جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، سؤالات در مورد مدرک تحصیلی دکتر محمد صنعتی

جناب جلیلی، شما هم مردم را «توده» می دانید؟

سه شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

دیدگاه خانم افروز ر. درباره «مافیای روان»

 
جناب دکتر جلیلی که فرمودند: “برای نمونه در یک کار هنری به منظور جلب تماشاگر، نباید رابطه پزشک و بیمار را خراب کرد زیرا این امر به درد سلامتی مردم نمی خورد.”
اگر موضوعی مورد بازبینی واقع نشود، اگر خود را در جایگاه “امن” و دور از دسترس قرار دهد، اگر بر آن نظارت نشود، اگر خود را با قدیسین پیوند زند و یا اگر دهان منتقد را به واسطه جملات پرطمطراق ببندد، حتما به گندابی متعفن تبدیل می شود!
اتفاقا این “کار هنری” به “درد سلامتی مردم” می خورد. مردمی که مستاصل از این مطب به آن مطب می روند! مردمی که مطمئن نیستند جملات و بیماریشان مانند اسراری بین او و پزشکش مکتوم خواهد ماند! مردمی که با وجود در دست داشتن انواع و اقسام آزمایشات، باز هم پزشکان، “دردشان” را نمی شناسند! (که این هم یکی از دردهای این مردم است!) مردمی که باید “حق ویزیت ۳۲۰ هزار تومانی” پرداخت کنند! و صدها مورد از این دست و در آخر مردمی که پرونده پزشکیشان را برای دوری از شر رئیس بیمارستان ایران، به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی “جناب آقای هاشمی” سپرده اند!
بله این “کار هنری” به “درد سلامتی مردم” می خورد، چون حداقل مانند سوپاپ اطمینان عمل می کند، در جایی که هیچ نظارتی بر فشارهای بی حد و اندازه بسیاری از پزشکان بر مردم، وجود ندارد!


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=10076

  تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت: ۱۳:۵۷