سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:دادستان ذبیح زاده، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

توجه به ارتقای سلامت قوه قضاییه سر لوحه کار مسئولان قضایی است/ دوستان جرایم پزشکی، عرض کردیم که شمارش معکوس آغاز شد!

 

رئیس قوه قضاییه در جلسه مسئولان عالی قضایی :

توجه به ارتقای سلامت قوه قضاییه سر لوحه کار مسئولان قضایی است

تهران – ایرنا – رئیس قوه قضاییه توجه جدی به ارتقای سلامت دستگاه قضایی را سرلوحه کار مسئولان این قوه دانست و گفت: توجه به ارتقای سلامت قوه قضاییه که در توصیه های مقام معظم رهبری خطاب به مسئولان قضایی نیز بر آن تاکید شد سرلوحه کار ما بوده و هست و طبیعتاً در آینده با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

 

82137237-70842740

 

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی به دیدار اخیر مسئولان دستگاه قضایی با مقام معظم رهبری به مناسبت هفته قوه قضاییه اشاره کرد و از تشکیل کمیته هایی به منظور بررسی محورهای مختلف رهنمودهای مقام معظم رهبری به مسئولان قضایی و تبیین و تدوین راهکارهای عملیاتی شدن این رهنمودها بویژه در بخش های مربوط به ارتقای سلامت قضایی، حقوق بشر اسلامی، زندانها و مجازات های جایگزین زندان و پیشگیری از وقوع جرم خبر داد.
رئیس قوه قضاییه با سپاس از محبت ها و الطاف مقام معظم رهبری و با تاکید بر تاثیرگذاری این دیدار و ایجاد انگیزه و امید در مسئولان قوه قضاییه به تایید مواضع رئیس و مسئولان عالی قوه قضاییه در حمایت از ارزش های انقلاب از سوی ایشان اشاره کرد و گفت: اصرار در حفظ ارزش ها و آرمان های انقلاب از سوی مقام معظم رهبری اصراری موقتی و یا اتفاقی نیست بلکه ادامه راه حضرت امام(ره) است و اگر این ارزش ها و آرمان ها را کنار بگذاریم در دنیا حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه با وجود همه فشارهایی که علیه جمهوری اسلامی ایران وجود دارد؛ این نظام پای ارزش های خود ایستاده است، افزود: فلسفه سیاسی حضرت امام(ره) راه نویی در جهان بود و ملت ما در پرتو این نظام و این فلسفه سیاسی یک تنه در مقابل همه سلطه گران ایستاد.
رئیس دستگاه قضا گفت: کشورهای سلطه گمان می کردند که انقلاب ما نیز ظرف چند سال مانند بسیاری از انقلاب های دیگر استحاله می‌شود اما با اصرار و پافشاری حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری بر حفظ ارزش های انقلاب و فلسفه سیاسی نظام اسلامی، امید دشمنان به یاس تبدیل شده است.
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران در موضوع حقوق بشر سخنان بسیاری برای گفتن دارد، گفت: نظام اسلامی ایران هرگز زیربار نظریه های حقوق بشری که بر خلاف مبانی اسلام و معارف قرآن باشد نخواهد رفت.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به ضرورت تقویت اطلاع رسانی در قوه قضاییه و رفع نقاط ضعف در این زمینه به ضرورت تلاش برای تبیین محورها و رویکردهای حقوق بشری اسلام و شناساندن اقدامات ضد حقوق بشری مدعیان حقوق بشر نیز اشاره کرد و از محققان و علاقمندان این مسائل خواست با دستگاه قضایی همکاری کنند.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حضور باشکوه مردم ایران و مسلمانان کشورهای دیگر در روز جهانی قدس تصریح کرد: این حضور باشکوه در واقع پیام وحدت و بیداری مسلمانان جهان در مقابل کشورهای زورگو و ظالم است که هر سال باشکوهتر از قبل تکرار می شود.
آیت الله آملی لاریجانی حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز قدس را عبادتی توام با جهاد توصیف کرد و افزود: بیداری مسلمانان سلاح عظیمی در دست ملت های مسلمان است که در روز قدس تحقق می یابد حتی اگر برخی دولت های کشورهای اسلامی خود را به بی خبری بزنند.
رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت توجه به ایام باقیمانده ماه مبارک رمضان و توجه به معنویت و برکت عید سعید فطر گفت: امیدواریم با اتکا به معنویت و برکت ماه مبارک رمضان و شب های قدر بتوانیم در تمام طول سال متوجه معارف الهی و معنویت باشیم.
آیت الله آملی لاریجانی با تاکید بر اینکه ساعات و لحظات معنوی همچون ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر همیشه در زندگی انسان نیست و انسان باید قدر چنین لحظاتی را به خوبی بداند به ذکر برخی روایات در خصوص اهمیت ایام ماه مبارک رمضان، شب های قدر و عید سعید فطر پرداخت.
در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی درباره نحوه اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری در هفته قوه قضاییه بحث و بررسی شد.

منبع: خبرگزاری ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=23765

  تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۵، ساعت: ۲۰:۱۱