یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

ترجمه: از فروپاشاندن شوروی تا سربرآوردن غول روسیه چند صباحی «ترکوندیم»!

رییس جمهوری آلمان در مورد آینده‌ای دشوار به مردم این کشور هشدار داد

 

فرانک والتر اشتاین مایر، رییس جمهوری آلمان روز جمعه ششم آبان در یک سخنرانی به هموطنان خود در مورد آینده دشوار تحت تاثیر پیامدهای جنگ در اوکراین هشدار داد و بر ضرورت تقویت روحیه مقاومت و استقامت مردم آلمان تاکید کرد.

آقای اشتاین مایر در بخشی از سخنانش گفت: «سال‌های سخت و دشواری در پیش رو است. از پایان جنگ سرد تا شروع تهاجم نظامی به اوکراین کشور ما از یک دوران رونق اقتصادی و آرامش بهره برد. ولی تمامی منافع حاصل از دوران صلح مصرف شده و دوران دشوار و پرتلاطمی در پیش روی ماست.»

او افزود که آلمان در این دوران می‌تواند بر نقاط قوت خود و سرمایه‌هایی که در دهه‌های گذشته اندوخته است از جمله قدرت اقتصادی، شرکت‌های موفق، زیربنای تحقیقاتی پیشرفته، دولتی کارآمد و بنیان‌های مدنی مستحکم جامعه تکیه کند.

با این همه به گفته رییس جمهوری آلمان اقدامات بیشتری ضروری است. آقای اشتاین مایر افزود: «باید توانایی خود برای مقابله با بحران در داخل و خارج را افزایش دهیم. باید اراده خود برای تحکیم موقعیت آلمان در عرصه منطقه‌ای و جهانی و همچنین اراده خود برای خویشتن‌داری و مقاومت را تقویت کنیم.»

رییس جمهوری آلمان افزود: «توصیه‌های من نباید به معنای تقویت روحیه جنگی تلقی شود ولی کشور ما به روحیه مقاومت و استقامت نیاز دارد.»

او بر ضرورت تقویت قدرت نظامی آلمان و وظیفه این کشور برای تقویت قدرت نظامی اروپا تاکید کرد و به متحدان آلمان در اروپا و پیمان ناتو تضمین داد که آلمان به مسئولیت خود عمل خواهد کرد.

آقای اشتاین مایر در بخش دیگری از سخنانش گفت: «آلمان باید با دیدگاه‌ها و امیدهای گذشته به خصوص در مورد رابطه با روسیه خداحافظی کند.»

هر چند رییس جمهوری در ساختار حکومت آلمان نقش تشریفاتی دارد ولی در مقاطع حساس از تاریخ این کشور موضع گیری و توصیه‌های این مقام بسیار مهم تلقی می‌شود.

فرانک والتر اشتاین مایر از سیاستمداران حزب سوسیال دمکرات آلمان است و از سال ۲۰۱۷ به مقام ریاست جمهوری کشور انتخاب شده است. او چندین سال در دولت حزب سوسیال دمکرات و همچنین دولت ائتلافی آلمان به صدراعظمی آنگلا مرکل وزیر خارجه و مدتی نیز معاون صدراعظم بود.

در پی تهاجم نظامی به اوکراین در اسفند گذشته حزب سوسیال دمکرات آلمان به دلیل آنچه که منتقدان آن را سیاست مماشات در قبال مسکو و افزایش وابستگی آلمان به انرژی روسیه توصیف می‌کنند، تحت فشار قرار گرفته است. آقای اشتاین مایر در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد که تحریم روسیه برای آلمان هزینه سنگینی دارد ولی اجتناب ناپذیر است.

او افزود: «قطع وابستگی به رژیمی که به همسایه خود حمله می‌کند و از انرژی به عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند در راستای منافع آلمان است. منافع کشور ما ایجاب می‌کند که از خود دفاع کنیم و آسیب‌پذیری‌های آلمان را کاهش دهیم.»

 

منبع: رادیو فردا

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=63912

  تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۴۰۱، ساعت: ۰۷:۲۳