرام به اون صفحه ی ایستاگرام برید با گل و بلبل دنبال منبع و جدا کردن روانکاوی از روانکاو باشید. یادم می یادم پروا پارسال همین موقع ها بر خلاف یه شتر اصیل ادرارش کف کرد و یه مطلبی گذاشت تو کانال اش به عنوان منابع قابل اعتنا و قابل استفاده در روانکاوی لکانی و توضیح داده اینا کتاب هایی هستند که منبع درست دارند و منابع شون رو درست ارجاع دادن، نگو از همون موقع داره زحمت میکشه و یه تیم جمع کرده که برنامه ی «کف کردن» امسال اش رو راه بندازه. یک سال (البته که ۲۰ سال) تیم بست و زحمت کشید تا به این فضاحت برسه ،آنالیز در ملاء عام؛ اما برای کسانی که تلاشی در جهت فهمیدن می کنن چه در و گوهری به جا موند. زنده باد انجمن فرویدی.

 

shahednaeemi

اینکه اینها «جلسه» هستن باعث میشه تلاش زیادی لازم باشه برای فهمیدن شون، مثل خود انتانسیون، تعادل ها به هم می خوره ، اضطراب ایجاد میشه،و کلی مقاومت می کنی در برابر فهمیدن اش ،پروا در پست های «صن هما فر» برام نشانه ای شد از دانش بدون معرفت راهی برای فهمیدن اینکه چرا اکستانسیون بدون انتانسیون پیش نمیره. همون طور که به پروای سنگین شده با کوله بار گوه نه اخطار اخراج ،که اخطار اخراج در صورت شروع نشدن انتانسیون داده شده ،حقیقتا که انسان یه حیوان بیچاره ست؛ بیچاره ای که حتی وقتی بهش امکان حضور در کنار یه دانش زنده رو میدن فرار با کوله باری از گوه و پراکندن گوه رو ترجیح میده فقط به خاطر ترس از مواجهه با خودش. همین ترس ها ،همین نمی خواهم بدانم ها باعث میشه در برابر فهم این «جلسات» هم مقاومت کنیم. خیلی برام جالبه که «پروا» میشه «ترس».

 

dr_mehdi_rabiei

او را جز خود او نیست.

 

saharmmz78

وقتی خانم دکتر کدیور به اعضای انجمن اخطار دادند که «از این پس همه آنهائی که انجمن را محیط کشت ژوئی سانس های حقیرشان تلقی کنند و در آنالیزشان هم به این کثافت هایشان نپردازند همه زندگی خفت بارشان را در ملاء عام انجمن آنالیز خواهم کرد.» اولش به نظرم خیلی وحشتناک رسید ولی بعد گفتم خوش به حال آن عضو انجمن که اگر در نقطه ای از آنالیزش به بن بست رسیده و درجا می زند، حالا با اشاره و هدایت خانم دکتر، سایر اعضا به او کمک می کنند و می گویند :” ببین تو این هستی”… همه تداعی می کنند و واقعا این یک کمک است. آن عضو حتمآ زحمت زیادی برای انجمن کشیده که” متقابلا انجمن هم برای او وقت بگذارد. “… پروا واقعا” تحمل ذره ای از این فشاری که باید در آنالیز و جلسات اعضاء به او می آمد تا بتواند دست از سمپتوم هایش بردارد و زندگی سالمی پیش بگیرد نداشت.. ترجیح داد در ذلت و فاضلاب زندگی اش غوطه ور باشد .
اینجا به نظرم می آید که اگر خانم دکتر به آنالیز پروا می پردازند بخاطر حفظ شأن روانکاوی در ایران است چراکه این دزد بی شرم به گنجینه ای دسترسی دارد که بی همتاست و یاد گرفته از عبارت ها و کلمات خانم دکتر کپی برداری و استفاده کند. چقدر شبیه همایون پور بد گهر ولی همایونپور در خدمت جامعه ی بهائیت و یک ضد ایرانی است. پروا چی؟

 

drzarghami

روانکاو بودن یک وضعیت و جایگاه کیفی و ساختاری است. دزدی گنجینه گرانبهای خانم دکتر این وضعیت و جایگاه رو به دزد نمیده فقط باری است که باید حمل کنه. “وصف حال آنان که علم تورات بر آنان نهاده شد و بر آن مکلف شدند ولی این علم رو عمل نکردند در مثل به حماری ماند که بار کتاب ها بر پشت کشد و از آن هیچ نفهمد و بهره نبرد..”

 

saharmmz78

@drzarghami درست می فرمایید ولی یادمان نرود که همین گهر همایون پور بی هویت، از انتشار تنها بخشی از درسنامه های دزدی شده از خانم دکتر که به دستش رسیده بود، توانست جایزه هایی ببرد. و حتی در مصاحبه با نشریه ای آمریکایی توصیف مسیر علاقه مندی به روانکاوی را دقیقا از روی خانم دکتر کدیور کپی برداری کرده. تازه به قول خویشاوند نزدیک پرویز همایون پور که با انجمن فرویدی مکاتبه کرده بود، گهر همایون‌پور، “او حتی قادر نبود از روی “کتاب خودش” بخواند و کاملاً مشخص بود که خیلی هم به محتویات آن احاطه ندارد.”… پروا متاسفانه سالها شاگرد خانم دکتر بوده و با دزدی هایش و طرز صحبت کردنی که مطمئنا تحت تاثیر خانم دکتر هست فساد بیشتری می تواند مرتکب شود. مطلب “مرگ اسرارآمیز پرویز همایون پور «بابا»ی ادعائی گهر جان درست همزمان با… را از نشریه الکترونیکی انجمن فرویدی بخوانید حتما

 

dr_mehdi_rabiei

@saharmmz78

“آن هم درست می شود! “

 

saharmmz78

چرا من همیشه سکوت پروا را در جلسات اعضاء نمی دیدم. شاید هم به حساب دانش و آگاهی اش می گذاشتم. درحالیکه اصلا همه چیز از کلمه شروع می شود. انگار واقعا هیچ چیز هیچ چیز برای ارائه نداشت فقط آمده بود روانکاو بشود و به کسب درآمد بپردازد.

**********

 

آری او هیچ چیزی – مطلقاً هیچ چیزی – برای گفتن و برای ارائه ندارد، زیرا او چیزی نیست جز یک تصویر باد کرده.

در زبان فرانسوی به آدم از خود راضی و لاف زن می گویند gonflé یعنی باد کرده!!

ایگو چیزی نیست جز یک موجودیت تصویری، یک تصویر آینه ای.

تصویر آینه ای کی؟؟ اگر گفتید!!

این گونه است که لکان می گوید «برای هویت سازی در بعد تصویری نیازی به عشق نیست و نفرت هم به همان اندازه کار ساز است»!

منبع: اینستاگرام انجمن فرویدی


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=53902

  تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۹، ساعت: 08:47