پنج شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:همه چیز اینگونه آغاز شد

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. ن. به پرسش منیره ه.
تغییرات در برنامه کنگره ممکن است چه ارتباطی با تغییرات ویکی پدیای دکتر صنعتی داشته باشد؟

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. ن.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم سوده ر. به سؤال خانم منیره ه.
در سایت کنگره در مورد بابک روشنایی مقدم این طور نوشته شده:
He is a member of both American Psychoanalytic Association and International Psychoanalytical Association.
بیایید به سایت International Psychoanalytical Association یا همان IPA سری بزنیم. اینجا دو بخش جداگانه برای جستجوی عضو (member) و جستجوی کاندیدا (Candidate) دارد: http://www.ipa.org.uk/en/copy_roster.aspx
وقتی در اینجا نام ایشان را وارد می کنیم اعلام می شود که کاندیدا هستند و نه عضو.
در همان سایت «وزین» کنگره همچنین در مورد الهه ساگارت نوشته:
She is a member of The American Psychoanalytic Association and International Psychoanalytical Association.
بازهم IPA: ایشان هم فقط کاندیدا هستند.
شاید برای رییس «نخستین کنگره روانکاوی و رواندرمانی پویای ایران» که معلوم نیست مدرکشان را از کجای انگلستان تهیه کرده اند و به تبع ایشان «کنگره» روانکاویِ مسروقه ایشان بیارزد که member با Candidate هم معنی گرفته شود، ولی برای IPA اینها از هم جداست:
IPA Members are fully qualified analysts and IPA Candidates are analysts in training through an IPA accredited training programme. [1]
اگر برای آقای رییس «نخستین کنگره» که به نقل از شاگردشان «… شاید، بتوان گفت ورود اصلی مفاهیم و کاربرد دیدگاه‌های روانکاوی در روانپزشکی و روانشناسی ایران برای درمان بیماران را باید با بازگشت دکتر محمد صنعتی به ایران مرتبط بدانیم. در اواسط دهه ۱۳۶۰، دکتر محمد صنعتی، که روانپزشکی و روانکاوی را در انگلیس آموخته بود، در گروه روانپزشکی دانشگاه تهران مشغول به کار شد…» [۲] بهتر است که فرقی نداشته باشه که روی بنای چه کسی خانه می سازند و با خیال راحت وعده دهند که قرار است از «اخلاق و تاریخ روانکاوی در ایران» صحبت کنند، ولی برای «انجمن فرویدی ایران» و خیلی های دیگر خیلی فرق می کند.(باورتان می شود که این حرف ها در تاریخ ۱۵ مهر سال گذشته در بخش «اندیشه» روزنامه اعتماد چاپ شده و پس از پیگیری های انجمن فرویدی تصحیح هم نشده است.)
منفعت با سخنران «اخلاق» چه ها که نمی کند.
راستی آقای رییس «نخستین کنگره»!
چرا بعد از این همه تغییراتی که در برنامه داده اید، از زمان ۴۵ دقیقه ای سخنرانیتان یک ۱۰ دقیقه ای هم کم کرده اید؟ مبادا از تاریخ ساخته و پرداخته روانکاوی در ایران چیز دیگری هم کم کرده اید؟

۱- http://www.ipa.org.uk/en/copy_roster.aspx
۲- https://freudianassociation.org/%d8%af%d8%b1%d8%b3%d8%aa-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d8%a7%d9%84-%d9%be%db%8c%d8%b4-%d8%a8%d9%88%d8%af/

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم سوده ر.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. ن. به سؤال خانم منیره ه.
جناب آقای رئیس کنگره و دبیر علمی
پیشنهاد می کنم قبل از رفتن به کنگره به صفحه ویکیپدیای خودتون هم سری بزنید و در بحث شرکت کنید. به امید دیدار

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. ن.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم مرجان م. به سؤال خانم منیره ه.
خواستم به جناب صنعتی بگویم
صد نامه نوشتیم و جوابی ننوشتی/ این هم که جوابی ننویسند جوابی است!

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم مرجان م.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقای آرش به سؤال خانم منیره ه.
در یک میدان مین گذاری شده هم این قدر علامت خطر و علامت سوال و علامت تعجب نیست که در صفحه ویکی پدیای محمد صنعتی، فقط مانده که این صفحه آژیر خطر هم بکشد! چه شرمساری ای!!!

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای آرش
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ آقا/خانم الف به سؤال خانم منیره ه.
متاسفم برای جامعه روانکاوی. فکر کنم اکثریت دچار جنون جمعی شده اید. اما بهتر که آسیب شما فقط به همنوعان خودتان می رسد. همینطور ادامه دهید تا نسلتان از بین برود. هر چند مطمئن نیستم. چون سحر و جادو و خرافات هم هیچ وقت از بین نرفته است. اما همین که سر از بیمارستان روانپزشکی در بیاورید و به عنوان درمانگر با مردم سروکار نداشته باشید خوب است.
همین طور ادامه دهید….

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقا/خانم الف
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. ا. به سؤال خانم منیره ه.
آقای علی پ، اندکی مکث!
روزنامه همشهری ۱۴ مهر ۱۳۹۳،ص ۲، خبر تکان دهنده است: « کارشناسانی که هشدار داده بودند آنتونوف ۱۴۰ قابلیت پرواز ندارد، چند هفته پیش از سقوط، برکنار شدند.»!!
حالا باز هم معتقدید که شیوه جستجو و تفحص ما در مورد «راستی آزمایی» ادعاهای دیگران و برملا کردن تلاش آنها برای چپاول دستاوردهای دیگران، «تخریب شخصیت» آنهاست و ناشی از «عصبانیت» ما است؟؟
اندکی مکث! مساله جدی است……………..

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. الف.
انجمن فرویدی

 

  

 جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

 پاسخ خانم م. الف. به سؤال خانم منیره ه.
دکتر صنعتی با منتسب کردن مدرک خیالی خود به England!! مرا به یاد صحبت یکی از دوستانم انداخت که می گفت: «در دوره دبیرستان که بودیم یکی از کاندیداهای شهر ما برای انتخابات مجلس در معرفی خود نوشته بود “عضو انجمن روانشناسان بالینی ایران”. ما تحت تاثیر این موضوع به نظرمان آمد که این آدم خیلی حسابی است و عضویت او آنهم در یک «انجمن» منتسب به «روان» خیلی موضوع مهمی است. از معلم مان خواستیم راجع به این انجمن به ما اطلاعاتی بدهد. او برای ما توضیح داد که این موضوع خیلی مهمی نیست، هرروانشناسی که فارغ التحصیل شود به عضویت این انجمن در می آید. آن کاندیدا با درصد قابل توجهی رای آورد ولی سرانجام به مجلس نرفت.»
البته فرد مذبور حقیقتی را بیان کرده و جای هیچ ایرادی هم نیست، اما موضوع مورد اهمیت این است که بعضی عناوین بسیار پرطمطراق هستند و می توانند بسیاری آدم ها را تحت تاثیر قرار دهند و این تاثیر آنقدر زیاد است که اجازه ردیابی و شک کردن در مورد چیستی و چرایی موضوعات مطرح شده را از آدم ها می گیرد.
بکارگیری این شگرد عوامفریبانه در محیط های بی بنیه با موضوع «اخلاق» که قرار است استاد معظم از England در “نخستین کنگره کذایی روانکاوی و رواندرمانی پویا” ارایه دهد، چقدر جور در می آید!!

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. الف.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. الف. به سؤال خانم منیره ه.
مشکل شد دو(صد) تا !!
اگر منظور دکتر صنعتی از «انستیتوی روانپزشکی لندن» همان IOPPN )KING’s College LONDON) باشد که در سایت آن انستیتو خود را چنین معرفی کرده اند:
The Institute of Psychiatry, Psychology & Neuroscience* (IoPPN) is Europe’s largest centre for research and post-graduate education in psychiatry, psychology, basic and clinical neuroscience and a School of King’s College London.
۱. همانطور که در تعریف فوق مشخص است در این انستیتو تحقیقات و مطالعات Post Graduate در سه رشته روانپزشکی، روانشناسی و نوروساینس صورت می گیرد. از جملات بالا معلوم است که وزارت بهداشت کشور انگلیس فرق روانکاوی و روانپزشکی را می داند. ایشان نوشته اند تحصیلات خود را در رشته روانپزشکی و روانکاوی در این انستیتو گذرانده اند: آخر در کجای سایت این انستیتو شما اشاره ای به روانکاوی را می بینید؟ نمی دانم روانکاوی را از کجا به این انستیتو چسبانده اید!!
۲٫ در این انستیتو تحقیق و تفحص بعد از اتمام تحصیلات Post Graduate انجام می شود. دانش زیادی نمی طلبد که بفهمیم باید روانپزشک یا روانشناس مقطع phd باشی تا بتوانی در این مرکز به تیم های تحقیقاتی بپیوندی. ایشان در کدام قسمت از انستیتو عضویت داشته یا در کدام زمینه تحقیقی انجام داده؟ مستندات ایشان چیست؟
۳٫ مغلطه اساسی در این است که اگر در این انستیتو تحصیل کرده باشی، تا اینکه عضو ممتاز کالج سلطنتی روانپزشکان انگلستان شوی خیلی فاصله هست، حتما باید کاری در خور توجه انجام داده باشی: چطور ایشان عضو ممتاز آن کالج شده اند؟ بر چه پایه ای؟ پس چرا هیچ تحقیقی از زمان حضورش در آنجا ندارد؟ چرا در ویکی پدیا از مستندات اش چیزی به چشم نمی خورد؟
۴٫ چرا در بخش انتشارات و ژورنال های آن انستیتوی معتبر هیچ مطلب یا مقاله ای به نام ایشان که مدعی تحصیل در ان است، به چشم نمی خورد؟
۵٫ می دانید چه چیزی جالب است؟ شباهت اسمی! در این جستجو به دو عضو این انستیتو برخوردم: عبدی صنعتی (روانپزشک و محقق ایرانی عضو آن) و مهدی صنعتی (محقق دپارتمان فیزیک آن) . اما نامی از محمد صنعتی ندیدم. این شباهت های اسمی واین ادعاهای بی پایه……………
و اما در مورد گروه بیمارستان های میدل سکس لندن:
۱٫ Homepage
The UCL Division of Psychiatry is part of the Faculty of Brain Sciences in the UCL School of Life and Medical Sciences. … The PRIMENT Clinical Trials Unit is a partnership between the Division of Psychiatry, the Department of Primary Care and…..
http://www.ucl.ac.uk/psychiatry/homepage
۲. Psychiatry, Neuroscience and Clinical Psychology
UoA 9: Psychiatry, Neuroscience and Clinical Psychology. This submission reports on one of three components of the extensive neuroscience research community at UCL. … Computational neuroscience. Brain injury, brain repair and rehabilitation. Psychiatry.
http://www.ucl.ac.uk/research/rae-2008/9

در این مجموعه بیمارستان ها هم که بخش های روانپزشکی هست اسمی از روانکاوی دیده نمی شود…………….
اگر ایشان در یکی از بیمارستان های آن مجموعه برای مدتی کار کرده با تحصیل و اخذ مدرک از آنجا متفاوت است.
این اشتغال از چه سالی تا چه سالی بوده است؟؟
مانده ام که اصلا مگر برای تحصیل در رشته تخصصی روانپزشکی در چند مرکز آموزشی باید درس خواند که از همه بیمارستان های گروه میدل سکس لندن و انستیتو روانپزشکی لندن نام برده شده است؟ تعارف نکنید اگر هست باز هم بگویید!! سنگ مفت گنجشک مفت!!
سئوالات ما همچنان به قوت خود باقی است:
۱٫ «انستیتو روانپزشکی لندن » کجاست؟
۲٫ آقای دکتر صنعتی در رزومه تان در ویکی پدیا (که ۷ ساعت پیش توسط فردی به نام علیرضا up date شده است) مشخص نکرده ایدکه از چه سال تا چه سالی در «بیمارستان‌های دانشگاهی لندن مانند گروه بیمارستان‌های Middlesex لندن و انستیتوی روانپزشکی لندن» درس خوانده اید یا کار کرده اید؟ تحصیلات دوره تخصصی روانپزشکی یک اول دارد و یک آخر، اول و آخر تحصیلات شما در کدام بیمارستان از گروه میدل سکس بوده و از چه سالی تا چه سالی؟
۳٫ موضوع پایان نامه دوره تخصصی شما چه بوده؟
۴٫ تحصیلات در روانکاوی چطور؟ در این مراکزی که نام برده اید، خودشان چنین ادعایی ندارند، شما چطور؟ مدعی هستید که در آنجا به کسی مدرکی در زمینه روانکاوی می دهند؟ نکند با مطبوعات ایران اشتباه گرفته اید که به راحتی به شما لقب روانکاو را اعطا کردند؟!
۵٫ در توجیه ادعایتان مبنی بر عضویت ممتاز درکالج سلطنتی انگلستان نوشته اید: به دلیل «فعالیت برای ارتقاء و گسترش دانش روانپزشکی». این فعالیت شامل چه مواردی می شود؟ می شود مستندات خود را ارایه دهید؟؟
۶٫ اینهمه تناقض در درج یک رزومه جزیی، از چه چیزی حکایت دارد؟ آخر چطور ممکن است که حتی نام مکان های مورد ادعا برای تحصیلات خود را هم درست ننویسید؟ آنهم یک عضو ممتاز کالج سلطنتی روانپزشکان انگلستان!!؟؟ شما می دانید کشور انگلیس کجاست؟ یا نکند « انگلیس یک شبه جزیره کوچک در غرب آفریقاست….».

ما همچنان منتظر پاسخ سوالات خود هستیم.

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. الف.
انجمن فرویدی

 

 

 جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم خ. ف. به سؤال خانم منیره ه.
با سلام
اول تغییر پوستر کنگره، بعد تغییرات در ویکی پدیا و حالا تغییر در برنامه های کنگره واقعا با این تغییرات چه چیزی را می خواهند درز بگیرند که هر چه رفو می کنند باز پاره است؟!

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم خ. ف.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳  

پاسخ آقای محمد به سؤال خانم منیره ه.
حالا که در ایران فردی مثل آقای دکتر صنعتی حق دارند کنگره روانکاوی برگزار کنند، باید به ایشون بگم بنده هم قصد دارم با هزینه ی خودم و همکاری دانشگاه علوم پزشکی یک کنگره روانکاوی در ایران برگزار کنم! و همینطور اخذ مجوز و تاسیس یک مطب جهت روانکاوی!! هر ساعت پانصد هزار تومن!!!

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ آقای محمد
انجمن فرویدی

 

 

 جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم/آقای بی نام به سؤال خانم منیره ه.
چرا نام گروه تان را به گروهک تروریستی فرویدی یا داعش روانکاوی تغییر نمی دهید؟
اگر جرات دارید این نظر را چاپ کنید

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم/آقای بی نام
انجمن فرویدی

 

 

 جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. م. به سؤال خانم منیره ه.
با خودم فکر می کنم مشارکت روشنایی مقدم و الهه ساگارت، در کنگره ای که رئیس و دبیر علمی اش از “England دست راست درب سوم” فارغ التحصیل شده کاندیدا شدنشان را در IPA زیر سوال نمی برد؟

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. م.
انجمن فرویدی

 

 

 جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم سوده ر. به سؤال خانم منیره ه.
حالا بالاخره سر رسیده اند! احتمالاً «دار و دسته» آقای صنعتی باشند. آقای آرش و آقا یا خانم الف را می گویم.
کاش حداقل به جز آرزوی شر و دیدن علامت های تعجب چیز دیگری داشتند که عرضه کنند. اینکه فردا روز کنگره است شاید در «هیاهو» راه انداختن دوستان بی اثر نبوده باشد.

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از خانم سوده ر.
انجمن فرویدی

 

 

 جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم م. م. به سؤال خانم منیره ه.
فکر می کنید این جمله از چه کسی است: « من حرف‌ها و نقدهای بی‌مدرک و شاهد را نمی‌پذیرم.» بله! درست حدس زدید: جناب صنعتی. تقصیر ماست که تمامی ندارد؟!!! ایشان نمی پذیرند اما ما باید بپذیریم وگرنه «دار و دسته و ناراحتیم»! توی فیلم های پلیسی وقتی متهم دستگیر می شود پلیس جمله ی مشهوری می گوید که مجبور نیستید چیزی بگویید. هر چه بگویید ممکن است بعدا در دادگاه بر علیه خودتان استفاده شود… آقای صنعتی! تو را به خدا بیشتر از این چیزی نگو! اگر جای شما بودم فردا در کنگره ساکت می ماندم تا وکیلم بیاید.
http://talar.shandel.info/thread-319-post-3225.html#pid3226

 

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم م. م.
انجمن فرویدی

 

 

جمعه ۱۸ مهر ۱۳۹۳

پاسخ خانم سوده ر. به سؤال خانم منیره ه.
شاید شنیده اید که گاهی بعضی آدم ها در مورد بلاهایی که به سرشان می آید، با خشم می گویند: «حقمان است.» راستش بعد از خواندن پاسخ آقای آرش، به صفحه ویکی پدیای محمد صنعتی، رفتم. در بخش بحث فقط ۴ تا علامت تعجب بود و هیچ علامت سوالی وجود نداشت.
برایم جالب بود که دانشگاه نداشته ی آقای صنعتی انقدر ایشان را آزرده خاطر نکرده که ۴ تا علامت تعجب! اینجا بود که این «حقمان است.» از ذهنم گذشت.
آقای آرش! وقتی «پذیرش مسؤولیت اخلاقی برای محتوای رؤیاها» [۱] در این انجمن اهمیت دارد، دیگر حرف ناراست گفتن و سرقت ادبی و سرقت دسترنج دیگران و به نام خود زدن ها که جای خود دارد. بله! «میدان مین» توصیف زیبایی است و به جا.
واقعاً که «کشور جهان سومی کشور جهان سومی است» [۲]. اگر هر جای دیگر دنیا بود، می رفتند و می گفتند آقا مدرک این حرفها که در این چند سال زدی را ارائه بده. آن وقت اینجا بعضی ها دلخورند که چرا افشا می کنید. راستش را بگویید نگران نوبت خودتان که نیستید؟!

۱- پنجشنبه فرویدی ششم، سخنرانی « پذیرش مسؤولیت اخلاقی برای محتوای رؤیاها »، زیگموند فروید، ۱۹۰۰
۲- https://freudianassociation.org/%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%88%d9%85%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%b3%d9%88%d9%85%db%8c-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/

 

 شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳

سپاس از پاسخ خانم سوده ر.
انجمن فرویدی 

 


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=4767

  تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۳، ساعت: ۰۵:۰۳