چهارشنبه ۹ آذر ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:اعدام های غیر فقهی و غیر شرعی، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه

جرمش این بود که اسرار «اکبر طبری ها» را هویدا می‌کرد

محمدعلی زم: وکیل تسخیری روح‌الله دریافت ابلاغ قضایی حکم را دوباره انکار کرد

 

روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، سحرگاه ۲۲ آذر با حکم قوه قضاییه ایران اعدام شد

محمدعلی زم، پدر روح‌الله زم، در تازه‌ترین پست اینستاگرامی خود نوشت، وکیل تسخیری فرزندش مکررا دریافت هرگونه ابلاغیه حکم اعدام را انکار کرده و این در حالی است که در اطلاعیه روابط عمومی دادستانی تهران، خلاف این ادعا مطرح شده است.

آقای زم در یادداشتی که روز چهارشنبه ۲۶ آذر در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد، یادآور شد بر اساس اطلاعیه‌ای که از سوی روابط عمومی دادستانی تهران صادر شده است، «اجرای حکم پس از ابلاغ به وکیل متهم و … صورت گرفته است».

آقای زم می‌گوید پس از اعلام رسانه‌ای حکم، تلاش‌هایش برای برقراری تماس با وکیل تسخیری روح‌الله در همان روز ۱۸ آذر ناکام مانده بود.

تا آن‌که در روز ۱۹ آذر، موفق به تماس با وکیل تسخیری شد اما او «دریافت هرگونه ابلاغ» را رد کرد و وعده داد که در طول تعطیلات آخر هفته، «لایحه درخواست اعاده دادرسی» را تهیه و روز شنبه آن را ارایه و ثبت خواهد کرد.

در ادامه پست اخیر آقای زم آمده است که ساعاتی پس از نیمه‌شب جمعه در فضای مجازی، با خبر «غیررسمی» اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام فرزندش مواجه می‌شود و سپس صبح شنبه ۲۲ آذر، برای «تحویل جسد» فرزندش با او تماس می‌گیرند.

آقای زم چهار روز پس از خاک‌سپاری و مرور دوباره اطلاعیه دادستانی تهران، در حضور اعضای خانواده به منظور برطرف کردن هرگونه شک و شبهه‌ای مبنی‌بر قصور و کوتاهی هر یک از طرفین، با وکیل تسخیری روح‌الله تماس گرفته و بار دیگر با «انکار» دریافت ابلاغیه حکم اعدام از سوی او روبه‌رو شده است.

وکیل تسخیری در جواب آقای زم گفته است که به دلیل همزمانی اعلام رسانه‌ای حکم با تعطیلی پنج‌شنبه و جمعه، «فرصتی برای تقدیم لایحه وجود نداشت» تا بتواند به «وظیفه قانونی» خود عمل کند.

 

 

دادسرای عمومی و انقلاب تهران روز ۲۲ آذر ماه اعلام کرد که روح‌الله زم، مدیر کانال تلگرامی آمدنیوز، اعدام شد.

روح‌الله زم که در فرانسه پناهنده بود مهرماه پارسال در جریان سفری به عراق بازداشت و به ایران تحویل داده شد.

اعدام او موجی از محکومیت بین‌المللی را در پی داشته است. علاوه بر اتحادیه اروپا، فرانسه و عفو بین‌الملل، وزارت خارجه کشورهای آمریکا، کانادا، آلمان، کمیته حفاظت از روزنامه‌نگاران، و شماری از شخصیت‌ها حقوق بشری و مدنی اعدام روح الله زم را محکوم کرده‌اند.

همزمان، تصویری از پدر و مادر روح‌الله زم بر سر مزار پسرشان و جمله‌ای منتسب به مادرش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که می‌گوید: «بیست دقیقه بر دار، جهانی به خاطر مظلومیتت برخاست».

 

 

منبع: رادیو فردا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=53938

  تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۹، ساعت: ۱۱:۵۰