یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰

بخش ها

آرشیو ماهیانه


دسته ها:روانکاوی در انجمن فرویدی، روانکاوی در رسانه‌ها و در جامعه، محیط زیست دلخراش ما

حجتی: برای مقابله با ریزگردها بیش از ۳۰ هزارهکتار زمین خوزستان نهال کاری می شود

وزیر جهاد کشاورزی گفت : با توجه به دستور فوری رییس جمهوری برای مقابله با پدیده ریزگردها باید حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار هکتار از زمین های استان خوزستان نهال کاری شود .

 

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمود حجتی روز شنبه در حاشیه نشست بررسی آخرین وضعیت شهرهای آسیب دیده استان خوزستان و اقدامات صورت گرفته که در دفتر معاون اول رییس جمهوری برگزار شد، افزود: از روز پنجشنبه هفته گذشته اقدامات لازم آغاز شده و آب لازم نیز برای نهال کاری تامین شده است .
وی ادامه داد: براساس برنامه میان مدتی که در نظر گرفته شده بنا داریم ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزار هکتار زمین که منشا ریزگردها و عمده آنها بیابان های خوزستان را تشکل می دهد از نظر بیولوژیکی تقویت شود .
وزیر جهاد کشاورزی اظهارداشت : طرحی در این باره وجود دارد که در حال بازنگری هستیم و امیدواریم در پنج سال آینده نهال کاری و جنگل کاری و بذرپاشی آن انجام شود .
به گزارش ایرنا، صبح امروز نشست ستاد مدیریت بحران کشور برای بررسی مشکلات ایجاد شده در استان خوزستان به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد.
در این نشست که صبح شنبه در دفتر معاون اول رئیس جمهوری با هدف بررسی آخرین وضعیت شهرهای آسیب دیده استان خوزستان به علت ریزگردها و قطعی آب و برق برگزار شد، سرلشکر محمد حسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات و حمید چیت چیان وزیر نیرو حضور داشتند.
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اکبر ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد اقتصادی و تجاری، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی، غلامرضا شریعتی استاندار و آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان دیگر اعضای شرکت کننده در این نشست بودند.
خبرنگار:محمد افضلی**انتشار:محسن طاهرزاده

 

منبع: ایرنا


پیوند کوتاه به این مطلب:

https://freudianassociation.org/?p=32458

  تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۵، ساعت: ۲۲:۴۷