دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

نامه سرگشاده «حسام‌الدین آشنا» به «محسن رضایی» درباره عملیات کربلای ۴

? نامه سرگشاده «حسام‌الدین آشنا» به «محسن رضایی» درباره عملیات کربلای ۴

حسام‌الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور نامه‌ای خطاب به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره عملیات کربلای ۴ در کانال خود منتشر کرده است که در ادامه می‌خوانید:

«فرمانده کل
سلام بر شما
ده‌ها هزار رزمنده و خانواده هزاران شهید هیچ‌گاه از شما نپرسیدند چرا از چند شب قبل از عملیات کربلای چهار آسمان از منورهای چلچراغی دشمن مانند روز روشن شده بود؟

بچه‌های توپخانه لشکر ۲۷ هیچ‌گاه از شما نپرسیدند چرا تنها ۴۵ دقیقه پس از آغاز عملیات، تقریبا تمام قبضه‌ها مورد اصابت توپ‌های دشمن قرار گرفت؟

هیچ‌یک از هزاران مجروح عملیات نپرسیدند چرا وقتی اولین موج مجروحان به بیمارستان صحرایی علی‌بن ابی‌طالب رسید هنوز پزشکان و پرستاران از وقوع عملیات آگاهی درستی نداشتند ولی رادیوی منافقین و رادیو بغداد هر لحظه وضعیت عملیات را اعلام می‌کرد؟

برادر محسن!
بین عملیات فریب و عملیات لو رفته تفاوت از زمین تا آسمان است. تحلیل‌های پسینی مشکلی را حل نمی‌کند.

ما شاید خطاکاران را ببخشیم اما خودشیفتگان را هرگز.

فرمانده عملیات فریبنده
سلام بر شما

وقت آن رسیده که در سی‌امین سالگرد پایان جنگ و چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی تن به شفافیت داده و به سوالات کهنه‌ بسیجیان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران درباره رازهای سربه‌مهر دفاع مقدس پاسخ دهید.

شما تا به حال در قامت یک قهرمان ملی جلوه کرده‌اید اما اکنون با این سخنان در باب آن عملیات تلخ دیگر نمی‌توانید پشت نام سرداران شهید پنهان شوید و باید خود را برای سوالات سخت آماده کنید. همه باید مراقب خودشیفتگی باشیم.»

محسن رضایی امروز در توییتی نوشت: «‏عملیات ‎کربلای چهار برای فریب دشمن انجام شد. اگر تحلیلگر تاریخی در فهم آن فریب بخورد، پس وای به حال نوشته‌های او. ‏با عملیات ‎کربلای چهار به دشمن وانمود کردیم که عملیات سالانه ما تنها همین بوده است. ده روز بعد در همان نقطه و در زمانی که نیروهای ارتش بعثی به مرخصی رفته بودند، عملیات ‎کربلای پنج را انجام دادیم.»

? لینک مرتبط: https://t.me/sedaiemardom/29307

 

 

 

 

 

? تصویر یکی از شهدای مظلوم کربلای که با دستان بسته جان باخت. او رفت تا به تعبیر محسن رضایی فرمانده‌ی پر اشتباه جنگ، «دشمن فریب بخورد!»

 

منبع: @AmadNewsNetwork


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=44138

  تاریخ انتشار: ۸ دی ۱۳۹۷، ساعت: ۱۲:۲۷