سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:الیزابت رودینسکو و باند رجالگان اش، امیر عباس کشاورز – شبنم نوحه سرا – وحید شریعت -مهدی صابری-صابران، پشت «نقاب» انستیتو! روانکاوی!! تهران: مرکز مشاوره مرادی-مینا با مجوز از بهزیستی!!!، روانکاوی در انجمن فرویدی، سؤالات در مورد محل تحصیل گهر همایونپور، سور مقصور کاسبان روان

حالا همه خوب می فهمند که BGSP Inc که گوهری مثل گهر داده بیرون چطوری ساخته شده

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه خانم مرجان م. درباره «مافیای روان»
حسن مکارمی در فیس بوکش نوشته:
«دکتر حسن مکارمی Dr.Hassan Makaremi‎ sharedHassan Makaremi’s post.
September 14 at 6:35pm · Edited ·
تقاضا می کنم که این مطلب را با دوستان خود تقسیم کنید تا همکاران بیشتری در کلاس ها گرد آیند.
Hassan Makaremi
تقاضا می کنم که این مطلب را با دوستان خود تقسیم کنید تا همکاران بیشتری در کلاس ها گرد آیند.
دوستان گرامی , سلسله درسهای من در مورد “لآکان خوانی” در ۱۶ جلسه از طریق اسکایپ برگزار می شود. همکاران گرامی در مدرسه عالی روانکاوی سیاووشان در تهران گرد می آیند و من از پاریس در خدمتشان خواهم بود. اطلاعات بیشتر در مورد کلاسها:
خوانش سمینارهای ژاک لاکان
سمینار نخست ۱۹۵۳-۱۹۵۴ به نام : ” نوشته های بالینی ( تکنیکی- فنی) فروید” شامل ۲۳ درس
Ecrits techniques de Freud Jacques Lacan 1953-1954
Freud’s Papers on Technique 1953-1954 transliterated with notes by : John Forrester
۱۶ جلسه درس لاکان
نخستین تجربه خوانش سمینارهای لاکان با تمام پیچیدگی هایش با سمینار “نوشته های بالینی ( تکنیکی- فنی) فروید” آغاز می شود. . پی دی اف کتاب به فرانسه و انگلیسی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد. در هشت جلسه نخست , هشت درس نخست مرور می شود . همکاران هر درس را از پیش خواهند خواند. در ساعت نخست هر جلسه پاراگراف های اساسی متن به فارسی مورد بررسی قرار می گیرد و در قسمت دوم , همکاران بخشهایی از مقاله را که برایشان گنگ بوده و یا برایشان روشنی ویژه ای آورده است به گفتگو خواهند گذاشت.
برای هشت جلسه دوم کار گروهی در نظر گرفته شده است . هر گروه از مقاله نهم تا شانزدهم همین کتاب را انتخاب کرده و آن را ارائه می کنند.
زمان : پنجشنبه ها ساعت ۱۱:۳۰ – ۱۳
شروع دوره : نهم مهرماه ۱۳۹۴

خواهشمند است تمایل خود را جهت شرکت در این دوره حداکثر تا پایان ساعت اداری روز چهارشنبه ۲۵ شهریور ماه از طریق پاسخگویی به آدرس ایمیل
training at siavoushan
و یا تماس با شماره ۲۲۲۶۶۰۵۲ (مرکز سیاووشان ) اعلام فرمایید.»

برام جالب بود که:
۱- در «کلاسهای آشنایی با فروید و لکان» یک مقاله ۴-۳ صفحه ای از فروید ۳ جلسه طول می کشد تا درس داده شود بعد اینجا مقالات لکان را هر جلسه یک مقاله می خوانند!!! آنهم با کسانی که هیچ سابقه ای از مطالعه تئوری روانکاوی نداند!!!!!! در حالیکه تعداد زیادی از کسانی که در کلاسهای انجمن شرکت می کنند از سال ۸۵ در این کلاسها حضور دارند.
۲- مرکز خدمات روانشناختی سیاووشان «یه هویی» شد مدرسه عالی روانکاوی سیاووشان!!! البته من خوشحالم ها؟ چون حالا همه خوب می فهمند که BGSP Inc (که گوهری مثل گهر داده بیرون!) چطور ساخته شد!!!!
۳- این کلاسهای «لاکان خوانی»!!! روزهای پنجشنبه است یعنی درست یک «تقلید» از «پنجشنبه های فرویدی» انجمن فرویدی!!!
۴- یاد «تبلیغ» گهر روی پیامک در مورد مقاله اش افتادم!!!! این حسن جان هم درست مثل گهره منتها از نوع لاکانی اش!!!!
۵- به زودی علاوه بر گروه فرویدی تهران گهر، گروه فرویدی سیاووشان حسن ( شاید هم گروه لاکانی مکارمان!!!) هم پیدا خواهیم کرد که آنهم بطریق گلد کوئیست هی رشد قارچ وار خواهد داشت و از بقال تا سیگار فروش را «روانکاو»!!! خواهد کرد.
۶- خدا را شکر این بار لازم نیست روانکاوان!!! امریکایی تا صبح بیدار باشند و به جوجه روانکاوان!!! ایرانی از طریق اسکایپ درس آنالیز بدهند! خود حسن جان کل کشور را حریف است!!!!!
کاش یکی حالیش می کرد: خیلی خطرناکه حسن!!!

 

جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه خانم مرجان م. درباره «مافیای روان»
در ادامه کامنت قبلیم خواستم خدمت حسن جان معلم اعظم عرض کنم: برادر من ما که می دونیم جنابعالی با جان فورتون مصاحبه کردی و روانکاو لاکانی شدی! تازه جان فورتون هم اینطور که معلومه کسی بوده که لکان یه وقتی جواب سلامشو داده! و اون هم ناگهان به همین دلیل روانکاو شده!!!
راستی چرا تو ترجمه «تلویزیون» از آقای میلر که اون مصاحبه رو با لکان انجام داده هیچ حرفی نزدید؟!!! حذف آقای میلر از «تلویزیون»، حذف فیزیکی دکتر کدیور … کلا کار شما حذفه دیگه نه؟!!!!!

 

دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴

دیدگاه خانم مرجان م. درباره «مافیای روان»
بعد از فریده عیسی وند و حسین مجتهدی این بار مرکز خدمات روانشناختی سیاووشان ـ ببخشید مدرسه عالی روانکاوی سیاووشان!!!!!!!!!ـ یک پدیده دیگر را به جهان معرفی کرد!!!:
حسن مکارمی، که بدلیل مصاحبه با جان فورتون که لکان را به چشم سر دیده، روانکاو شده!!! آنهم از نوع «لاکانی» اش.
یعنی یک مرکز خدمات روانشناختی را با حلوا حلوا می کنند مدرسه عالی روانکاوی!!!
این پروسه ای است که نتیجه آن تولید یک BGSP Inc در «خارج» صنعتی و دوستان است که حالا به برکت وجود حسن و صابر و صابرین در «داخل» هم امکان تولید آن فراهم شده. بیخود که نبود گلد کوئیست گهر هی همینطور رشد تصاعدی داشت حالا یواش یواش روانکاو «لاکانی» هم تربیت می کنند. یاد ترک قشقایی بخیر که انستیتوی مرادی را گفته بود که با رویکرد لکانی کار می کنند الان کجاست که ببیند یک مدرسه عالی هم حسن و حسین و فریده دارند که در آن چرخه تولید روانکاوی «لاکانی» را راه اندازی کرده اند! یاد ارباب حلقه ها هم بخیر که نگران کرسی خالی ما در جهان بود!!! حالا آدم داریم که کرسی ندارد باید دنبال کرسی باشیم واسه اینهمه روانکاو «لاکانی» که در راهند! می ترسم به زودی این حسن و دوستان یک AMP وطنی هم درست کنند!!! سوفی دو میژولا «ملور» را که کردند «میلر» حالا چه تعجب که AMP هم درست کنند!!! IPA وطنی هم که داریم. واقعا جماعت مسخره به اینا میگن.


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=13858

  تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۴، ساعت: ۱۴:۵۲