پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:همه چیز اینگونه آغاز شد

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم بنفشه به سؤال خانم منیره ه.
وقتی «پاسخ دکتر صنعتی» را می خواندم که در آن ایشان عبارت «دانشکده روانپزشکان دانشگاه انگلستان (!)» را به «روزنامه هایی که غلط ترجمه می کنند» و «ویکی بیدیا که اطلاعات غلط چاپ می کند» ارجاع داده است، با خودم فکر کردم که حتی برای خود دکتر صنعتی هم رزومه دانشگاه علوم پزشکی تهران جزء «غازورات» است.

 

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم بنفشه
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای آرش به سؤال خانم منیره ه.
بعد از خواندن مطلب امروزتان درباره سرقت ادبی سامان توکلی لازم دانستم از آقای صنعتی سؤال کنم که آیا به نام زدن سند فروید با استفاده از مطالب کتاب مکتب لکان دکتر میترا کدیور هم کار «روزنامه هایی که غلط ترجمه می کنند» و «ویکی بیدیا که اطلاعات غلط چاپ می کند» است؟

 

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای آرش
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای ناصر به سؤال خانم منیره ه.
با افشای سرقت ادبی کارشناسی شده قورخانه چی در سایت انجمن فرویدی اکنون می توان پرده از یک راهزنی ادبی بیشرمانه برداشت. همین قورخانه چی به کمک یکی دیگر از کسانی که چند دوره از کلاس های عرصه فرویدی – مکتب لکان دکتر میترا کدیور شرکت کرده یعنی آقای پورعلی بابا و با همدستی گهر همایونپور گروهی را در مشهد تشکیل داده اند به نام گروه روان تحلیلی مشهد که در آنجا درسنامه های دکتر کدیور و مطالب ترجمه شده در کلاس های عرصه فرویدی ایشان تدریس می شود، بدون شک این کار بدون اجازه و حتی اطلاع ایشان است.
راستی رابطه گهر همایونپور با محمد صنعتی چیست که هر یک برای دیگری در کنگره اش جا باز می کند و ریاست جلسه به یکدیگر تقدیم می کنند؟

 

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای ناصر
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم سوده ر. به سؤال خانم منیره ه.
با سلام
فیس بوک « نخستین کنگره روانکاوی و روان درمانی پویای ایران» نه تنها کامنت های اعضای انجمن را حذف کرده بلکه امکان کامنت گذاشتن و like کردن را هم برداشته. نمی دونم این امکان را برای همه برداشته یا فقط ما که قبلاً کامنت گذاشته بودیم.
چرا؟
آیا این سبک «روانکاوی» جدید آقای «دکتره» که نه تنها سوال رو جواب نده بلکه حذفش هم بکنه؟ این اون چیزیه که قرار تو کنگره مطرح کنه؟!

 

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم سوده ر.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای م. ح. به سؤال خانم منیره ه.
کاش نقد شما بر ما قال متمرکز می شد نه بر من قال.
کاش وقت و تمرکز و تخصص تان (که بی شک ارزان به دست نیامده) را بیشتر وقف فعالیت های ماندگارتری می نمودید.
کاش آنچه سعی دارید در این خیز سریع بیافرینید (و یا شاید از میان ببرید) را به خرد ایام و گذر زمانه واگذار می نمودید و همچون بزرگان عمل نموده، ایمانتان را به کمک هماورد طلبی و نفی اثبات نمی کردید.
کاش به جای تلاش برای “گرفتن” تلاش برای “دادن” داشتید و خوش بینی بیشتری به قضاوت مخاطب امروز و فردا و فرداها.
کاش این سایت گرامی وجهه وزین سابق خود را بازیابد و این فضای (به زعم بنده) چت روم پایان پذیرد.
با احترام و آرزوی خیر
ای مرغ سحر عشق ز پروانه بیاموز / کاین سوخته را جان شد و آواز نیامد…

 

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای م. ح.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم افروز ر. به سؤال خانم منیره ه.
در سایت شخصی دکتر (!) محمد صنعتی در دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران (http://medicine.tums.ac.ir/default.aspx?p=2038&refresh=1) در قسمت سمت¬های اجرایی نوشته شده: مدیر گروه روانپزشکی از سال ۶۶ تا ۶۸٫
از یکی از اساتید دانشگاه پردیس هنر یزد در مورد مدرک اساتید سوال کردم. اینکه آیا اساتیدی که قرار است در دانشگاه تدریس کنند باید مدرک ارائه دهند؟ و آیا برای این مدرک مستنداتی لازم است یا خیر؟ ایشان گفتند: البته که می¬خواهند. در ابتدا برای هر استاد یک پرونده تشکیل می شود که کپی مدارک و رزومه ریز به ریز تمام فعالیت هایشان را می خواهند. اگر در دانشگاهی یا موسسه¬ای تحصیل کرده باشند باید تمام مدارک مربوط به تحصیل خود در آن دانشگاه یا موسسه را ارائه دهند. باید برای هر جمله ای که در رزومه نوشته می شود، مستندات ارائه کنند. پرسیدم اگر در خارج از کشور تحصیل کرده باشند چطور؟ ایشان پاسخ دادند: کار آنها سخت¬تر است. چون وزارت علوم ایران تعدادی از دانشگاه های خارج از کشور را قبول ندارد. درنتیجه باید اصل مدرک را به وزارت علوم تحویل دهد. آنها پس از تحقیق برای این مدرک معادل¬سازی می-کنند. به عبارتی وزارت علوم یک سند فارسی به این شخص می¬دهد و این سند است که در ایران معتبر است.
با خودم فکر کردم یعنی چگونه ممکن است آقای صنعتی معادل فارسی مدرک دانشگاه انگلستانش را از وزارت علوم گرفته باشد؟ بعد از جنجال مدرک تحصیلی آن “مقام رسمی” مملکت، چشممان به مدرک این “مقام” روشن که در باب فروید، روانکاوی، فرهنگ، صادق هدایت، شریعتی، دروغگویی و … سخن پراکنی می کنند.

 

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم افروز ر.
انجمن فرویدی

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم سوده ص. به سؤال خانم منیره ه.
با سلام،
دکتر صنعتی نه تنها درباره محل تحصیل خود (رویال کالج یا دانشکده/دانشگاه انگلستان) پراکنده گویی دارند بلکه در ویکی پدیا و خیلی از جاهای دیگر هم درباره ی زمان فارغ التحصیلی و دریافت مدرک تحصیلی اشان از رویال کالج و دانشگاه/دانشکده روانپزشکان هم این مسئله وجود دارد. مثلاً طبق ویکی پدیا سال ۱۳۶۲ ایشان هم مدرک تخصصی خود را گرفتند و هم مدرک فوق تخصص شان را که جای بسی شگفتی است. به علاوه فقط برای یک مجموعه مقاله درباره مرگ که جزو آثار ایشان در ویکی پدیا محسوب می شود نام عده زیادی آورده شده و چندین مترجم هم دارد!! سوالی که پیش می آید این است که بالاخره نقش دکتر صنعتی کجای این کار است؟ لینک ویکی پدیا درباره دکتر صنعتی:
http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF_%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA%DB%8

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم سوده ص.
انجمن فرویدی

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم خ.ف. به سوال خانم منیره ه.
با سلام وقتی جواب دکتر صنعتی را دیدم متوجه شدم که چرا او در همه جا خودش را کنار می کشد تا او را روانپزشک، روانکاو، ادیب و … معرفی کنند.چون هر وقت این دروغ ها رو شد بگوید آنها دروغ گفتند. «مردم ما دروغ را دوست دارند» همانطور که الان براحتی از خودش سلب مسئولیت می کند و می گوید روزنامه ها و ویکی پدیا اشتباه نوشته اند و جالب است که طرفداران او هم این طرز پاسخگویی را می پسندند و معتقدند که این پاسخگویی اخلاقی است و اصلا توجه ندارند که او با این سوال که شما از کدام دار و دسته اید قصد زیر سوال بردن کسی را دارد که از او سوال می کند.و در نهایت هم از پاسخ دادن به این سوال که از کجا مدرک گرفته و مدرکش چیست طفره می رود. این طرز پاسخگویی اخلاقی دکتر صنعتی ارزانی کسانی باد که دروغ و تزویر بزک کرده را به حقیقت عریان و تلخ ترجیح می دهند.

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم خ.ف.
انجمن فرویدی

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای امیر پ. به سوال خانم منیره ه.
اولش باور نمی کردم… اما گویا این قضیه دکتر صنعتی دارد جدی جدی درست از آب در می آید؟؟!!؟؟!!

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای امیر پ.
انجمن فرویدی

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م.م. به سوال خانم منیره ه.
آقای حمید ی! گمانم این حکایت از دفتر سوم مثنوی معنوی، حکایت این روزهای ماست:
…آن شغال رنگ رنگ آمد نهفت/ بر بناگوش ملامتگر بگفت:/ بنگر آخر در من و در رنگ من/ یک صنم در من ندارد خود شمن/…کر و فر و آب و تاب رنگ بین/ فخر دنیا خوان مرا و رکن دین/ مظهر لطف خدایی گشته ام/ لوح شرح کبریایی گشته ام/ ای شغالان هین مخوانیدم شغال/ کی شغالی را بود چندین جمال/ … پس چه خوانیمت بگو ای جوهری/ گفت طاووس نر چون مشتری/… پس بگفتندش که طاووسان جان/ جلوه ها دارند اندر گلستان/ بانگ طاووسان کنی؟ گفتا که لا/ پس نه ای طاووس خواجه بوالعلا/ سوی طاووسان اگر پیدا شوی/ عاجزی از جلوه و رسوا شوی…

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م.م.
انجمن فرویدی

جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم/آقای مهمان به سوال خانم منیره ه.
با سلام. به عنوان یک فرد تحت رواندرمانی تحلیلی قرار گرفته و پیگیر و علاقه مند به روانکاوی باید بگم اگر این مدعی اثبات بشه جایگاهی برای اعتماد و صلاحیت حرفه ای برای ایشان و شاگردانشان در طول این سالیان نخواهد بود.

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم/آقای مهمان
انجمن فرویدی

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=4144

  تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۳، ساعت: ۱۱:۰۸